Zastanawiasz się nad zaciągnięciem kredytu hipotecznego? Potrzebne Ci dodatkowe pieniądze na długi okres spłaty? Bardzo dobrze trafiłeś. Przygotowaliśmy dla Ciebie profesjonalny ranking kredytów hipotecznych. To dzięki niemu dowiesz się, które konkretnie kredyty hipoteczne sprostają Twoim wymaganiom oraz gdzie powinieneś się po nie udać. Nie za bardzo wiesz jaki kredyt hipoteczny wybrać, a znalazłeś się pod ścianą? Nie musisz się tym zbytnio przejmować. Z naszym rankingiem kredytów hipotecznych wszystko stanie się prostsze i bardziej przejrzyste.
Pomoże znaleźć Ci najlepszy kredyt hipoteczny na rynku, a co najważniejsze cały ten proces zostanie maksymalnie skrócony. Obecnie możesz skorzystać z wielu różnych propozycji, dlatego może to być dla Ciebie dość czasochłonne i uciążliwe. Jesteśmy po to, abyś nie musiał się nad tym zbyt długo zastanawiać. Podejmiesz właściwą decyzję i wybierzesz taki kredyt hipoteczny, który usatysfakcjonuje Cię na każdej płaszczyźnie. Poza rankingiem możesz skorzystać również z naszego poradnika klienta. Odpowiadamy w nim na wszystkie najważniejsze pytania, które mogą pojawić się przed podjęciem ostatecznej decyzji. Planujesz zaciągnąć kredyt hipoteczny, ale potrzebujesz przy tym wsparcia? Znalazłeś właściwe miejsce, dlatego daj sobie jedynie pomóc.
Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że kredyty hipoteczne dzielą się na te bardziej korzystne oraz zdecydowanie mniej. Od dłuższego czasu nie orientujesz się w tym jaki kredyt hipoteczny wybrać? Nic straconego, to naturalne. Nie wszyscy są przecież specjalistami od tematyki kredytowej, a kredyty różnią się od siebie m.in. pod kątem prowizji, oprocentowania, kosztów niezbędnych ubezpieczeń, itd. Jesteśmy po to, aby rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości. Z naszą pomocą przeanalizujesz dostępne propozycje i podejmiesz w pełni świadomą decyzję. W krótkim czasie porównasz poszczególne kredyty hipoteczne i wybierzesz dla siebie ten najkorzystniejszy. Życiowa sytuacja może zmienić się z dnia na dzień, dlatego doskonale rozumiemy, jak ważne jest podjęcie racjonalnej decyzji.
Ranking kredytów hipotecznych pomoże przede wszystkim tym osobom, które nigdy wcześniej nie zdecydowały się na kredyt i nie za bardzo wiedzą, na czym mają się skupić w trakcie poszukiwań. Nie wiesz na jaki kredyt hipoteczny możesz liczyć? Z naszym fachowym wsparciem będziesz dużo mądrzejszy i zyskasz niezbędną wiedzę, którą wykorzystasz w późniejszych analizach. Bez większych problemów przekażesz ją również pozostałym członkom rodziny i bliskim znajomym. Kredyty hipoteczne są obecnie udzielane przez wiele różnych banków, więc warto zastanowić się nad tym jaki kredyt hipoteczny wybrać i dlaczego to właśnie on będzie dla Ciebie właściwym rozwiązaniem. Lekceważące podejście do sprawy może poskutkować tym, że Twoja dotychczasowa sytuacja finansowa znacznie się pogorszy i ucierpią na tym Twoi najbliżsi.
Spis treści
- Poradnik klienta
- Co musisz wiedzieć o kredycie hipotecznym?
- Jak znaleźć najtańszy kredyt hipoteczny?
- Czym charakteryzuje się oprocentowanie kredytu hipotecznego?
- Co to jest RRSO?
- Jakie są prowizje przy udzielaniu kredytów hipotecznych?
- Koszty okołokredytowe związane z pozyskaniem kredytu hipotecznego
- Czym się różni kredyt mieszkaniowy od pożyczki hipotecznej?
- Jak złożyć wniosek online o kredyt hipoteczny?
- Jakie warunki muszę spełnić, żeby otrzymać kredyt hipoteczny?
- Jaki jest wymagany wkład własny w 2021 roku?
- Dokumenty wymagane przez banki
- Raty równe czy malejące, które będą korzystniejsze w przypadku kredytu hipotecznego?
