Czym kierować się przy wyborze płytek ceramicznych?

Urządzasz wnętrze premium? Chcesz, aby twój dom lub apartament wyglądał niebanalnie? Warto postawić na materiały, które nadają ton, czyli eleganckie płytki ceramiczne. Sprawdź, czym kierować się przy wyborze płytek ceramicznych.

Jaki rodzaj płytki do konkretnego pomieszczenia?

Na początek trzeba pamiętać, do jakiego pomieszczenia wybieramy płytki i na jakiej powierzchni zostaną położone, ponieważ nie każdy materiał nadaje się do konkretnego użytkowania. Płytki ceramiczne możemy oczywiście zastosować na podłogę w łazience, lecz w przypadku gdy będziemy chodzić po nich w butach, na przykład w korytarzu lub salonie, lepiej wybrać gres lub płytki o określonej klasie ścieralności. Ta zasada całkowicie zmienia się, gdy myślimy o płytkach pochodzących z Włoch, które posiadają bardzo wysoki poziom ścieralności, przez co nadają się nawet do zastosowania w przestrzeniach publicznych. Włoskie płytki ceramiczne można więc używać na podłogach bez obawy, że po kilku latach będą wyglądać nieestetycznie.

Czym kierować się przy wyborze płytek ceramicznych? 2

Jakie płytki do wnętrz premium?

Decydując się na urządzenie wnętrza premium, warto przemyśleć wybór płytek ceramicznych o wielkich gabarytach. Dlaczego? Obecne trendy aranżacji wnętrz zdecydowanie przemawiają za dużymi powierzchniami płytek ceramicznych, które wyglądają elegancko. Pokrywając ściany, czy też podłogi łazienek o niewielkiej powierzchni powiększają optycznie całe pomieszczenie. Natomiast zdobiąc duże łazienki, prezentują się niezwykle elegancko i tworzą jednolitą całość. Przy projektowaniu wnętrza premium zdecydowanie lepiej wybrać duże płytki, zwłaszcza na podłogę. Z kolei elementy dekoracyjne, czyli płytki mające przykuć uwagę i uwypuklić konkretny wzór można wybrać w mniejszych rozmiarach. Na polskim rynku znajdziemy kilku czołowych producentów płytek ceramicznych, którzy zatrudniają znanych projektantów, by swoim nazwiskiem sygnowali nowe kolekcje. Gdzie jeszcze szukać niebanalnych wzorów? Może warto sprawdzić rynki zagraniczne?

Płytki ceramiczne z Włoch

Jeśli szukamy płytek najwyższej jakości, które idealnie nadają się do stworzenia oryginalnych aranżacji na ścianach wybranych pomieszczeń, warto rozważyć propozycje włoskich producentów płytek ceramicznych. To właśnie tam zrodził się pomysł na połączenie nowoczesności ze sprawdzoną klasyką, czy zintegrowanie niedużych wymiarów z nowym designem. Nie musimy jednak ograniczać się wyłącznie do wybranych producentów, które proponowane są w sprzedaży i importowane przez polskie firmy. W sklepie sekretelegancji.pl znajdziemy przegląd największych producentów włoskich płytek ceramicznych dostępnych na rynku.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button