Świąteczny stół – minimalistyczny czy pełen ozdób?

Święta Bożego Narodzenia od zawsze kojarzą nam się ze swego rodzaju przepychem, bowiem nigdzie nie brakuje święcących lampek, bogato zdobionych choinek czy innego rodzaju świątecznych dekoracji, które wypełniają domy, sklepy, a nawet zakłady pracy. Pozostaje jednak pytanie, czy nasz stół świąteczny również powinien być bogato udekorowany? A może lepiej postawić na modny minimalizm?

Surowo czy spójnie?

Jeszcze do niedawna nikt nie wyobrażał sobie świątecznego stołu bez tradycyjnego obrusu. Nie było istotne, czy jest to klasyczne, białe nakrycie stołu, czy też nieco bardziej fikuśne. Obrus był obowiązkowym elementem dekoracyjnym zarówno wigilijnego, jak i świątecznego stołu. Dziś jednak wiele osób decyduje się nie na tradycyjny obrus, a na bieżnik. Dzięki niemu można podzielić stół na dwie równe połowy. Po każdej stronie ustawiamy tyle samo talerzy, natomiast na środku stołu powinien znaleźć się ciekawy element ozdobny, na przykład stoik świąteczny bądź świece. Po każdej ze stron dekoracji należy umieścić kolejne dwa przedmioty – mogą być to bombki, szklane aniołki, świąteczne świeczniki. Nasz stół na pierwszy rzut oka może wydawać się nieco surowy, lecz w rzeczywistości jest on niezwykle spójny i symetryczny. Tego rodzaju dekoracja doskonale sprawdzi się we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim bądź po prostu, w przypadku osób, które nie lubią przepychu.

Stół jak z bajki

Niektórym trudno jest odejść od tradycyjnego wyglądu stoły świątecznego, a wręcz przeciwnie – dążą oni do tego, aby był on udekorowany w bajkowy, może nawet trochę przesadzony sposób. Ostatecznie w święta pozwalamy sobie na więcej – wszystko ma być wesołe, radosne, a zarazem eleganckie. Dlatego też warto wybrać na swój stół świąteczny obrus, który zawiera przynajmniej delikatne, bożonarodzeniowe motywy. Do niego dobrze jest dobrać zastawę świąteczną, którą można zakupić na przykład tutaj https://www.fide.pl/boze-narodzenie/zastawa-swiateczna/. Kolorowe talerze znajdą uznanie szczególnie wśród najmłodszych gości. Warto mieć na uwadze, że bajkowy stół wymaga dodatkowej oprawy w postaci ciekawych, niebanalnych dekoracji. W tej roli doskonale sprawdzają się niewielkich rozmiarów bombki, które umieścić można w różnych częściach stołu. Na jego środku postawmy świąteczny stroik bądź świecznik – elementy te z pewnością dodadzą eleganckiego wyglądu. Do ozdobienia stołu możemy także wykorzystać serwetki.

Nie ma tutaj znaczenia, czy postawimy na duże serwety, czy też o standardowych rozmiarach. Te pierwsze możemy ułożyć w ciekawym kształcie zaraz obok sztućców. Drugie zaś warto złożyć w kopertę, do której sztućce włożymy. Stworzenie klasycznego, bajkowego stołu jest dobrym pomysłem szczególnie dla tych, którzy mają w domu nieco więcej miejsca. Jeśli bowiem rozłożymy stół do maksymalnych rozmiarów, to będziemy mieli sporo wolnej przestrzeni do udekorowania. W takim przypadku minimalizm jest niewskazany, bowiem stół może wyglądać nieco ubogo. Pamiętajmy, że lekki przepych w okresie świątecznym jest jak najbardziej w modzie.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button