- Czy można sprzedać mieszkanie z kredytem?
- Ile trwa załatwienie kredytu hipotecznego?
Poradnik klienta
Co musisz wiedzieć o kredycie hipotecznym?
Od dłuższego czasu wahasz się nad tym na jaki kredyt hipoteczny się zdecydować? Potrzebujesz dodatkowych informacji, aby upewnić się, że podejmujesz racjonalną decyzję? To bardzo wskazane, ponieważ w przeciwnym razie możesz popełnić błąd i szybko tego pożałujesz. Najpierw zastanów się nad tym na jaki kredyt hipoteczny Cię stać, a dopiero później wybierz dla siebie jedną konkretną ofertę bankową.
Przede wszystkim musisz wiedzieć to, że kredyt hipoteczny to kredyt, którego zabezpieczeniem jest hipoteka. Zazwyczaj udziela się go na bardzo długi okres czasu (nawet na kilkadziesiąt lat). Charakteryzuje się wysoką kwotą kredytową. Istotnym czynnikiem przy jego zaciągnięciu jest m.in. wkład własny oraz Twoja zdolność kredytowa. Jeśli posiadasz stabilne zatrudnienie, pozytywną historię kredytową, a do tego na Twoim koncie pojawiają się regularne wpływy finansowe, nie musisz się o nic martwić. Z naszą pomocą znajdziesz najlepszy kredyt hipoteczny, który wyrwie Cię z letargu i pomoże Ci spełniać marzenia.
Przy kosztach związanych z wzięciem kredytu hipotecznego musisz wziąć pod lupę m.in. wydatki przy ustanawianiu hipoteki. Trzeźwo oceń sytuację finansową i zastanów się nad tym, jak może to wyglądać w przyszłości. Jeśli nie jesteś pewien swojego zatrudnienia, czasami lepiej wstrzymać się z decyzją kredytową o kilka dobrych miesięcy lub lat. Kredyty hipoteczne to korzystne rozwiązanie dla osób planujących zakup własnego mieszkania, które nie są w stanie zrobić tego za uzbieraną gotówkę. Jest to pomocne również dla tych osób, które od jakiegoś czasu zastanawiają się nad budową lub kupnem domu.
Jak znaleźć najtańszy kredyt hipoteczny?
Znalezienie najtańszego kredytu hipotecznego to proces dość skomplikowany oraz czasochłonny. Zakładamy, że większość osób po prostu się na tym nie zna, lecz chce dołożyć wszelkich starań, aby kredyt nie był dla nich zbytnim obciążeniem. Tanie kredyty hipoteczne w bankach znajdziesz przy pomocy naszego rankingu kredytów hipotecznych. Dodaj do tego poradnik klienta i będziesz wiedział, na jakich ofertach skupić się w pierwszej kolejności, a czego unikać.
Przy tanim kredycie hipotecznym weź pod lupę takie czynniki, jak: oprocentowanie, sposób spłaty, prowizję czy też RRSO. Jeśli nie masz na ten temat większego pojęcia konieczne będzie wsparcie z zewnątrz. To właśnie dla takich osób jak Ty przygotowaliśmy fachowe zestawienie kredytów hipotecznych. Planujesz taki krok, ale nie wiesz na jaki kredyt hipoteczny możesz liczyć? Nie martw się tym, pomożemy Ci na każdym etapie Twoich starań i wyeliminujemy najmniej korzystne propozycje bankowe. Poszukiwania muszą trochę potrwać, ale cierpliwość zostanie Ci wynagrodzona. Nie kieruj się pośpiechem, ponieważ jest to najczęściej zły doradca, zwłaszcza w kwestiach finansowych. Decyzja kredytowa może zaważyć na całej Twojej przyszłości, dlatego ufaj wyłącznie profesjonalnym i rzetelnym poradom. W trakcie poszukiwań analizuj wszystkie za i przeciw, a następnie porównuj kolejne oferty. Szybko dowiesz się, jak znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny i kupić swoje wymarzone mieszkanie.
Czym charakteryzuje się oprocentowanie kredytu hipotecznego?
