Uruchomiona zmywarka podczas naszej nieobecności – Czy mamy się czegoś obawiać?

Pełny program zmywania trwa w zależności od wybranego modelu ok 2 godziny. Tylko tyle i aż tyle. 2 godziny to wieczność, kiedy musimy wyjść z domu i nie możemy czekać na zakończenie zmywania. Czy pozostawienie włączonej zmywarki podczas naszej nieobecności jest bezpieczne i czy mamy się czegoś obawiać?

Uszkodzenie urządzeń pobierających wodę może stanowić spory problem. Niejednokrotnie można było usłyszeć o zalaniu sąsiadów mieszkających na niższej kondygnacji. Sposobem na ograniczenie ryzyka związanego z awarią zmywarki (ale również pralki) jest zakręcenie zaworów wody na czas naszej dłuższej nieobecności w domu. Ale zakręcanie zaworów jest kłopotliwe i często tego nie robimy. Jednak wizja wymiany podłogi i naprawy sufitu sąsiada jest czymś strasznym, niczym koszmar ze snu.

Zmywarka z systemem Aqua Stop

Aby spać spokojnie czy też nie stresować się podczas naszej nieobecności, powinniśmy wybierać zmywarki wyposażone w system Aqua Stop. Jest to efektywny system zapobiegający wyciekom wody. Ilość wydostającej się wody ograniczona jest do minimum. System Aqua Stop działa jak zawór odcinający dopływ wody do zmywarki. Ponadto awaryjnie uruchamiana jest pompa, która jest odpowiedzialna za odpompowanie wody do kanalizacji.system aqua stop

Konstrukcja systemu Aqua Stop w zmywarce

Najczęściej system Aqua Stop zbudowany jest z węży z elektrozaworami, które odpowiadają za kontrolowanie przepływu wody. Może to być również czujnik umieszczony w dolnej części zmywarki. W momencie wystąpienia wycieku, system Aqua Stop jest w stanie to wykryć, ponieważ woda dostanie się do osłony węża. Wtedy też zadziała system odcięcia dostępu wody.

aquastopOczywiście część wody zdąży się przedostać, ale wtedy ta woda dostanie się na dno zmywarki, tzn do rynienki znajdującej się pod komorą zmywania. Posiadanie zmywarki z systemem Aqua Stop ma jeszcze jedną zaletę. W razie wystąpienia wycieku i niezadziałania systemu, producent zmywarki pokrywa koszt remontu i wyrządzanych szkód.

Ryzyko wystąpienia wycieku jest naprawdę niewielkie, a wręcz niespotykane, dlatego też możemy bez obaw zostawić włączoną zmywarkę podczas naszej nieobecności w domu. Jest to całkowicie bezpieczne i nie powinniśmy się martwić na zapas.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button