Płyty gazowe bez płomieni, które warto wybrać

Szukasz płyty gazowej bez płomieni? Nie wiesz, na jakie urządzenie się zdecydować? W niniejszym artykule przedstawiamy płyty gazowe bez płomieni, które warto wybrać. Zapraszamy do zapoznania się z treścią.

Płyty gazowe bez płomieni to ceramiczne rozwiązanie, które ma ukryte pod szklaną powierzchnią palniki. Świetnie sprawdzi się zarówno w nowoczesnej, jak i minimalistycznej kuchni. Dlaczego warto je kupić? Jakie płyty gazowe bez płomieni wybrać? Podpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Płyty gazowe bez płomieni – dlaczego warto je kupić?

Zastanawiasz się między płytą gazową bez płomieni a indukcyjną? Jaka jest różnica między tymi dwoma rozwiązaniami? Otóż do najważniejszych różnic zalicza się fakt, że płyty gazowe bez płomieni nie potrzebują specjalnych naczyń. A zatem wybierając tę opcję, nie musisz wyposażać swojej kuchni w nowe garnki i inne naczynia, aby móc korzystać z tego rodzaju kuchenki! To między innymi z tego względu płyty gazowe bez płomieni cieszą się coraz większą popularnością. Ich prosta forma natomiast sprawia, że są nie tylko łatwe, ale i bardzo wygodne w czyszczeniu, gdyż nie posiadają żadnych palników, ani zakamarków.

Jak właściwie działa taka płyta gazowa bez płomieni? Jak wspominaliśmy, palniki ukryte są pod powierzchnią ceramiczną. To w nich właśnie gaz spala się w sposób katalityczny. Dzięki takiemu rozwiązaniu żaden tłuszcz ani innego rodzaju zanieczyszczenia nie osadzają się na meblach kuchennych. Dodatkowo mamy do czynienia z dużo mniejszą ilością produkowanego w trakcie gotowania dwutlenku węgla.

Do zalet płyty gazowej bez płomieni zalicza się także fakt, że ta specjalna konstrukcja zmniejsza zużycie gazu nawet o 50%. Kuchenka tego rodzaju pracuje cyklicznie, a mianowicie gaz nie jest pobierany, gdy powierzchnia zostanie optymalnie nagrzana. Pobieranie uruchamia się tylko wtedy, gdy jest to potrzebne.

Ponadto dobre płyty gazowe bez płomieni mają odpowiednie zabezpieczenia kontrolujące prawidłowość spalania się gazu. Urządzeniem steruje się za pomocą dotykowego panelu sterowania, który jest intuicyjnym rozwiązaniem. Wystarczy wybrać palnik i wybrać interesującą nas w danym momencie moc grzania. Do dodatkowych udogodnień zalicza się na przykład funkcję „Timer”. Dzięki niej płyta grzewcza wyłączy się po wybranym przez użytkownika czasie.

Standardowa płyta gazowa bezpłomieniowa ma także kratki wentylacyjne. Element tego rodzaju skutecznie odprowadza opary. Kratkę bez problemu można wyciągnąć i umyć – na przykład w zmywarce.

Płytę gazową bez płomieni można podłączyć do każdego typu gazu – nie tylko do sieci miejskiej, ale także butli. Jednakże, zanim złożysz zamówienie na kuchenkę gazową bezpłomieniową, koniecznie poinformuj sprzedawcę o tym, z jakiego źródła gazu korzystasz.

Polecane przez nas płyty gazowe bez płomieni SOLGAZ

Szukasz niezawodnej i wydajnej płyty gazowej bezpłomieniowej? Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości, gwarantujemy, że płyta gazowa bez płomieni GPC 4+2 SOLGAZ spełni Twoje oczekiwania. To urządzenie mające cztery palniki i dwa dodatkowe pola zwane odkładaczami niepobierającymi gazu, które przeznaczone są głównie do podtrzymywania temperatury. Do dyspozycji użytkownik otrzymuje aż 9 poziomów mocy, dzięki czemu precyzyjnie można dobrać moc do potrawy, którą w danym momencie chcemy przyrządzić. Do zalet niniejszego urządzenia zalicza się także cykliczną pracę. A zatem płyta gazowa bez płomieni nie będzie pobierać gazu przez cały czas, tylko w momencie, kiedy jest to konieczne. Modele wspomnianej serii dodatkowo mają funkcję „Timer” oraz kontrolę rodzicielską. Dzięki przyciskowi blokującemu Twoje dziecko nie włączy przypadkowo płyty.

Jeśli interesuje Cię nieco mniejsze rozwiązanie, płyta gazowa 3 palnikowa Solgaz GPC 3+1 będzie dla Ciebie optymalną opcją. Urządzenie tej serii ma trzy palniki gazowe oraz jedno darmowe pole. Taka płyta gazowa do zabudowy sprawdzi się głównie w mniejszych kuchniach. Podobnie jak wspomniany wyżej model, również i ten ma aż 9 poziomów mocy, „Timer”, przycisk blokujący i pracuje cyklicznie. Porządne ceramiczne płyty gazowe to świetna alternatywa dla takich rozwiązań jak płyty indukcyjne. Wykonanie płyty grzewczej jest na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu kuchenka gazowa jest nie tylko praktyczna, ale też ma świetny wygląd. Wbudowane zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu zwiększa bezpieczeństwo użytkowników. Sterowanie płyty grzewczej jest intuicyjne, a zdaniem wielu osób kuchenki gazowe są najlepsze do przygotowywania posiłków. Płyty gazowe do zabudowy to doskonała opcja w przypadku osób, które chcą maksymalnie wykorzystać wolne miejsce. Warto więc pomyśleć o zakupie takiej płyty grzewczej. Mechaniczne pokrętła są niezawodne, podobnie zresztą jak cała płyta gazowa. Płyty tego typu cieszą się coraz większą popularnością, a niektóre modele wyglądają jak płyta indukcyjna.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button