Cały czas zastanawiasz się nad tym na jaki kredyt hipoteczny Cię stać? Dobrze wiemy, że taka decyzja potrafi spędzić sen z powiek. Podpowiemy Ci teraz czym konkretnie charakteryzuje się oprocentowanie kredytu hipotecznego. To parametr, który ma ogromny wpływ na wysokość miesięcznej raty. Do wyboru masz obecnie oprocentowanie:
- stałe (zazwyczaj wyższe, lecz masz gwarancję tego, że nie ulegnie zmianie i w trakcie trwania umowy kredytowej nie podniesie się np. o 3 procent)
- zmienne (niższe, lecz zawsze istnieje ryzyko, że po pewnym okresie znacznie się podniesie i wtedy Twoja rata będzie po prostu znacznie wyższa).
Banki proponują zazwyczaj kredyty z oprocentowaniem zmiennym, lecz zadbaj o to, aby doradca kredytowy przedstawił Ci na miejscu rozmaite symulacje. Nie wiesz na jaki kredyt hipoteczny się zdecydować? Takie symulacje bardzo Ci pomogą, ale kluczowe jest to, aby wyróżnić w nich ewentualną zmianę stawek oprocentowania i zmiany w Twoich zarobkach. Dzięki temu Twoja decyzja będzie w pełni przemyślana. Wpływ na oprocentowanie zmienne ma stawka referencyjna (jest zmienna, to tzw. WIBOR®) i marża banku (jest stała).
Co to jest RRSO?
Planujesz kupić mieszkanie lub dom, a nie wiesz jaki kredyt hipoteczny wybrać? Nie lekceważ parametru o nazwie RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania). Brak wiedzy w tym zakresie może skutkować wieloma błędami i zaniedbaniami. Akurat Ty nie powinieneś sobie na to pozwolić, jeśli zależy Ci na zaciągnięciu taniego kredytu hipotecznego, który nie pogorszy Twojej aktualnej sytuacji finansowej.
RRSO uwzględnia różne koszty dodatkowe związane z zaciągnięciem kredytu, a mianowicie: ubezpieczenie, dodatkowe produkty, prowizję i oprocentowanie. Pozwala Ci na bezproblemowe porównanie ofert kredytowych, choć musisz pamiętać o tym, aby porównywać wyłącznie kredyty udzielane w tej samej kwocie i na taki sam okres kredytowania. W innym przypadku Twoje analizy nie będą miały większego sensu. Pomoże Ci oczywiście nasz ranking kredytów hipotecznych, w których dowiesz się sporo ciekawych informacji na temat RRSO.
Jakie są prowizje przy udzielaniu kredytów hipotecznych?
Musisz mieć na uwadze to, że zaciągnięcie kredytu hipotecznego jest związane z opłaceniem tzw. prowizji bankowej. Co istotniejsze prowizje dzielą się na wiele różnych odmian. Możesz mieć styczność z prowizjami:
- z tytułu udzielenia kredytu – opłata, którą bank naliczy Ci w momencie, w którym zdecydujesz się na konkretną ofertę kredytową. Zazwyczaj mieści się w przedziale od 2 do 3 procent,
- za rozpatrzenie wniosku – opłata, którą będziesz musiał ponieść za rozpatrzenie Twojego wniosku kredytowego. Zwykle waha się w granicach od 0 do kilkuset złotych,
- za wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego – w przypadku kredytów o których mówimy banki mogą pobrać prowizję w sytuacji, gdy kredyt jest spłacony w ciągu 36 miesięcy od dnia zawarcia umowy kredytowej. Prowizja nie może być w tym przypadku wyższa niż 3 procent.
Jak widzisz dość trudno jest znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny, dlatego powinieneś uważać i wziąć pod uwagę rozmaite możliwości. Pod lupę weźmiesz najważniejsze parametry, o których wspominamy w poradniku klienta i dzięki temu będziesz wiedział jaką ścieżkę obrać.
Koszty okołokredytowe związane z pozyskaniem kredytu hipotecznego
Kredyty hipoteczne są udzielane przez różne instytucje bankowe, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji musisz się do niej dobrze przygotować. W rankingu kredytów hipotecznych podpowiadamy Ci, w których miejscach znajdziesz dla siebie najkorzystniejsze oferty, a poradnik klienta pomoże Ci się skupić na zdecydowanie najważniejszych aspektach kredytowych.
