Zestaw monitoringu IP – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Profesjonalne zestawy do monitoringu IP sprawdzą się zarówno w domach, jak i firmach, czy
budynkach użyteczności publicznej. Zapewniają one poczucie bezpieczeństwa i komfortu
użytkownikom. Do ich montażu warto wykorzystać istniejące okablowanie, w ten sposób
zaoszczędzimy sporo czasu. Sprawdź, jaki zestaw sprawdzi się w Twoim przypadku!

System monitoringu wizyjnego – z czego się składa?

System monitoringu tworzą kamery, rejestrator, dysk twardy i switch. W zestawie znajdziemy też akcesoria montażowe, takie jak adapter. Wspomniane urządzenie współpracuje zarówno z kamerami kopułkowymi, jak i tubowymi. Umożliwia ukrycie kabli i złączy, co wpływa na bezpieczeństwo i estetyczny wygląd instalacji. Ponadto zapewnia on szybki dostęp do przewodów bez konieczności naruszania konstrukcji. Rejestrator odpowiada za nagrywanie, przetwarzanie, kompresję i zapis obrazu. Aby spełnił swoje zadanie, należy go dobrać do pozostałych elementów systemu monitoringu wizyjnego i potrzeb użytkownika. Zanim wybierzesz sprzęt, zwróć uwagę na:

  • liczbę kamer,
  • obsługiwaną rozdzielczość,
  • sposób kompresji,
  • oprogramowanie,
  • dostępne porty (umożliwiające podłączenie innych urządzeń).

Zastosowanie rejestratora zwiększa funkcjonalność systemu. Nie tylko przechowuje nagrania, lecz także umożliwia zaawansowaną analizę obrazu.

Czym kierować się przy wyborze systemu monitoringu wizyjnego?

Nowoczesny zestaw do monitoringu IP został wyposażony w funkcję “detekcja ruchu”, dzięki której kamera automatycznie rozpoczyna nagrywanie w przypadku wykrycia zagrożenia. Należy zaznaczyć, że urządzenia odróżniają ludzi i pojazdy od zwierząt, co zmniejsza ryzyko fałszywych alarmów. Jeśli system wykryje intruza, wyśle powiadomienie w postaci SMS-a, MMS-a, lub e-mail. Dzięki temu możemy szybko sprawdzić, co dzieje się w domu lub firmie, a następnie wezwać policję. Niektóre zestawy uruchamiają także syrenę alarmową, co odstraszy potencjalnego włamywacza. Producenci umożliwiają zdalną obsługę systemu monitoringu wizyjnego za pomocą  aplikacji lub specjalnego programu. W ten sposób użytkownik zyskuje pełną kontrolę nad posesją z dowolnego miejsca. Wystarczy, że będzie miał dostęp do Internetu. Do zdalnego połączenia zestaw monitoringu IP wykorzystuje technologię chmury P2P, która zapewnia natychmiastowy podgląd obrazu w czasie rzeczywistym. Dzięki niej użytkownik może obejrzeć nagranie z każdej kamery.

Zestaw do monitoringu IP – jak wybrać najlepszy?

Zanim wybierzesz zestaw do monitoringu, sprawdź, z ilu kamer się składa. Dzięki temu sprawdzisz, czy pozwoli Ci kontrolować całą posesję. Im bardziej rozbudowany zestaw, tym cena będzie wyższa. Zwróć też uwagę, czy zawiera on kamery kopułkowe, czy tubowe.  Pierwszy model jest skierowany do osób, które cenią sobie dyskrecję. Z kolei urządzenia tubowe są doskonale widoczne, dlatego nie tylko rejestrują obraz, lecz także pełnią funkcję “straszaka”. Switch PoE łączy zestaw monitoringu IP w jedną sieć. Przewodnik służy zarówno do zasilania, jak i transmisji danych. Takie rozwiązanie ułatwia instalację i rozbudowę monitoringu.

Zestawy kamery IP – o czym warto pamiętać?

Zestawy kamer IP są łatwe w instalacji i konfiguracji. Urządzenia zostały wykonane z wytrzymałych materiałów, dlatego można je zamontować zarówno na zewnątrz, jak i  w budynku. Nowoczesne modele nagrywają obraz w wysokiej rozdzielczości, co ułatwia identyfikację sprawcy. Profesjonalne kamery posiadają zmiennoogniskowy obiektyw, co pozwala dostosować kąt widzenia i zbliżenie do charakteru obserwowanych obiektów. Jeśli chcesz zamontować je na zewnątrz, zwróć uwagę, czy są wyposażone w promiennik podczerwieni (IR). Dzięki temu zyskujesz pewność, że urządzenia zapewniają wyraźny obraz w każdych warunkach oświetleniowych. Zasięg IR wynosi 20-30 m, dlatego zastanów się, gdzie umieścisz kamery. Jeśli szukasz wysokiej jakości zestawu do monitoringu, koniecznie zapoznaj się z ofertą sklepu EC-System. Specjaliści pomogą Ci dopasować sprzęt do Twoich potrzeb!

Artykuł sponsorowany.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button