Wnętrzarskie trendy aranżacyjne na lato 2021. Nie zapomnij o wygodnych meblach!

Rok 2020 upłynął pod znakiem wyciszania, odpoczynku, regeneracji organizmu. W niektórych przypadkach jednak niedająca się stłumić energia uwolniona została poprzez nieco szalone stylizacje wnętrzarskie. Można powiedzieć, że rok 2021 absolutnie nie jest kontynuacją tej tendencji; przymus spędzania czasu w domu wyzwolił chęć zbliżenia się do natury. Uwidacznia się to zarówno w kolorach ścian i dodatków, jak i materiałach, z których wykonane są nowoczesne meble. Zobacz jak w prosty sposób dostosować swoje cztery ściany na nadchodzące lato.

Zaaranżuj pomieszczenie w najmodniejszy sposób!

Pewne rzeczy doceniamy paradoksalnie dopiero wówczas, gdy stracimy do nich dostęp. Łaknienie kontaktu z przyrodą zainspirowało projektantów (także meblowych) do włączenia do wnętrz kolorów wody, ziemi, świeżo-rozkwitłych roślin. Aby być na czasie, należy zacząć zmiany od poszukiwania:

  • brązów (zwłaszcza ciepłego karmelu);
  • przygaszonej butelkowej zieleni;
  • beżu (obecnego na wielu kwiatach i roślinach polnych);
  • przyciemnionego złotego;
  • pomarańczu (jednak tego rdzawego);
  • żółci (delikatnej jak nieśmiało wschodzące wczesną porą słońce);
  • niebieskiego (kojarzonego z błękitem nieba i spokojem falującej w morzu wody);

Powyższe barwy doskonale łączą się ze sobą i ciężko tu o wnętrzarskie faux-pas (oczywiście pod warunkiem, że bazujemy na powyżej wymienionych kolorach). Pasjonatów kompletnej prostoty ucieszy jednak nieodzowna obecność szarości, będącej jeszcze bardziej bezpieczną opcją.

Po przeciwnej szali umieszczone zostały jednak propozycje dla osób, które utożsamiają się z nieco bardziej dziką przyrodą: dozwolone są fiolety, róże, czerwienie, które pozostawiają dowolność dotyczącą nasycenia (świetnie wpisują się tu zarówno te intensywne, jak i pastelowe).

Wnętrzarskie trendy aranżacyjne na lato 2021. Nie zapomnij o wygodnych meblach! 2

Natura naprawdę poczuje się doceniona!

Potrzeba współgrania z przyrodą w letnim sezonie 2021 roku obecna być powinna w każdym bez wyjątku elemencie wnętrza. Ziemiste barwy, kolory kwiatowe, kojące błękity i ogrzewająca żółć pożądane są na ścianach i meblach – to jednak nie wszystko, gdyż trendsetterzy wzięli na warsztat także materiały, z których wykonane jest wyposażenie.

Dzięki kocom i pledom po raz kolejny będziemy mieć okazję docenić wełnę, która ma zdolność do ocieplania klimatu za pomocą jedynie spojrzenia na nią. Metal w wykończeniach mebli skandynawskich będzie w znaczący sposób wyparty przez drewno.

Meble skandynawskie, które znalazły dla siebie miejsce i tutaj!

Nadchodzące wielkimi krokami lato wyrazi się przy pomocy mebli w stylu skandynawskim; będzie to jednak wariacja na temat tego stylu. Wyróżnić tutaj można następujące style:

  • Art déco, który skandynawskość wyrazi głównie dzięki kolorom;
  • Japandi, a więc miks japońskiego i skandynawskiego minimalizmu.
  • Sandi-boho, które łączy naturalność boho z minimalizmem skandynawskim.

Obecne we wnętrzach przygotowanych na lato 2021 sofy, fotele czy stoliczki to przede wszystkim osadzone w którymś z powyższych stylów produkty. Ostre rogi krzeseł zostały zaokrąglone; podobnej cechy nabrały też dotychczas wielbione stoliki prostokątne i kwadratowe.

Aksamitne i mocno pikowane obicia narożników lub sof zapraszać będą do tego, by dać sobie kilka chwil na wytchnienie. Modny mebel na pierwszy rzut oka ma dodawać wnętrzu dozy miękkości, lekkości, błogości. Surowość i kwadratura industrialnego świata to coś, czego nadchodzące trendy nie uwzględniają – najbliższy sezon to niejako powrót do pierwotnych potrzeb.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button