Jak skutecznie poprawić swoją zdolność kredytową?

Planujesz w przyszłości wziąć duży kredyt, ale obawiasz się, że bank nie będzie chciał Ci go udzielić? Wydaje Ci się, że Twoja zdolność kredytowa jest bardzo niska? Czytaj dalej i zobacz, w jaki sposób możesz ją poprawić.

Czym jest zdolność kredytowa?

Zastanawiasz się, czym tak dokładnie jest zdolność kredytowa? Otóż wskazuje, jaka jest maksymalna kwota, którą bank może Ci bezpiecznie pożyczyć. W związku z tym to od zdolności zależy, czy i jaki kredyt będziesz mógł wziąć.

Swoją zdolność kredytową możesz sprawdzić za pomocą specjalnego kalkulatora, który uwzględni Twoje zarobki, zobowiązania finansowe, stan cywilny i inne istotne dla banku informacje.

Jak poprawić zdolność kredytową?

Chcesz poprawić swoją zdolność kredytową? Są na to sprawdzone sposoby. Przede wszystkim upewnij się, czy nie zalegasz ze spłatą rat, np. za telefon. Zrezygnuj także z dodatkowych kart kredytowych i innych tego typu zobowiązań, ponieważ mogą znacznie obniżać Twoją zdolność kredytową. Postaraj się również wcześniej spłacić przynajmniej część rat, aby w momencie starania się o kredyt, mieć ich jak najmniej.

Jeśli planujesz wziąć duży kredyt dopiero za jakiś czas, zacznij wcześniej budować swoją zdolność. Jak? Chociażby dokonując zakupów na raty i terminowo wywiązując się z ich spłaty. Niekiedy dobrym rozwiązaniem jest także wzięcie kredytu wspólnie z osobą, która ma wysokie dochody i brak zadłużenia, np. z rodzicem. Na taki krok często decydują się osoby młode, planujące kupić swoje pierwsze mieszkanie. Jeżeli natomiast prowadzisz działalność gospodarczą, sprawdź, czy przesunięcie większych wydatków na później nie podwyższy Twojego dochodu, a zarazem nie zwiększy Twojej zdolności kredytowej.

Bardzo ważny jest także wkład własny, im wyższy, tym większa szansa na otrzymanie kredytu. Pomyśl, jak możesz uzbierać większą sumę pieniędzy. Zastanów się, czy możesz brać dodatkowe zlecenia? Albo czy masz szansę na wynegocjowanie podwyżki w pracy? Na pewno zawsze dobrym pomysłem będzie wdrożenie oszczędności w domowym budżecie.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button