Najlepszy kredyt hipoteczny – znajdź go szybko i wygodnie

Kredyt hipoteczny to wieloletnie zobowiązanie, które pozwala zrealizować marzenia o wymarzonej nieruchomości. Zakup własnego mieszkania czy domu za zgromadzone oszczędności nie jest bowiem najczęściej możliwy. W takiej sytuacji warto rozważyć zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Ten produkt finansowy oferuje wiele banków. Trzeba jednak wiedzieć, na co zwracać szczególną uwagę, aby wybrać najkorzystniejszą propozycję.

Czym powinien się wyróżniać najlepszy kredyt hipoteczny?

Wybór odpowiedniego kredytu hipotecznego nie jest łatwy. Na rynku można bowiem znaleźć wiele ofert, które różnią się od siebie poszczególnymi parametrami. Za najlepszy można uznać taki, który stawia najniższe wymagania oraz nie stanowi zbyt dużego obciążenia dla budżetu.

Na wysokość miesięcznej raty składa się kapitał, czyli pożyczona kwota, a także odsetki i koszty pozaodsetkowe. Pierwsze z nich naliczane są przez bank na podstawie zmiennej lub stałej stopy procentowej, czyli marży oraz aktualnej stawki WIBOR. Z kolei koszty pozaodsetkowe to głównie prowizje oraz opłaty związane z udzieleniem i obsługą kredytu.

Najlepszy kredyt hipoteczny to taki, którego dodatkowe koszty są najniższe. Nie powinieneś decydować się na pierwszą ofertę otrzymaną od banku. Poświęć nieco czasu na to, aby znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kredytu hipotecznego?

Jeśli rozważasz zaciągnięcie kredytu na zakup mieszkania lub domu, rozważ przede wszystkim:

 • rodzaj oprocentowania – do wyboru masz stałe oraz zmienne. Pierwsze z nich eliminuje ryzyko wzrostu wysokości rat w przypadku podniesienia stóp procentowych. Stałe oprocentowanie obowiązuje przez okres 5 lat, a następnie może zostać przedłużone na wniosek kredytobiorcy;
 • rodzaj rat – możesz zdecydować się na raty malejące lub równe. Pierwsze rozwiązanie jest tańsze, ale też wiąże się z wyższą zdolnością kredytową. Dzięki nim wraz ze stopniową spłatą zobowiązania miesięczne raty będą coraz niższe. W przypadku rat równych są one takie same przez cały okres spłaty. Zmienia się jednak proporcja kapitału i odsetek;
 • okres kredytowania – im jest on dłuższy, tym niższa miesięczna rata, ale wyższe koszty kredytu. Warto więc wybrać, jeśli to możliwe, krótszy okres kredytowania;
 • RRSO – to wszystkie koszty, z którymi wiąże się pożyczenie pieniędzy od banku. To właśnie na ten parametr należy zwrócić szczególną uwagę. Im niższe RRSO, tym lepiej.

Jak widzisz, wiele czynników wpływa na to, aby można było określić, czy konkretna oferta jest najlepszym rozwiązaniem.

Kalkulator kredytu hipotecznego – czy warto z niego korzystać?

Jeśli chcesz szybko i bez wychodzenia z domu porównać poszczególne oferty banków na kredyt hipoteczny, skorzystaj z praktycznego kalkulatora, który znajdziesz w sieci. Jest to wygodne narzędzie, które pomoże Ci oszacować, ile mniej więcej będzie wynosiła Twoja miesięczna rata. Najlepszy kalkulator kredytu hipotecznego to taki, z którego obsługą poradzisz sobie bez większego problemu. Do przeprowadzenia symulacji niezbędne jest uzupełnienie najważniejszych rubryk dotyczących:

 • wysokości kredytu,
 • okresu spłaty,
 • wartości nieruchomości,
 • wysokości wkładu własnego,
 • wysokości dochodów,
 • wydatków gospodarstwa domowego.

Na podstawie tych danych porównywarka przedstawi Ci najlepsze oferty dostępne na rynku. Pamiętaj, że są to tylko symulacje, co oznacza, że w rzeczywistości mogą się one nieco różnić.

Najważniejszą zaletą takiej porównywarki jest to, że możesz z niej korzystać, kiedy tylko chcesz. Nie musisz przeglądać oferty każdego banku z osobna, co zabiera sporo czasu. Kalkulator pozwoli Ci to zrobić szybko i bez wychodzenia z domu.

Kredyt hipoteczny – co musisz o nim wiedzieć?

Wiele osób, które planują zaciągnięcie kredytu hipotecznego, spotkało się z różnego rodzaju mitami na jego temat. Zdarza się, że te nieprawdziwe informacje wpływają na rezygnację z ubiegania się o finansowanie. Jest to duży błąd, gdyż większość z nich jest fałszywa. Najczęściej pojawiające się mity znajdziesz poniżej.

 • Najlepiej wybrać kredyt hipoteczny w swoim banku – nie zawsze jest to prawdą. Niekiedy długa współpraca może korzystnie wpłynąć na zaproponowane warunki, ale nie jest to regułą. Jeśli dokładnie zapoznasz się z propozycjami innych banków, może okazać się, że korzystniejsze jest dla Ciebie podpisanie umowy z inną instytucją.
 • Nie można zmienić zdolności kredytowej – o ile zmiana dochodów może być dość trudna, to warto zadbać o terminową spłatę innych zobowiązań, co także wpływa na ten wskaźnik. Jeśli do tej pory nie miałeś żadnego kredytu, możesz zaciągnąć niewielką pożyczkę i spłacać ją zgodnie z umową, co poprawi Twoją wiarygodność.
 • Kredytu hipotecznego nie można spłacić przed czasem – jest to nieprawda, gdyż banki umożliwiają nadpłatę zobowiązania oraz jego całkowitą spłatę przed końcem umowy.

Jeśli już wiesz, jak znaleźć najlepszy i najtańszy kredyt hipoteczny w finanse.rankomat.pl, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś spełnił swoje marzenia o własnej nieruchomości.

 

Artykuł gościnny.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button