Zaaranżowanie pokoju nastolatka nie jest łatwe, w końcu młody człowiek ma już swoje preferencje i chce przeforsować własne pomysły. Jak urządzić takie wnętrze, by za kilka lat nie był potrzebny gruntowny remont? O trwałych i ponadczasowych rozwiązaniach słów kilka.
Spis treści
Co na ściany i podłogi w pokoju nastolatka? Oczywiście farby z jonizacją oraz panele winylowe!
Na pewno tapety na ścianach nie będą optymalnym wyborem, bo za kilka lat nastolatek może stwierdzić, że już mu się nie podobają. Zatem lepiej wybrać takie rozwiązanie, w przypadku którego odświeżenie wnętrza będzie łatwe i mało pracochłonne, a do tego nastolatek będzie mógł wykonać to samodzielnie. Świetnie sprawdzą się farby z jonizacją, to znaczy takie, które neutralizują szkodliwe jony dodatnie. Ponieważ w pokoju nastolatka na pewno stale włączony będzie komputer czy telewizor, takie rozwiązanie będzie bardzo zdrowe, zwłaszcza że pewnie nie będzie chciał roślin na parapecie, gdyż wymagają pielęgnacji. Z kolei na podłogach dobrze będą się prezentować panele winylowe, gdyż są często nie do zdarcia. Mają solidną budowę, są odporne na ścieranie. Mogą imitować drewno, beton czy kamień, a każdy ten materiał jest uniwersalny i nie wychodzi z mody. Dodatkowo takie panele są zawsze ciepłe i dobrze sprawdzają się w przypadku ogrzewania podłogowego.
Jakie meble do pokoju młodzieżowego wybrać, by prezentowały się modnie jeszcze za kilka lat?
Na pewno należy wybierać proste, modułowe meblościanki, które zawsze są na czasie. Minimalistyczne regały w białym czy brązowym albo czarnym kolorze, półki wiszące czy prosta komoda w jednym kolorze bez zbędnych zdobień to podstawa, a uzupełnieniem będzie duża szafa przesuwna z lustrem, która wprowadzać będzie do wnętrza więcej światła, a jednocześnie będzie ponadczasowa. Warto zadbać, by miała jak najlepsze podziały, takie które zapewnią młodemu człowiekowi łatwość utrzymywania porządku. Opuszczany drążek, czy wysuwane półki to tylko niektóre udogodnienia, które mogą się przydać. Wielu producentów oferuje możliwość wykonania szaf na wymiar, a także wybór konfiguracji wnętrza. Dzięki temu można wybrać głębokość półek czy wysokość umieszczenia drążka. Meble do pokoju młodzieżowego to także te w strefie nauki, która może także służyć do rozrywki. Jeżeli nastolatek jest zapalonym graczem, to na pewno biurko gamingowe i fotel gamingowy będą absolutnym must have. Zapewnią wygodę nawet przy wielogodzinnej pracy i zabawie przed komputerem. Jednocześnie mają ponadczasowy design. Warto zadbać, by meble były wyposażone w system cichego domyku, bo dzięki temu krawędzie drzwi czy szuflad będą lepiej chronione przed uszkodzeniami.
Podział na strefy jest ważny – nie zapomnijcie o strefie rozrywki
Co więcej, ważne jest odpowiednie wyposażenie strefy rozrywki. Poza tą gamingową warto stworzyć jeszcze telewizyjną. W niej poza szafką RTV znajdą się jeszcze wygodne fotele. Proponujemy tutaj wybór foteli worków, które można dowolnie formować i komponować z pufami. Nie zajmują dużo miejsca, a jednak są bardzo wygodne. Oczywiście możecie postawić też na klasyczny rozkładany narożnik. Łóżko z oparciem w przypadku mniejszego pomieszczenia będzie pełniło także funkcję sofy. Wtedy strefa snu w dzień będzie przekształcała się w strefę rozrywki. Można znaleźć wiele tapicerowanych łóżek młodzieżowych, które posłużą młodemu człowiekowi aż do momentu usamodzielnienia się.
Artykuł sponsorowany