Czego nie wolno myć w zmywarce?

Lista Top10 przemiotów, które lepiej myć ręcznie zamiast w zmywarce

Zmywarka jest świetnym urządzeniem poprawiających jakość życia oraz pozwalającym na organizację czasu. Zapewnia również oszczędności zużycia wody. Ma same zalety. Tak, ale nie to urządzenie typu ALL IN i nie możemy wrzucać wszystkiego do zmywarki. Poniżej przestawiamy listę rzeczy kuchennych, który nie wolno myć w zmywarce.

  1. Naczynia, sztućce i akcesoria drewniane – jeśli włożymy drewno do zmywarki, to pod wpływem wysokiej temperatury drewno może pęcznieć, a przedmioty drewniana mogą pęknąć
  2. Antyki, ręcznie robione naczynia, szkło dekoracyjne – ręcznie zdobione naczynia często mają wykonane dekoracje nieodporne na zmywanie w zmywarce. Delikatne zdobienia mogą się odbarwiać lub zanikać
  3. Przedmioty cynkowane oraz miedziane – zwłaszcza o cienkich ściankach, ponieważ mogą się odkształcać już w niewielkiej temperaturze.
  4. Naczynia wykonane z niskiej jakości tworzywa sztucznego – pod wpływem wysokich temperatur naczynia te mogą nie tylko odbarwiać i zniekształcać, ale również mogą wydzielać szkodliwe substancje i brzydki zapach.
  5. Naczynia ubrudzone smarem, woskiem, farbą lub popiołem – tego typu zabrudzenia mogą doprowadzić do uszkodzenia zmywarki
  6. Noże – zalecamy unikania mycia w zmywarce większych noży kuchennych, ponieważ szybko się tępią. Stal się koroduje i utlenia, co niekorzystnie wpływa na właściwości tnące noży.
  7. Naczynia i powłoką nieprzywieralną, np. patelnie – pod wpływem soli oraz detergentów dochodzi o uszkodzenia powłoki oraz utraty właściwości nieprzywierania.
  8. Kryształ – po wielu maciach w zmywarce, kryształ może się zmatowić, co zdecydowanie wpłynie niekorzystnie na jego wygląd.
  9. Pojemniki próżniowe – mogą uleć rozszczelnieniu.
  10. Pokrywy szybkowarów – resztki jedzenia mogą gromadzić się w regulatorze lub zaworze bezpieczeństwa

zmywarka

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button