Jak prawidłowo zmierzyć okno pod rolety wewnętrzne?

Prawidłowe zmierzenie okien pod rolety wewnętrzne to zadanie, które nie zajmuje dużo czasu, a ma niebagatelny wpływ na prawidłowy montaż zakupionych rolet. Błędne pomiary mogą skutkować tym, iż wybrane modele nie będą pasować do wymiarów konkretnego okna. Pomiaru można dokonać samodzielnie lub też poprosić o to doświadczonych specjalistów. Co najważniejsze sposób mierzenia okna jest zależny od wybranej metody montażu.

Dlaczego warto zmierzyć okno przed zakupem rolet?

Precyzyjne zmierzenie okna przed zakupem rolet prowadzi do tego, iż zainteresowani klienci nie będą mieć problemów z dopasowaniem optymalnych wymiarów przesłony. Dzięki temu montaż przebiegnie sprawnie oraz bez przykrych niespodzianek. Dokonanie niezbędnych pomiarów daje pewność, że wybrane rolety będą pasować do konkretnego pomieszczenia i spełnią oczekiwania odbiorców.

Sposób montażu rolet a różnice w mierzeniu – podstawowe informacje

Nieco większą uwagę warto zwrócić na sposób montażu rolet a podstawowe różnice w mierzeniu. Oto kilka najistotniejszych zasad:

  • w przypadku rolet inwazyjnych (wolnowiszących – montowanych przy pomocy wiertarki i wieszaków) na samym początku dokonuje się solidnego pomiaru wnęki okiennej. Kluczowe jest to, aby do otrzymanego wyniku dodać przynajmniej kilka centymetrów (zazwyczaj od 3 do 5 cm), tak aby roleta wychodziła poza wspomnianą wnękę. Następnie przechodzi się do pomiaru wysokości. Robi się to od miejsca, w którym ma być zawieszona roleta aż do parapetu (ewentualnie podłogi),
  • w przypadku rolet bezinwazyjnych (montowanych przy pomocy specjalnych zaczepów) użytkownicy mają styczność z roletami montowanymi na skrzydle okiennym. Całość opiera się na zmierzeniu szerokości szyby wraz z listwami przyszybowymi (około 4-5 centymetrów), natomiast wysokość okna stanowi całkowita wysokość ramy (od górnej do dolnej krawędzi).

Jak widać najważniejsze znaczenie ma dobranie optymalnego sposobu montażu rolet. Obie propozycje mają swoich zagorzałych zwolenników, więc do sprawy trzeba podejść indywidualnie.

Dlaczego warto inwestować w rolety wykonywane na wymiar?

Najwygodniejszym rozwiązaniem dla potencjalnych inwestorów są rolety wewnętrzne produkowane na wymiar. To dużo korzystniejsza opcja niż rolety, które można zakupić w popularnych „sieciówkach”.

Atutem rolet na wymiar jest m.in. to, iż są idealnie dopasowane pod okno osoby zamawiającej (pod kątem wielkości, szerokości oraz kształtu), a korzystanie z samego okna jest przyjemne i bardzo komfortowe. Po drodze nie napotyka się na żadne ograniczenia. Decydując się na rolety na wymiar wystarczy dokonać rzetelnych pomiarów, złożyć zamówienie i oczekiwać na dostarczenie wybranego produktu. Oszczędza się w ten sposób dużo czasu, ponieważ nie trzeba jeździć po okolicznych sklepach i szukać wartościowych propozycji.

Rolety na wymiar doskonale zakrywają wnękę okienną lub szybę. Z łatwością dopasowuje się je do własnych preferencji i potrzeb, a ponadto idealnie zaciemniają pomieszczenie i zabezpieczają je przed nadmiernym nagrzaniem.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button