Wieszanie obrazków, ozdób oraz montaż mebli – jakie wkręty i śruby warto wziąć pod uwagę?

Wieszanie obrazków, ozdób i dekoracji to coraz bardziej popularne zjawisko z uwagi na swoją funkcję dekoracyjną. Takie elementy można zamontować w różnych pomieszczeniach, np. salonach, sypialniach, pokojach gościnnych oraz dziecięcych. Doskonale ozdabiają ściany, nadają pomieszczeniu nietuzinkowego charakteru i poprawiają samopoczucie domowników. Kluczowe jest jednak dobranie odpowiednich wkrętów oraz śrub.

Dlaczego warto stosować ozdoby, obrazki i dekoracje?

Stosowanie ozdób, obrazków oraz dekoracji ma bardzo duży sens. Wnętrze zaczyna przyciągać uwagę zaproszonych gości, staje się przytulniejsze i wyjątkowe, a do tego jest estetyczne i schludnie wykończone. Wieszanie obrazków należy dopasować do swoich indywidualnych upodobań. Inne ozdoby zawiesi się w sypialni (m.in. krajobrazy), a inne w pokoju dziecięcym (np. z motywami bajkowymi).

Wszelkie dekoracje umożliwiają ukazanie preferowanego stylu domowników oraz przedstawienie wspomnień. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na ścianie zawisnęły ozdoby przywiezione z jakiegoś egzotycznego kraju (np. maski) lub wymarzonej wycieczki.

Jak zająć się montażem obrazków i ozdób? Umiejętne dobranie wkrętów i śrub

Przystępując do montażu obrazków, ozdób i dekoracji warto wziąć pod uwagę wysokiej klasy wkręty. Dobrym i uniwersalnym wyborem będzie wkręt do betonu, odznaczający się podwyższoną wytrzymałością. Pozwala na bezproblemowe przymocowanie ozdoby do wybranej ściany, chociaż w tym przypadku należy przeanalizować grubość montowanego przedmiotu.

Alternatywnym rozwiązaniem są wkręty montowane:

  • kształtowo (idealne do cegły oraz płytek),
  • siłą tarcia (przeznaczone do betonu i pełnych bloków),
  • nierozłącznie bezpośrednio (konieczne jest wykorzystanie zaprawy).

Duże znaczenie mają w tym wszystkim zalecenia producenta oraz rodzaj materiału, w którym zostanie użyty wkręt. Na samym wstępie swoją uwagę warto jednak skupić na doborze odpowiednich kołków (w zakresie typu i rozmiaru – wkręt musi być dopasowany do średnicy kołka i być od niego o kilka milimetrów dłuższy).

Pozostaje jeszcze zastanowić się nad tym jakie śruby użyć do montowania wybranych dekoracji i ozdób. Doskonałe połączenie z kołkami do miękkich materiałów stanowi śruba z gwintem metrycznym (swobodne wieszanie lżejszych obrazków i elementów dekoracyjnych). Przy nieco cięższych konstrukcjach strzałem w dziesiątkę okażą się śruby oczkowe. Również w tym przypadku warto zadbać o dopasowanie śrub do średnicy użytkowanych kołków. Wszelkie informacje o niezbędnych przy pracach montażowych rodzajach wkrętach oraz śrub znajdują się na stronie internetowej normydin.pl. Dzięki takim wskazówkom każdy domownik wybierze dla siebie idealne modele.

Montaż i skręcanie mebli

Montaż i skręcanie mebli to dość skomplikowane zadanie, do którego trzeba się dobrze przygotować. Potrzebne będą nie tylko specjalistyczne umiejętności, ale też rozmaite narzędzia i akcesoria (nie obejdzie się bez wspomnianych wyżej śrub, kołków i wkrętów). Jeśli domownicy nigdy wcześniej nie zabierali się za montowanie mebli powinni zlecić takie prace doświadczonym profesjonalistom.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button