Stolarka drzwiowa z aluminium – zalety, które warto rozważyć

Stolarka drzwiowa należy do jednych z najważniejszych elementów w obiektach użyteczności publicznej oraz budynkach mieszkalnych. Drzwi bowiem zapewniają bezpieczeństwo pracownikom oraz domownikom. Mają znaczenie dla izolowania przed hałasem, a także redukcji ucieczki ciepła w sezonie grzewczym. Są ponadto wizytówką każdego obiektu.

Aluminiowe drzwi kojarzą się z trwałością i funkcjonalnością, lecz widujemy je głównie w firmach. Dziś sprawdzamy, dlaczego coraz częściej stają się wizytówką mieszkań i domów. Co sprawia, że wygrywają mając naprzeciw drewniane odpowiedniki.

Aluminiowe drzwi wejściowe – czas na wybór stolarki drzwiowej

Nie da się ukryć, że drewniane drzwi są ponadczasowe, nie wychodzą z mody i oferują funkcjonalność oraz trwałość. Ponadto zainteresowanie wzbudza ich estetyka. Naturalne surowce były i wciąż są chętnie widziane w każdym obiekcie, nie tylko budynku mieszkalnym. Gdzie tu miejsce dla aluminium?

Na myśl o drzwiach bazujących na aluminium, przychodzi do głowy sporo pytań. Czy będą równie estetyczne, co drewniane odpowiedniki, czy zapewnią właściwe zabezpieczenie, a przy tym wpiszą się w architekturę domostwa. Okazuje się jednak, że stolarka drzwiowa bazująca na tym pozornie zimnym i surowym materiale, doskonale się sprawdza także w mieszkaniach i domach.

Nowoczesne systemy produkcji pozwalają na tworzenie konstrukcji drzwi wejściowych z aluminium, które są bardzo trwałe, odporne na działanie czynników zewnętrznych i atmosferycznych, a także niepodatne na uszkodzenia. Wizualnie zaś wpisują się w wymogi budownictwa energooszczędnego i pasywnego, ale równie dobrze spełniają potrzeby użytkowników obiektów tworzonych z zasadami standardowego budownictwa.

Stolarka drzwiowa z aluminium – zalety, które warto rozważyć 2

Zalety aluminiowych drzwi wejściowych

Drzwi z aluminium są lżejsze i cieńsze, dzięki czemu łatwiej się je montuje. Nie oznacza to jednak pogorszonych parametrów, wręcz przeciwnie. Kiedyś stolarka drzwiowa wykorzystująca aluminium faktycznie była podatna na odkształcenia, a jej estetyka pozostawiała wiele do życzenia. Obecnie można pozwolić sobie na nietypowe kształty i wymiary, standardowe wymiary, łączenia z innymi surowcami, chociażby szkłem, a także zastosowanie dowolnego koloru lub okleiny imitującej naturalny surowiec. Stwarza to duże pole do popisu względem dopasowania do architektury i stylu danego obiektu. Jak się prezentują przykładowe modele można sprawdzić, korzystając z konfiguratora dostępnego pod adresem http://konfigurator.kobbe.pl/konfigurator/pl/.

Aluminiowe drzwi wejściowe są trwałe, wytrzymałe, nie wymagają czasochłonnej, problematycznej i kosztownej pielęgnacji czy zabiegów konserwacyjnych. Odpowiadają wymogom związanym z izolacyjnością termiczną i akustyczną.

Jak wybrać drzwi na lata użytkowania?

Zdecydowaliśmy się na drzwi wejściowe z aluminium. Co dalej? Należy pamiętać między innymi o wymogach prawnych dotyczących wymiarów. Minimalna szerokość to 90 cm, wysokość zaś 200 cm. Można również zdecydować się na większą szerokość bądź nietypową wysokość. W przypadku bardzo wysokich drzwi warto łączyć je z przeszkleniami, aby zapewnić dostęp światła naturalnego do wnętrza. Użytkownicy, wybierając wymiary, powinni mieć na uwadze swobodę poruszania, a także wnoszenia/wynoszenia mebli czy sprzętów AGD.

Istotny jest parametr Ud, określający ryzyko ucieczki ciepła. Im niższy jest on, tym lepiej. Izolacyjność akustyczna gwarantuje komfort przebywania we wnętrzach, co jest szczególnie ważne w lokalach położonych na parterach oraz budynkach zlokalizowanych w hałaśliwych terenach, np. w centrach miast. Ten parametr powinien wynosić minimum 30 dB.

Kolejna kwestia to zabezpieczenia antywłamaniowe. Wybór jest ogromny, dlatego należy je dopasować do własnych potrzeb czy budżetu przeznaczonego na stolarkę drzwiową. Podpowiedzią może być fakt, że o bezpieczeństwo trzeba tym mocniej zadbać, im bardziej na uboczu lub otwartym terenie jest położony dany obiekt.

Drzwi dla każdego!

Na rynku nie brakuje firm zajmujących się produkcją i montażem stolarki drzwiowej. Jeśli jednak zależy nam na trwałości, jakości, estetyce i możliwości uwzględnienia indywidualnego projektu, warto postawić na przedsiębiorstwo KOBBE. Firmę, która bazuje na sprawdzonych surowcach, współpracy z fachowcami oraz posiadającą szeroką ofertę, w której każdy znajdzie drzwi dopasowane do własnych potrzeb.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button