Dlaczego warto mieć ochraniacz na materac i na co zwrócić uwagę przed zakupem? Doradzamy!

Ochraniacz na materac zabezpiecza przed zabrudzeniem i pomaga utrzymać higienę w bardzo ważnym miejscu, czyli tam gdzie śpimy. Wygoda i komfort snu nocą są ściśle związane z samopoczuciem następnego dnia. Dlatego zapewnienie sobie i naszym najbliższym doskonałych warunków do wypoczynku jest niezwykle istotne. Odpowiedni ochraniacz na materac zadba o stan materaca, dzięki czemu zachowa on swoje właściwości na dłużej.

Ochraniacz na materac – przed czym chroni?

Wysokiej jakości ochraniacz na materac zwiększa komfortu snu i wydłuża żywotność materaca. Ochraniacz jest umieszczany na materac, a dopiero później ścielone jest łóżko. Tak przemyślana kolejność pomaga zachować zdrowie, higienę i trwałość materaca na dłużej.

  • Przemoczenie – Ochraniacz na materac, jak nazwa wskazuje, powinien ochraniać nasz materac. Głównie przed zabrudzeniem i przemoknięciem. Dlatego większość dobrych ochraniaczy na materac jest wodoodporna. Ze względu na to, nadają się idealnie dla osób starszych i dzieci, które mają problemy z utrzymaniem moczu przez całą noc. W razie potrzeby ochraniacz można łatwo zdjąć i wyprać w wysokiej temperaturze. Niektóre ochraniacze na materac, mają w swojej budowie zawartą antyalergiczną powłokę, odporną na działanie kwasu moczowego.
  • Roztocza, bakterie i grzyby – Dobry ochraniacz uniemożliwia przedostanie się w głąb materaca resztek organicznych z naszej skóry, oraz innych substancji, które mogą stać się pożywką dla bakterii i roztoczy.
  • Złe samopoczucie – Świadomość, że przestrzeń, gdzie wypoczywamy każdego dnia, jest utrzymana w higienie, więc ochrania nas przed wirusami i roztoczami działa pozytywnie. Zdrowy sen i wypoczynek są niezwykle ważne, a sama świadomość, że dbamy o higienę, zwiększa poczucie bezpieczeństwa i poprawia samopoczucie.

Ochraniacze na materac zwykle zbudowane są z powłoki nieprzemakalnej i powłoki zewnętrznej, która styka się z naszym prześcieradłem, tym samym jest bliżej naszego ciała. Materiały, które świetnie sprawdzają się w tej roli to bawełna oraz tencel. Tencel, produkowany z celulozy drzewnej to wytrzymały, w 100% naturalny i biodegradowalny materiał. Ochraniacze z jego zawartością świetnie dogadają się ze skórą wrażliwą i skłonną do alergii. Ochraniacz na materac powinien zabezpieczać materac, ale także być przyjazny dla naszej skóry.

Rozkładana kanapa – jak zabezpieczyć przed przemoknięciem?

Chociaż popularność spania na materacu wzrasta ze względu na czynniki zdrowotne, dużo osób sypia na rozkładanych kanapach. Jak zabezpieczyć kanapę przed plamami i zabrudzeniami? Jest na to sposób – prześcieradło z funkcją ochraniacza na materac. Podczas gdy ochraniacze na materac są przeznaczone tylko na materace ze względu na swoją budowę (okalają je z każdej strony), prześcieradło na gumce można zwykle bez problemu nasunąć na brzegi rozkładanej kanapy. Prześcieradło nieprzemakalne 2w1 pełniące funkcję zarówno ochraniacza jak i prześcieradła sprawdzi się w takiej sytuacji idealnie!

Jak wybrać odpowiedni ochraniacz na materac?

Przede wszystkim rozmiar należy zwrócić uwagę na rozmiar naszego materaca. Rozmiar ochraniaczy dopieramy dokładnie taki jaki rozmiar ma nasz materac, nie ma potrzeby robić żadnego zapasu. Ochraniacze i prześcieradła nieprzemakalne również lekko się naciągają. Jeśli mamy naprawdę wysoki materac (powyżej 22 cm), wtedy być może powinniśmy dla pewności zapytać obsługę sklepu. Pamiętajmy, że nieużywany produkt, jeśli nam nie odpowiada, możemy zwrócić w ciągu 14 dni, o czym mówi prawo konsumenta.

Artykuł napisany we współpracy z https://darymex.pl/

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button