Pamiętaj o tym, że każdy kredyt jest związany z tzw. kosztami okołokredytowymi. To m.in. wydatek na rzecz sądu za ustanowienie hipoteki na konkretnym przedmiocie zabezpieczenia. Poza tym mogą to być wydatki na notariusza (zawarcie aktu notarialnego przy sprzedaży-kupnie mieszkania). Co prawda nie powinny to być zbyt duże koszty, ale zawsze warto doliczyć je do swoich wyliczeń, aby mieć pełen wgląd w zaistniałą sytuację. Nie wiesz na jaki kredyt hipoteczny się zdecydować i potrzebujesz pomocy? Podpowiemy Ci na jakie kwestie musisz być szczególnie wyczulony, tak aby finalna decyzja nie była błędna.
Czym się różni kredyt mieszkaniowy od pożyczki hipotecznej?
Zastanawiasz się pewnie nad tym na jaki kredyt hipoteczny możesz liczyć i gdzie opłaca Ci się go zaciągnąć. Najpierw powinieneś jednak poznać podstawowe różnice między kredytem mieszkaniowym a pożyczką hipoteczną. Często klienci nie zdają sobie z tego sprawy przez co sami za bardzo nie wiedzą, na jakie konkretnie rozwiązanie chcą się finalnie zdecydować.
Kwestie związane z udzielaniem kredytów hipotecznym są regulowane przez Prawo bankowe. Kredyt może być udzielony wyłącznie przez instytucję bankową i ma charakter pieniężny. Dodatkowo każda umowa kredytowa musi być zawarta na piśmie i określać konkretny cel, na jaki zostaną wypłacone pieniądze. Zapisy związane z pożyczkami hipotecznymi są regulowane przez Kodeks cywilny. Co za tym idzie pożyczka może być udzielona nie tylko przez bank, ale też przez osobę fizyczną i firmę pożyczkową. Przedmiot pożyczki mogą stanowić również inne przedmioty, a nie tylko pieniądze. Przy okazji nie trzeba określać celu, na jaki zostaną wydane.
Jak widzisz wszystko może to być dość skomplikowane, dlatego znajdź z naszą pomocą najlepszy kredyt hipoteczny i zamieszkaj w swoim wymarzonym mieszkaniu lub domu.
Jak złożyć wniosek online o kredyt hipoteczny?
Interesuje Cię ranking kredytów hipotecznych? To bardzo dobrze! Mamy pewność, że chcesz wybrać dla siebie najdogodniejszą propozycję i ostatecznego wyboru nie pozostawiasz przypadkowi. Taka decyzja musi być poparta rzeczowymi analizami i porównaniami. Jeśli nie masz przy sobie doświadczonej i obeznanej pomocy skorzystaj z przygotowanego przez nas poradnika klienta, a na pewno będziesz wiedział czym kierować się przy wyborze kredytu.
Wniosek o kredyt hipoteczny możesz złożyć poprzez sieć internetową. Będą Ci potrzebne podstawowe dane na temat Twojej osoby, w tym:
- imię i nazwisko,
- numer PESEL oraz numer i seria dowodu osobistego (plus data ważności dokumentu),
- stan cywilny,
- aktualny adres,
- informacje o aktualnych dochodach oraz źródłach ich przyznawania,
- informacje o aktualnych zobowiązaniach (np. opłacany czynsz, inne kredyty, itd.),
- wykształcenie,
- numer telefonu komórkowego i adres e-mail,
- dane związane z pracodawcą,
- liczba osób znajdujących się w danym gospodarstwie domowym.
Nie możesz pominąć żadnej z tych informacji, ponieważ procedura wnioskowania zostanie w ten sposób zaburzona i zaprzestana. Wniosek składasz przez Internet. Niekiedy musisz dorzucić do niego niezbędne zaświadczenia lub skany (w załącznikach). Dzięki temu otrzymujesz wstępną decyzję kredytową i oczekujesz jej w swoim domu.
Jakie warunki muszę spełnić, żeby otrzymać kredyt hipoteczny?
Nie za bardzo orientujesz się w tym jaki kredyt hipoteczny wybrać i jakie warunki musisz spełnić, aby go otrzymać? Jesteśmy po to, aby Ci pomóc i znaleźć dla Ciebie najlepszy kredyt hipoteczny na rynku. Nie zamartwiaj się tym, lecz skorzystaj z naszych rad.
