Jaki detergent do zmywarek? Czy kapsułki są najlepszym środkiem do mycia naczyń?

Kapsułki do zmywarki to pierwsza myśl, kiedy przychodzi potrzeba zakupu detergentu do mycia naczyń w zmywarce. Nie ma nic prostszego niż włożenie tabletki i włączenie zmywarki, prawda? Tak, ale ma to również swoje wady.

Przede wszystkim używanie tabletek czy kapsułek powoduje, że rozpoczęcie efektywnego zmywania rozpocznie się później. Kapsułka do rozpuszczenia potrzebuje wysokiej temperatury i czasu. W przypadku krótkich programów mycia, czas przewidziany na mycie może być zbyt krótki, aby w całości rozpuścić tabletkę i skutecznie umyć wszystkie naczynia. Wtedy też często możemy zaobserwować kawałki nierozpuszczonego detergentu po otwarciu zmywarki.

Jeśli często używamy krótkich programów mycia, zamiast kapsułek, zalecamy używanie tradycyjnych płynnych detergentów. Rozpuszczają się one znacznie szybciej, nawet w niskich temperaturach. Jednakże ich aplikowanie jest nieco trudniejsze. Nie mamy dedykowanej szufladki jak w przypadku używania kapsułek. Często też nie wiadomo jak dokładnie odmierzyć ilość płynu.

tabletki do zmywarki

Plusem użycia płynnego detergentu jest jednak możliwość swobodnego dozowania. Jeśli mamy niewiele naczyń, możemy użyć mniej środka. Kapsułka zawsze będzie taka sama, niezależnie od rozmiaru wsadu.

Ciekawym rozwiązaniem może być również zakup zmywarki z systemem automatycznego dozowania detergentu. System działa na zasadzie dozownika, który automatycznie dobiera, kiedy i w jakiej ilość detergentu ma użyć. Do drzwiczek wlewamy dużą ilość środka, nawet 0,5l.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button