Domowe stanowisko do pracy zdalnej – 5 wskazówek

Praca zdalna zyskuje coraz większą popularność. Problem może jednak stanowić kwestia odpowiedniego wyposażenia stanowiska w domowych warunkach.

Kluczowa decyzja – wybór właściwego miejsca

Na początek należy określić, gdzie właściwie zostanie urządzony kącik do pracy zdalnej. Idealnie byłoby przeznaczyć na ten cel osobne pomieszczenie, zwłaszcza jeśli przechowujemy w domu dokumentację niejawną. Niemniej jednak nie każdy może pozwolić sobie na takie rozwiązanie – wtedy też należy wybrać miejsce spokojne i stosunkowo ciche, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał. Możemy więc wygospodarować sobie kącik w salonie czy w sypialni. Ważne, aby do konkretnego miejsca docierało jak najwięcej światła słonecznego. Postarajmy się nie umieszczać biurka przy oknach na ruchliwą, hałaśliwą ulicę. Wszelkiego rodzaju dodatkowe bodźce mogą utrudniać wykonywanie obowiązków.

Laptop do pracy – jaki wybrać?

Głównym elementem wyposażenia domowego biura jest oczywiście wysokiej klasy laptop. Warto wybrać go zamiast komputera, chociażby z jednego powodu – w każdym momencie zapakować laptop do torby i zabrać ze sobą np. na spotkanie służbowe. Dobrze, aby sprzęt cechował się wysoką wydajnością i odpowiednimi parametrami, tak aby można było na nim zainstalować wymagane przez pracodawcę programy. Jednocześnie musi posiadać różnego rodzaju zabezpieczenia, zwłaszcza jeśli przechowujemy na nim pliki chronione prawnie. Wybierając laptop do pracy, warto zapoznać się z ofertą dostępną na stronie https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/huawei. Jeśli nie dysponujemy obecnie wystarczającymi środkami, sprzęt możemy wziąć na raty.

Dodatkowe wyposażenie domowego biura

Jakie jeszcze akcesoria przydadzą się w pracy zdalnej? Przede wszystkim jest to urządzenie wielofunkcyjne, które umożliwi drukowanie czy skanowanie plików. Wysokiej jakości sprzęt można kupić już za kilkaset złotych, przy czym posłuży on również do domowego użytku. Choć obecnie większość dokumentów ma formę elektroniczną, to jednak prędzej czy później z pewnością przyjdzie nam coś wydrukować czy zeskanować. Posiadanie dobrego sprzętu daje większą wygodę, niż np. robienie zdjęć dokumentów telefonem komórkowym.

Słuchawki niezbędne do przeprowadzania spotkań

Praca zdalna umożliwia przeprowadzanie spotkań zespołowych czy biznesowych online, jednak domowe warunki mogą pozostawiać wiele do życzenia. Dlatego też należy wyposażyć się w dobre słuchawki, które zapewnią doskonałą jakość dźwięku, a jednocześnie wyciszą hałas z zewnątrz. Muszą być one wyposażone w mikrofon. Słuchawki dobrze sprawdzą się także w przypadku, gdy na co dzień wykonujemy wiele połączeń telefonicznych – dzięki nim nie musimy trzymać w dłoni komórki. Będą pomocne w pracy telemarketera lub na stanowisku managera zespołu.

Wysokiej jakości router dla lepszego odbioru internetu

W pracy zdalnej niezbędny jest dostęp do internetu. W tym kontekście należy oczywiście nawiązać współpracę z operatorem, który dostarczy nam najnowsze rozwiązania. Niemniej jednak często okazuje się, że winowajcą niepoprawnego odbioru sygnału nie są zakłócenia czy przerwy w dostawie internetu, a wadliwy sprzęt, czyli router. Jeśli domowy sprzęt pozostawia wiele do życzenia, to warto od razu wymienić go na nowy, wydajniejszy. Dzięki temu będziemy mogli pracować nieprzerwanie, a spotkań biznesowych nie będzie przerywał nam zacinający się internet. Pamiętajmy, że router zakupimy nie tylko u dostawcy internetu, lecz również w sklepach z wyposażeniem RTV i AGD.

Materiał powstał we współpracy z mediaexpert.pl

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button