Oszczędzanie energii elektrycznej w czasach kryzysu

Oszczędzanie energii elektrycznej w czasach kryzysu

Oszczędzanie – to słowo które chyba jest ostatnio na ustach wszystkich. Jest odmieniane przez wszystkie przypadki i rozkładane na czynniki pierwsze. Oszczędzanie stało się modą, ale też obowiązkiem każdego z nas. 

Zmień tradycyjne oświetlenie na LED

Czujesz niepokój bo myślisz, że jeśli będziesz musiał ograniczyć wydatki, drastycznie pogorszy się jakość Twojego życia, a wraz z wyrzeczeniami zostanie Ci odebrane poczucie bezpieczeństwa i komfortu?  Zacznij od małych zmian, które będą miały ogromny wpływ na obniżenie twoich rachunków. Taką zmianą może być wymiana tradycyjnych żarówek, którymi oświetlasz dom, na nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED. Diody LED to technologia nowej generacji, która błyskawicznie zdobyła popularność, plasując się na pierwszym miejscu wśród inteligentnych rozwiązań z dziedziny oświetlenia. Oświetlenie typu LED  łączy w sobie wiele zalet. Między innymi charakteryzuje się długą żywotnością, jest niesłychanie energooszczędne i ekologiczne, pobiera znacznie mniej energii elektrycznej od standardowej żarówki, przy efektywności świecenia na poziomie 90% w stosunku do tradycyjnego oświetlenia. Ponadto wśród zalet oświetlenia LED należy wymienić również to, iż nie zawierają żadnych toksycznych materiałów takich jak rtęć i innych metali groźnych dla środowiska i nadają się w 100% do recyklingu pomagając zmniejszyć emisję dwutlenku węgla. 

Oświetlenie LED jest droższe od tradycyjnego, ale to wydatek, który się opłaca i zwraca. Przeanalizuj oświetlenie w swoim domu i zaplanuj wymianę. Nie musisz wymieniać wszystkich żarówek na raz, możesz to robić etapami zaczynając od pomieszczeń najczęściej eksploatowanych przez domowników.

Oszczędzanie energii elektrycznej w czasach kryzysu 2

Zmień nawyki

Po prostu pamiętaj o wyłączaniu światła. Wychodząc z pomieszczenia zupełnie o tym zapominasz, nie gasisz światła w salonie, kuchni czy przed domem, lubisz jak jest jasno i przytulnie, ale nie myślisz ile pieniędzy przecieka Ci przez palce. Wprowadzenie nowych zasad jest trudne i wymaga konsekwencji. Zarówno Ty jak i domownicy musicie współpracować w tym obszarze. Powiedz dzieciom, że potrzebujesz ich pomocy i wsparcia, a za zaoszczędzone pieniądze będziecie mogli zafundować sobie jakąś przyjemność. 

Wyciągaj wtyczki z kontaktu

Czy masz świadomość, że nieużywany sprzęt, nie odłączony z kontaktu nadal pobiera prąd? Dlatego pamiętaj o tym, żeby wyciągnąć wtyczkę na noc lub kiedy już nie korzystasz z danego urządzenia. Ten nawyk pozwoli Ci zaoszczędzić nie małe pieniądze na energii elektrycznej.

Zainwestuj w lampy solarne

Każde źródło światła w twoim domu i ogrodzie wiążą się z wyższymi rachunkami za prąd, a przy takich cenach za energię jakie mamy obecnie, zakup lamp na zewnątrz może wydawać Ci się nierozsądną fanaberią. Elektryczne lampy w ogrodzie nie są obojętne dla twojego portfela, ale lampy solarne tak. Oświetlenie solarne to darmowe źródło prądu. To niezależne i samowystarczalne oświetlenie, które nie generuje dodatkowych kosztów. Lampy solarne czerpią energię ze słońca, w ciągu dnia pochłaniają ją, przetwarzają w energię elektryczną i uwalniają po zmroku w postaci światła. W lampach tego typu nie stosuje się żarówek, ponieważ są one energochłonne, zamiast nich wykorzystuje się diody LED, które są zdecydowanie bardziej energooszczędne. Dzięki nim możesz przez długie lata cieszyć się przyjemnym i wystarczającym do swobodnego poruszania się po ogrodzie źródłem światła.

Szukasz ciekawego oświetlenia solarnego do domu i ogrodu? Sprawdź ofertę sklepu Ardant.pl

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button