Materac piankowy, lateksowy czy kokosowy? Przewodnik po typach materaców i ich właściwościach

Materace piankowe stanowią alternatywę dla materaców sprężynowych. Zakup materaca piankowego polecany jest często alergikom, osobom narzekającym na bóle kręgosłupa, wybrane rodzaje materaców piankowych rekomendowane są także dla dzieci. Nie ulega wątpliwości, że jakościowy materac z pianki może zapewnić wysoki komfort snu. Na rynku znajdziemy jednak różne rodzaje produktów. Jak właściwie dobrać typ materaca i na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Materace z pianki – na co zwrócić uwagę?

Podłoże na którym śpimy ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Na rynku znajdziemy różnego typu materace – m.in. materac piankowy. Choć panuje przekonanie, że materace piankowe idealne są dla osób lżejszych, to w rzeczywistości znaleźć można produkty o różnej twardości, w tym twardsze materace, które będą stanowić odpowiednie podparcie dla osób, których masa ciała jest większa. Jak wybrać materac oraz rodzaj pianki w materacu?

Materace z pianki – rodzaje

Jeśli przymierzasz się do zakupu materaca poznaj najpierw różne rodzaje materaców wykonanych z pianki – każdy ma bowiem nieco inną charakterystykę oraz nieco inne właściwości.

  • Materace z pianki poliuretanowej – jest to jeden z podstawowych typów materaców piankowych. Materace wykonane z jednej lub kilku warstw pianek poliuretanowych charakteryzują się trwałością oraz wysoką sprężystością, dzięki czemu dopasowują się do kształtu ciała.
  • Materace z pianki wysokoelastycznej HR – pianka wysokoelastyczna uważana jest za następcę pianki poliuretanowej. Taki materac piankowy posiada specyficzną budowę komórkową i zawiera miliony pęcherzyków, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do ciała (posiada wysoką elastyczność punktową), szybko wraca do swojego pierwotnego kształtu i gwarantuje dobrą cyrkulację powietrza.
  • Materace z pianki termoelastycznej – pianka termoelastyczna VISCO reaguje nie tylko na nacisk, ale także na temperaturę ciała. Pianka ta zapewnia zdrowy sen, lepsze podparcie ciała, dając ponadto komfortowe uczucie „otulenia” przez materac.
  • Materace lateksowe – materac lateksowy zapewnia odpowiednie podparcie kręgosłupa, optymalną cyrkulację powietrza, do tego jest trwały i posiada właściwości antyalergiczne. Materac piankowy może być wykonany z naturalnego lateksu, lateksu syntetycznego lub stanowić mieszankę obydwu rodzajów materiału.

Pośród rodzajów materaców znajdziemy także materace z matą kokosową. Kokos stanowi dodatek w materacach, który wzmacnia strukturę i trwałość produktu oraz zwiększa jego właściwości hipoalergiczne. Taki materac wybrać mogą osoby o nieco większej masie ciała – będzie to bowiem twardszy materac niż jego odpowiednik wykonany z samej pianki.

Materace sprężynowe z pianką

Materace sprężynowe (materace bonellowe lub materace kieszeniowe) to kolejne rodzaje produktów, które są brane pod uwagę przy wyborze materaca. Z pewnością warto zwrócić uwagę na ofertę materaców kieszeniowych (materace kieszeniowe materace multipocket, w których każda sprężyna umieszczona jest w osobnej „kieszeni”. Pojedyncze sprężyny sprawiają, że materac ugina się wyłącznie w miejscu nacisku. Wartym rozważenia jest wybór materaca kieszeniowego z warstwą pianki: sprężyny kieszeniowe stanowią stabilną bazę, a odpowiedni rodzaj pianki na powierzchni materaca dopełnia właściwości produktu, gwarantując użytkownikowi zdrowy i wygodny sen.

Artykuł sponsorowany.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button