Podstawowym warunkiem, jaki będziesz musiał spełnić jest tzw. zdolność kredytowa. Jeśli jej nie posiadasz nie ma mowy o tym, aby którykolwiek z banków przyznał Ci kredyt. Zdolność możesz zbadać w wybranej placówce banku lub na stronie internetowej banku. Chodzi tutaj m.in. o wiarygodność kredytową. Banki sprawdzą informacje zawarte w bazach BIK, BIG lub KRD. Niczego nie da się w ten sposób ukryć. Wszelkie zaległości i zobowiązania z pewnością wypłyną na wierzch, dlatego lepiej poinformować o tym na samym wstępie. Wpływ na ogólną zdolność kredytową ma stabilność zatrudnienia (np. umowa o pracę) oraz wysokość dochodów (najlepiej jak najwyższe).
Banki zwracają również uwagę na to, aby kredytobiorca w chwili spłacania ostatniej raty nie miał więcej niż 75 lat, dlatego w chwili zaciągania kredytu powinien mieć maksymalnie 35-40 lat. Istotną kwestią jest również wkład własny (10 lub 20 procent, chociaż w zdecydowanej większości przypadków jest to ta druga wartość – dla klientów jest to również bardziej opłacalne). Warto starać się o kredyt z kimś bliskim, np. ze współmałżonkiem. Dzięki temu są dużo większe szanse na to, że decyzja kredytowa będzie dla Ciebie pozytywna. Nadal nie orientujesz się w tym na jaki kredyt hipoteczny się zdecydować? Powyższe rady powinny być dla Ciebie bardzo pomocne, więc nie zwlekaj zbyt długo i zacznij z nich korzystać.
Jaki jest wymagany wkład własny w 2021 roku?
Pewnie jak większość osób zastanawiasz się nad tym na jaki kredyt hipoteczny Cię stać? Odpowiedzi poszukaj w naszym rankingu kredytów hipotecznych, a będziesz wiedział, które propozycje są dla Ciebie najbardziej atrakcyjne z punktu widzenia klienta.
Duże znaczenie ma to, jakim wkładem własnym dysponujesz. W 2021 roku zdecydowana większość banków będzie od Ciebie wymagać 20-procentowego wkładu własnego (przykładowo przy kredycie na 200 tysięcy złotych będzie to 40 tysięcy złotych). Są oczywiście banki, które wymagają zaledwie 10-procentowego wkładu, lecz wiąże się to z koniecznością wykupienia tzw. ubezpieczenia niskiego wkładu własnego (ma to wpływ na wyższą marżę banku). W planach rządu jest tzw. kredyt bez wkładu własnego (ma to zagwarantować „Polski Ład”, najwcześniej pod koniec 2021 lub w 2022 roku) na podstawie udzielonych gwarancji rządowych (maksymalnie 40 procent wartości nieruchomości, do kwoty wynoszącej 100 tysięcy złotych – dla osób w wieku od 24 do 40 lat). Nie wiadomo co z tego wyniknie, dlatego lepiej wziąć sprawy w swoje ręce.
Dokumenty wymagane przez banki
Ranking kredytów hipotecznych pomoże Ci w podjęciu optymalnej decyzji, a poza tym znajdziesz w nim informacje na temat tego, jakich dokumentów będą wymagać od Ciebie banki. Zerknij na nasz poradnik klienta i zyskaj dodatkową wiedzę, z którą udasz się potem do placówki bankowej, tak aby cała procedura kredytowania była skrócona do absolutnego minimum. Najlepszy kredyt hipoteczny to taki, który jest udzielany na przejrzystych warunkach i nie doprowadzi do poważnych zawirowań finansowych. W związku z tym dowiedz się na jaki kredyt hipoteczny możesz liczyć, a dopiero potem podejmij jakiekolwiek działania w tej kategorii.
Oto lista najważniejszych dokumentów, które będą wymagane przy staraniach o zaciągnięcie kredytu hipotecznego:
- wniosek o uzyskanie kredytu hipotecznego,
- dokument potwierdzający tożsamość kredytobiorcy oraz wszelkie dane wnioskodawcy,
- aktualna umowa (lub zaświadczenie od pracodawcy – najlepiej na minimum od 6 do 12 miesięcy w przód),
- zaświadczenie o przyznanej emeryturze lub rencie,
- numer księgi wieczystej,
- umowa przedwstępna ze spółdzielnią mieszkaniową,
- umowa deweloperska,
- zaświadczenie o dochodach (najlepiej za okres od 6 do 12 miesięcy).
