Słaba wentylacja w domu szkodzi Twojemu zdrowiu bardziej niż myślisz

Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale słaba wentylacja może mieć negatywny wpływ na Twoje zdrowie i samopoczucie. Czy denerwują Cię nieprzyjemne zapachy gotowania, dymu i stęchlizny? Jeśli tak, ważne jest, aby szybko poprawić wentylację.

Słaba wentylacja może prowadzić do wielu szkodliwych skutków, takich jak problemy z oddychaniem i alergie, które mogą być kłopotliwe dla Twojego zdrowia.

Problemy z oddychaniem i alergie

Jedną z pierwszych oznak słabej wentylacji jest ból gardła lub podrażnienie nosa i oczu. Unoszący się w powietrzu kurz i cząsteczki przyklejają się do rąk i kiedy pocierasz nimi nos, oczy lub usta, mogą powodować podrażnienia. Nawet niewielka ilość pyłu może być drażniąca, w zależności od osoby. Możesz również odczuwać katar i kichanie https://www.ogloszenia24m.pl/nieruchomosci/mieszkania/sprzedam/poznan/

Jeżeli słaba wentylacja nadal stanowi problem, mogą wystąpić bóle głowy, zmęczenie i duszności. Częstym objawem są też zawroty głowy. Wszystkie te objawy nasilają się u osób podatnych na choroby układu oddechowego lub astmę. Wyższe stężenie zanieczyszczeń i pyłu zmusza płuca do cięższej pracy. Może to przytłaczać osoby z astmą i prowadzić do kolejnych ataków astmy.

Słaba jakość snu

Badania wykazały, że słaby sen jest związany z nieodpowiednią wentylacją. W jednym z badań grupa ludzi spała przez tydzień w pokoju z oknem otwartym na cztery cale. W kolejnym tygodniu pozwolono im dowolnie otwierać i zamykać okno. Uczestnicy byli monitorowani za pomocą urządzeń do śledzenia snu. Badacze odkryli, że ludzie zasypiali szybciej i czuli się mniej senni następnego dnia, kiedy okno było otwarte.

Rozwój pleśni i grzybów w Twoim domu

Twoja piwnica jest podatna na uszkodzenia spowodowane przez wodę. Jeśli wilgotne zakątki Twojego domu pozostaną bez kontroli, szybko może się w nich rozwinąć pleśń i grzyby. Najgorsze jest to, że prawdopodobnie nawet nie zauważysz, gdzie się rozprzestrzenia. Pleśń rozwija się w wilgotnym środowisku, a dom ze słabą wentylacją to idealne miejsce. Ważne jest wietrzenie domu, aby utrzymać niską wilgotność. Pleśń nie lubi rosnąć ani rozprzestrzeniać się w suchych pomieszczeniach.

Wilgoć, zapach stęchlizny w domu

Te silne zapachy są najczęściej spotykane w łazience, piwnicy lub pralni. Jeśli nie masz drogi ucieczki dla gorącej pary lub wilgotnego powietrza, wilgoć będzie się gromadzić i wydzielać silny zapach. Jeśli masz zmywarkę, ważne jest, żeby jej odpływ nie był zatkany. Aby zapachy jedzenia nie utrzymywały się, jak najszybciej uruchom cykl mycia brudnych naczyń https://www.ogloszenia24m.pl/nieruchomosci/mieszkania/sprzedam/kalisz/

Różnice temperatur w domu

Jeśli jedna część domu jest słabo wentylowana, może się szybko nagrzewać lub ochładzać. Możesz też zauważyć silne zapachy, które utrzymują się przez kilka dni. To znak, że czas wpuścić do domu świeże powietrze! Nie otwieraj jednak drzwi. W ten sposób wpuścisz wszystkie zanieczyszczenia do reszty domu.

 

Artykuł partnera.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button