Gamingowy pokój dla nastolatka, czyli jak urządzić przestrzeń dla gracza?

Aranżacje pokoju w stylu gamingowym cieszą się dziś ogromną popularnością. Dla każdego młodego człowieka ważna jest przestrzeń, gdzie uczy się, odpoczywa i śpi. Pomieszczenie powinno być urządzone funkcjonalnie tym bardziej, jeśli nasz nastolatek jest fanem gier. Nie zawsze da się oddzielić kącik gracza od strefy do nauki i spania. Dlatego aranżując wnętrze, trzeba uwzględnić przydatne akcesoria do pokoju gracza. Jak zrobić pokój gamingowy dla nastolatka, aby był wygodny do zamieszkania, a jednocześnie zapewniał optymalne warunki do gry?

Przestrzeń młodzieżowego pokoju gamingowego pełni wiele funkcji. Aranżując to pomieszczenie, trzeba pamiętać, że urządzamy pokój dla dziecka, a nie dla siebie. Pokój powinien pasować do nastolatka i jego upodobań. Dlatego zanim przestąpimy do planowania, warto porozmawiać z dzieckiem i uzgodnić z nim, jak urządzimy pokój. To dziecko powinno decydować o większości elementów wystroju, a nie my.

Pokój młodzieżowy dla gracza

Pokój dla nastolatka jest jednocześnie sypialnią, pokojem dziennym i gościnnym. Jego podstawą jest odpowiednie wyposażenie, dlatego należy pamiętać o wydzieleniu głównych stref pomieszczenia: przede wszystkim do nauki oraz odpoczynku. Jeżeli chcesz przeprowadzić metamorfozę tego pomieszczenia i zmienić je w pokój gracza, sprawdź, jak łatwo przeprowadzić rewolucję w domu, która może być cennym prezentem dla naszego dziecka. Jak urządzić pokój gamingowy?

Pokój gamingowy na poddaszu

Dobrym pomysłem zarówno dla gracza, jak wszystkich członków jego rodziny jest urządzenie pokoju gamingowego na poddaszu. W ten sposób gracz zyska oddzieloną od reszty domu prywatną i wyciszoną przestrzeń, którą przeznaczy wyłącznie na swoje hobby. Pozostali domownicy będą mogli spać spokojnie, nawet jeśli gra potrwa do późnych godzin nocnych. Dzięki oddaleniu poddasza dźwięki będą znacząco wyciszone.

Poddasze jest zazwyczaj niezbyt dobrze oświetlone. W przypadku aranżacji zwykłego pokoju jest to dość duży problem, ale w czasie urządzania gaming roomu okazuje się ogromną zaletą.

Największym wyzwaniem podczas urządzania poddasza są skosy. Mogą utrudnić poruszanie się po pomieszczeniu, a także uniemożliwić powieszenie ekranu komputera na odpowiedniej wysokości.

Meble do pokoju gamingowego

Odpowiednio urządzony pokój gamingowy dla chłopca zapewnia graczom idealne miejsce do grania. Aranżując to pomieszczenie, musimy skupić się na odpowiednio szerokim biurku, które jest głównym meblem w pokoju gamingowym. Tam wszystko musi mieć swoje miejsce – monitor (czasem dwa), głośniki, słuchawki, myszka i klawiatura. Blat biurka nie może znajdować się zbyt nisko, aby nie doprowadzić do skrzywienia kręgosłupa.

Biurko powinno zostać ustawione jak najdalej od źródła światła, aby zapewnić dobrą widoczność na ekranie. Dobrym pomysłem jest zamontowanie zasłon lub rolet oraz oświetlenia LED w pobliżu biurka. Innym ważnym meblem jest dobrze wyprofilowany fotel gamingowy z regulacją wysokości oparcia, dzięki czemu kręgosłup zawsze będzie w odpowiedniej pozycji, a ruchome podłokietniki zadbają o nadgarstki. Ważna jest także konstrukcja siedziska. W pokoju gracza grającego na konsoli nie może zabraknąć dobrej kanapy. Bezprzewodowy pad umożliwia przyjęcie luźniejszej pozycji podczas rozgrywki, dlatego sofa zapewni dziecku większy komfort niż fotel.

Akcesoria do pokoju gracza

Najważniejsza w pokoju gracza jest jednostka centralna. Komputer możemy zbudować sami, ale możemy też kupić gotową jednostkę z akcesoriami. Niektóre są podświetlane na różne kolory, są również egzemplarze z przejrzystą obudową. Drugim elementem kluczowym jest odpowiedni monitor. Dla graczy ważny jest dobrej jakości wyświetlacz z wysoką częstotliwością odświeżania ekranu, najczęściej 144-240 Hz. Warto zadbać o monitor o rozdzielczości 1920×1080.

Kolejnym elementem jest odpowiednia klawiatura. Poleca się klawiatury mechaniczne, gdzie każdy klawisz ma osobny, precyzyjny przełącznik. Klawiatury, którymi wyposaża się gamingowy pokój, często są podświetlone w kolory RGB. Ważna jest też odpowiednia myszka, która musi idealnie mieścić się w ręce. Najlepsze są myszki z możliwością regulacji DPI oraz z dodatkowymi przyciskami, które można przypisać do odpowiednich funkcji.

Ozdoby na biurko gamingowe

W pokoju gracza liczy się nie tylko sprzęt, ale także ozdoby na biurko gamingowe. Ważne jest to szczególnie dla streamerów, którzy mogą zaprezentować stylowe dekoracje swojej widowni. Bardzo często spotykane są w pokoju gamingowym neonowe znaki z nickiem streamera. Często dekoruje się pokój gracza maskotkami postaci z gier, plakatami z grami, itp. Pokój streamerów ma też często różne figurki kolekcjonerskie, np. Funko Popy czy Youtoozy.

Inne rzeczy do pokoju gracza to top lampki na biurko, stacje ładujące pady, myszki, organizery, słuchawki, mikrofony, podstawki chłodzące. Dużą popularnością cieszą się steelbooki, czyli kolekcjonerskie, metalowe opakowania na gry, które świetnie zabezpieczają płyty, a przy tym efektownie prezentują się na półce. Puzzle dla graczy zawierają nawet 1,5 tys. elementów i przedstawiają wyjątkowe grafiki z gier. Do wyboru są kolekcjonerskie figurki, książki czy kubki, które ustawione na półkach sprawią, że pokój gracza nabierze wyjątkowego charakteru.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button