Dodatki w stylu boho – jak urządzić modny salon?

Salon jako centrum domowego życia powinien być przytulny i nastrojowy. Trudno się zatem dziwić, że właśnie w tej przestrzeni stawia się na style wnętrzarskie klimatyczne i praktyczne zarazem. Takie możliwości daje niezmiernie modne boho, czyli rozwiązanie, w którym nie da się obyć bez efektownych dodatków.

Jakie akcesoria dobrać do salonu boho? Czego nie może w nim zabraknąć, by zbudować niepowtarzalny charakter miejsca? O tym napiszemy w dzisiejszym artykule.

Styl boho w salonie – najważniejsze cechy modnej tendencji

Boho swoją nazwę zawdzięcza francuskiej bohemie artystycznej. Często ta tendencja bywa też wiązana z kulturą dzieci kwiatów i preferowaną przez nich estetyką. Czym zatem wyróżnia się styl boho?

To przede wszystkim nurt stawiający na daleko idącą swobodę wyrazu. Łączy rozmaite elementy, by stworzyć nowe jakości, pełne indywidualizmu i ciekawego charakteru. Boho to wygoda, komfort, a także stawianie na bliskość natury, nawet w miejskiej dżungli. Dominują naturalne materiały, w tym choćby tkaniny lub wszechobecne drewno (w jak najmniej przetworzonej formie), którego używa się do produkcji wyposażenia i dodatków, jak choćby ciekawe, nietuzinkowe rozwiązania od KulkaHome. Do wnętrz wprowadza się plecionki – rattanowe i wiklinowe, w formie koszy, osłon doniczek, a nawet kolonialnych mebli. Nie stroni się także od żywych roślin, wypełniających wnętrza do rekreacji.

W pokojach boho królują jasne barwy, w tym biele, beże i łagodne odcienie szarości. Przełamuje się je brązem (kolor drewna), pomarańczem, żółcieniami i zielenią. Niekiedy wprowadza się też bardziej zdecydowane nuty turkusu (głównie w pojedynczych dodatkach). W ramach akcesoriów ozdobnych chętnie stosuje się dekoracyjne wzory etniczne, orientalne lub motywy folkowe.

Boho to nie tylko to, co tu i teraz. To również styl, który inspiruje się podróżami. W aranżacji salonu nie powinno zatem zabraknąć pamiątek z dalszych i bliższych wędrówek, które wprowadzają orientalny klimat, ale też sprawiają, że przestrzeń staje się jeszcze bardziej swojska i indywidualna. W takim miejscu każdy może znaleźć coś interesującego.

Dodatki boho – postaw na tekstylia

Jak zatem widać, do zbudowania nastrojowego salonu boho niezbędne są ciekawe dodatki. Ich podstawę stanowią piękne tekstylia, wykonane przede wszystkim z naturalnych tkanin. Jakie produkty warto wykorzystać?

W pokoju dziennym boho wprost nie może zabraknąć:

  • tapicerowanych mebli,
  • poduszek ozdobnych,
  • zasłon i firanek (też z koronkami),
  • dywanów i dywaników,
  • makram i makatek.

Część z nich ma równocześnie funkcje dekoracyjne i praktyczne, inne natomiast przede wszystkim mają tworzyć klimat i sprawiać, że w danym pomieszczeniu można przyjemnie się zrelaksować i odpocząć.

Aranżacja boho a ceramika – przedmioty dekoracyjne i użytkowe

W salonie boho warto umieścić też produkty ceramiczne. Mogą to być talerze bądź patery ozdobne, które przydają się do wielu celów. Przechowuje się w nich rozmaite drobiazgi, umieszcza przekąski dla rodziny lub gości. Pięknym uzupełnieniem aranżacji są dekoracyjne flakony i wazony do eksponowania świeżych kwiatów.

Pamiętajmy bowiem, że boho musi być bliskie natury. Nieodzowne są zatem ceramiczne doniczki na rośliny zielone. Najpiękniej prezentują się zwłaszcza modele gładkie, w naturalnym kolorze. Chętnie stosuje się również rozwiązania w etniczne desenie lub produkty vintage. Niektóre z nich można znaleźć w sklepach. Inne warto odkryć podczas wypraw na pchle targi. Pamiętajmy, że w boho nie musimy tworzyć spójnych wizualnie zestawów. Znacznie lepiej sprawdza się swoboda i luźne dobieranie często mocno zróżnicowanych produktów, by stworzyć własną nastrojową całość.

Przytulny i wygodny salon boho – piękne miejsce do rodzinnych spotkań

We wnętrzach boho trudno obyć się bez modnych dodatków. To one budują klimat oraz sprawiają, że przestrzeń staje się przytulniejsza i wygodniejsza dla domowników i gości. Nurt ten pozwala na wiele, zostawiając olbrzymie pole do kreacji. Bawmy się zatem modą wnętrzarską i twórzmy miejsca, w których z prawdziwą radością będziemy spędzać wolny czas.

 

Wpis o charakterze reklamowym.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button