Czym się charakteryzują laptopy gamingowe? Dlaczego są takie atrakcyjne?

Znalezienie odpowiedniego laptopa gamingowego to nie lada wyzwanie. Spowodowane jest to tym, że oferta dostępnych urządzeń jest bogata. Aby mieć pewność, że kupione przez nas urządzenie poradzi sobie z obsługą nawet najnowszych gier, warto w sposób szczególny sprawdzić jego specyfikację. To właśnie podzespoły laptopa decydują o jego wydajności. W poniższym artykule szczegółowo wyjaśniamy, czym charakteryzują się laptopy gamingowe.

Laptop do gier – czym wyróżnia się tego typu sprzęt?

Laptopy gamingowe to określona kategoria sprzętów, która cechuje się przede wszystkim bardzo wysoką wydajnością, zastosowaniem najnowocześniejszych podzespołów i wykorzystaniem nowych technologii. Dobry laptop gamingowy powinien pozwalać na grę w najnowsze gry na wysokich ustawieniach graficznych bez obaw o spadki liczby klatek na sekundę.

Najważniejszą kwestią, która różni laptopy do gier od tych standardowych, są zaawansowane podzespoły. Mowa tutaj chociażby o pełnonapięciowych procesorach, kartach graficznych GTX i RTX, dużej ilości pamięci RAM oraz dyskach SSD. Laptopy dla graczy są też wyposażone w mocne systemy chłodzenia oraz oferują wysoką rozdzielczość i odpowiednio dużą częstotliwość odświeżania obrazu.

Zdecydowana większość modeli obecnych teraz w sprzedaży gwarantuje rozdzielczość Full HD – dzięki temu można w trakcie rozgrywki dostrzec nawet najmniejsze elementy znajdujące się na ekranie. Dobra widoczność daje też większe szanse na odniesienie sukcesu podczas pojedynków z innymi graczami. Wzięciem wśród graczy cieszą się też laptopy 17 cali – są one większe od standardowych urządzeń.

Wielu graczy stawia także na laptopy z podświetlaną klawiaturą. Dobrze oświetlone klawisze pozwalają efektywniej sterować postacią podczas gry, co również zwiększa szanse na sukces w rozgrywce.

Czym powinien cechować się procesor w laptopie do gier?

Gracz siedzący w słuchawkach przed laptopem gamingowym

Procesor to jeden z najważniejszych podzespołów w każdym laptopie. To, jaki procesor znajdzie się w danym urządzeniu, w ogromnym stopniu wpływa na jego wydajność w trakcie późniejszej eksploatacji. Odpowiedni procesor pozwoli właściwie wykorzystać możliwości oferowane przez inne podzespoły, przede wszystkim kartę graficzną.

Jak upewnić się, czy dany laptop jest wyposażony w odpowiedni procesor? Nie jest to takie trudne. Wydajność procesora możemy sprawdzić po serii. Im jest ona wyższa, tym większą liczbę rdzeni posiada dany procesor. Do grania w najmniej wymagające tytuły wystarczy czterordzeniowy procesor Intel Core i5, jednakże aby móc grać w nowsze gry lepiej jest zainwestować w sześciordzeniowy procesor Intel Core i7. Do obsługi najnowszych gier przyda się z kolei Intel Core i9. Wydajność procesora można także zweryfikować sprawdzając częstotliwość taktowania.

Dobra karta graficzna

Gracz patrzący na ekran laptopa gamingowego

Cechą rozpoznawczą laptopów do gier są także dedykowane karty graficzne. Największym powodzeniem od lat cieszą się karty produkowane przez firmę nVidia. Szczególnie rodziny kart GTX i RTX z których pierwsza to już starsza generacja, a druga jako najnowsza.

 

Materiał reklamowy, przygotowany przez partnera serwisu.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button