Podkaszarka spalinowa czy elektryczna? Radzimy

Wśród urządzeń do pielęgnacji trawy szczególne miejsce zajmują kosy i podkaszarki. Poręczne i mobilne, pozwalają dotrzeć wszędzie tam, gdzie kosiarka nam nie pomoże. Kiedy zdecydować się na zakup podkaszarki i jaki jej rodzaj wybrać?

Podkaszarki – narzędzia do zadań specjalnych

O zakupie podkaszarki często myślimy wtedy, gdy na własnej skórze przekonamy się, że nie w każdy zakątek naszego ogrodu jesteśmy w stanie dojechać kosiarką. Okolice trawnika przy ogrodzeniu lub pod ścianami domu, wąskie alejki, rowy i inne nierówności terenu mogą sprawić, że zabieg koszenia trawnika zamieni nas w prawdziwy kłębek nerwów. W takich sytuacjach doskonale sprawdzi się właśnie podkaszarka. Za jej pomocą bez większego wysiłku skosimy trawę w najmniej dostępnych miejscach, zachowując dbałość o ich idealny wygląd. Podkaszarkę możemy wykorzystać również, na przykład, do precyzyjnego przycinania krawędzi trawnika.

Wśród podkaszarek wyróżniamy, podobnie jak w przypadku kosiarek, dwa główne rodzaje ze względu na sposób zasilania. Mowa o podkaszarkach spalinowych oraz elektrycznych.

Podkaszarka spalinowa – wybór profesjonalistów

Nieprzypadkowo osoby zajmujące się pielęgnacją trawników w miastach korzystają właśnie z podkaszarek spalinowych. Charakteryzują się bowiem dużą mocą (z reguły większą niż ich elektryczne odpowiedniki) oraz, przede wszystkim, mobilnością. Nie wymagają bowiem zewnętrznego zasilania – opierają się na benzynie. Dzięki temu podkaszarka spalinowa świetnie posłuży nam, gdy potrzebujemy dotrzeć w najbardziej niedostępne miejsca: zarośla i wysokie trawy. Z tego samego powodu jest ona również idealną opcją dla właścicieli dużych trawników. W pracy nad nimi konieczność podłączenia urządzenia do sieci elektrycznej byłaby niemałym problemem.

Podkaszarki spalinowe mają jednak kilka istotnych wad. Przede wszystkim, są bardzo głośne – na tyle, że konieczne są przy nich ochronne nauszniki. Są również ciężkie i, często, niezbyt poręczne. Z tego powodu wymagają nieco wprawy. Niestety, emitują także szkodliwe spaliny oraz wymagają kontaktu z mieszaninami benzyny i oleju.

Ceny podkaszarek spalinowych nie należą do najniższych. Nowy model od uznanej marki w sklepie Krysiak będzie wydatkiem rzędu 500 – 900 złotych. W zamian za to otrzymamy jednak prawdziwie profesjonalny sprzęt o dużej mocy, gotowy do najtrudniejszych zadań.

Podkaszarka elektryczna – cicha alternatywa

Drugą, równie ciekawą opcją jest podkaszarka elektryczna. W przeciwieństwie do podkaszarki spalinowej wymaga ona podłączenia do sieci elektrycznej – a więc znalezienia w naszym miejscu pracy kontaktu. Ogranicza to jej zasięg; a mimo to, okazuje się być bardzo dobrym wyborem w przypadku mniejszych ogrodów. Jest lekka i prosta w użyciu, nie wymaga również dodatkowych wydatków na paliwo. Najnowsze modele mogą pochwalić się mocą do nawet 1000 W, co, jeżeli nie pracujemy w szczególnie trudnych warunkach lub na dużej powierzchni, w zupełności wystarcza by rozwiązać problemy naszego trawnika. Co ważne, podkaszarki elektryczne są ciche i nie emitują żadnych spalin.

Dla osób, które nie są profesjonalistami, a chcą zadbać o ogród małych bądź średnich rozmiarów, podkaszarka elektryczna powinna być zatem idealną opcją. I wskazują na to również ceny – na portalu krysiak.pl znajdziemy oferty poręcznych, sprawdzonych na przydomowych trawnikach podkaszarek w cenach zaczynających się już od kilkudziesięciu złotych.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button