Czym się kierować przy wyborze lodówki? Za co warto zapłacić?

Lodówka to jedno z absolutnie podstawowych urządzeń w kuchni. Trudno sobie wyobrazić dzisiaj przechowywanie sporej części produktów bez jej pomocy. Ta różnorodność przechowywanych w lodówce produktów to jedno z wyzwań, na które ciekawymi funkcjami starają się odpowiedzieć producenci AGD.

Klasa energetyczna lodówki – podstawa wyboru

Rozrzut cenowy w przypadku lodówek jest naprawdę spory. Różnice te wynikają nie tylko z pozycji samego producenta, lecz także z oferowanych w konkretnym urządzeniu funkcjonalności. Jak szeroka jest to dzisiaj oferta, możesz się przekonać na przykład tutaj: https://www.sferis.pl/lodowki-3323. Nie każdego klienta stać jednak na zakup modelu z najwyższej półki. Pojawia się więc naturalne pytanie, które funkcjonalności, cechy lodówki są absolutnie priorytetowe i powinny stanowić podstawowe kryterium wyboru, a które to dodatkowe ułatwienie, z którego można, ale niekoniecznie trzeba skorzystać.

Sklep z AGD online sferis.pl oferuje różnorodne modele lodówek, natomiast największą popularnością cieszą się przede wszystkim te o wysokiej klasie energetycznej. W czasie rosnących cen energii, a jednocześnie zwiększającej się świadomości społecznej dotyczącej konieczności ograniczania negatywnego wpływu człowieka na środowisko, energooszczędność jest absolutnym must-have. To nie tylko kwestia społecznej odpowiedzialności, ale i wymiernych oszczędności. Lodówki o wysokiej klasie energetycznej są droższe, natomiast oszczędności na rachunkach za prąd, które pozwalają osiągnąć, szybko rekompensują tę różnicę cenową.

Wymiary, pojemność, możliwość dopasowania układu wnętrza

Z pewnością bardzo istotne w przypadku tak małej, jak i dużej kuchni jest dopasowanie lodówki do wnętrza pod względem rozmiarów, ustawności, ale i pojemności. Warto więc zwracać uwagę nie tylko na wymiary zewnętrzne, lecz także możliwości ustawienia wysokości szuflad, zmiany ustawienia wewnątrz lodówki tak, aby można było pomieścić te produkty, które chcesz przechować. Ciekawa jest możliwość zamiany zamrażarki w chłodziarkę, które to rozwiązanie oferowane jest przy niektórych modelach lodówek.

Cenne funkcje – nie tylko no frost

Przy wyborze lodówek z pewnością warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje takie jak:

  • możliwość ustawiania temperatury w chłodziarce i zamrażarce, wakacyjny tryb działania,
  • system no frost – przeciwdziałający osadzaniu się szronu, zwalniający z konieczności rozmrażania lodówki,
  • kostkarka do lodu,
  • dystrybutor wody,
  • szuflady przeznaczone do przechowywania wędlin, mięsa, serów przeciwdziałające wysychaniu tych produktów (szczególnie gdy w lodówce zastosowany jest również system no frost),
  • szuflady przedłużające świeżość warzyw i owoców.

Wybór między tymi rozwiązaniami to kwestia indywidualnych preferencji i potrzeb.

 

Post reklamowy.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button