To podstawowe dokumenty, które z pewnością będą Ci potrzebne przy każdej wizycie w banku. Dużo zależy od tego, czy kupujesz mieszkanie z rynku wtórnego, czy też może pierwotnego. Najpierw zorientuj się w tym na jaki kredyt hipoteczny Cię stać, a później zajmij się kompletowaniem dokumentów.
Raty równe czy malejące, które będą korzystniejsze w przypadku kredytu hipotecznego?
Od dłuższego czasu myślisz pewnie nad tym jaki kredyt hipoteczny wybrać i czy zdecydować się na raty równe czy też malejące. Jeśli wiesz już na jaki kredyt hipoteczny możesz liczyć i czym kierować się przy ostatecznym wyborze przeanalizuj również kwestię wspomnianych rat.
Nie wymaga to od Ciebie większego zaangażowania, lecz Twoja decyzja będzie w stu procentach świadoma. Zdecydowana większość klientów decyduje się na raty równe, ponieważ nie będzie to zbytnio obciążało Twojej zdolności kredytowej. Raty malejące są co prawda większym obciążeniem na samym początku, lecz jest to korzystniejsza opcja, gdy zamierasz spłacić zaciągnięty kredyt hipoteczny przed czasem. W ten sposób masz pewność, że będzie to dla Ciebie tańsze rozwiązanie.
Czy można sprzedać mieszkanie z kredytem?
Jeśli nie wiesz na jaki kredyt hipoteczny się zdecydować, a jednocześnie chcesz mieć stuprocentową pewność, że wiesz na ten temat wszystko musisz zgłębić wiedzę z zakresu ewentualnej sprzedaży mieszkania z kredytem hipotecznym.
W rankingu kredytów hipotecznych znajdziesz wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat najpopularniejszych kredytów bankowych. W poradniku klienta odpowiadamy Ci z kolei na najistotniejsze pytania, które stawiają przed sobą osoby niezdecydowane. Musisz mieć również na uwadze to, że z prawnego punktu widzenia nic nie stoi na przeszkodzie, abyś sprzedał mieszkanie z kredytem.
To oczywiście dość trudne przedsięwzięcie, ale możliwe do zrealizowania. Wymaga to Twojego zaangażowania. Pamiętaj o podstawowych zasadach:
- bank musi wyrazić zgodę na sprzedaż i wystawi Ci na tej podstawie promesę, że po spłacie kredytu hipoteka zostanie wykreślona,
- poinformuj potencjalnego kupca o wszystkich obciążeniach,
- uzyskaj z banku zaświadczenie o aktualnym stanie zadłużenia.
Jeśli dostosowałeś się do powyższych porad poszukaj kupca samodzielnie lub z pomocą uznanego biura nieruchomości.
Ile trwa załatwienie kredytu hipotecznego?
Czas oczekiwania na kredyt hipoteczny jest uzależniony od wielu czynników, w tym m.in. od:
- oceny wiarygodności klienta,
- analizy finansowej,
- wyceny nieruchomości,
- ostatecznej decyzji.
Jeśli wahasz się nad tym na jaki kredyt hipoteczny się zdecydować i nie wiesz jak długo potrwa czas procesowania musisz pamiętać o tym, że w rankingu kredytów hipotecznych znajdziesz dla siebie najdogodniejsze rozwiązania. Zwykle cały ten proces trwa od 1 do 2 miesięcy. Dzięki temu masz jednak gwarancję, że wybierzesz najlepszy kredyt hipoteczny i nie obciążysz zbytnio swojego domowego budżetu. W naszym poradniku klienta podpowiemy Ci na jaki kredyt hipoteczny możesz liczyć i co warto wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności.
Załatwianie kredytu hipotecznego składa się z wielu różnych etapów, m.in. ze spotkania z doradcą kredytowym, poszukiwania wymarzonego mieszkania lub domu, sprawdzenia danej nieruchomości, podpisania umowy przedwstępnej, złożenia wniosku i jego analizowania, wstępnej decyzji kredytowej, analizowania umowy oraz wypłacenia kredytu hipotecznego. Uzbrój się w cierpliwość, a z pewnością bardzo na tym skorzystasz. Nie podejmuj istotnych decyzji zbyt pochopnie i skorzystaj z naszych fachowych rad.
Świetnie wytłumaczone, bardzo pomocny artykuł.