Ocieplanie budynków – problem na czasie

Ceny energii, a więc i koszty ogrzewania rosną w sposób zastraszający. Wiele osób i instytucji kilka miesięcy przed zimą zdało sobie sprawę, że nie będą w stanie sfinansować ogrzewania. Ocieplenie budynku styropianem przestało być możliwością – stało się koniecznością.

Styropian jest najtańszym możliwym sposobem na utrzymanie w domu właściwej temperatury. Ma również inne zalety – jest przyjazny środowisk, nie emituje żadnych szkodliwych substancji. Jest też łatwy w montażu i wyjątkowo trwały – prawidłowo zainstalowany na fasadzie obiektu może spełniać swoją rolę przez długie lata. Styropian fasadowy stosowany jest do ocieplania już od kilkudziesięciu lat. Ocieplanie nie jest jego jedyną funkcją – jako doskonały izolator utrzymuje niższą temperaturę również w lecie, co pozwala na oszczędzenie kosztów klimatyzowania.

Jak zabrać się za ocieplanie domu styropianem?

Najlepiej skontaktować się z jednym z najlepszych specjalistów w tej branży – styropmin.pl. Na początku warto skorzystać ze specjalnego kalkulatora na stronie styropmin.pl, który pozwoli po wprowadzeniu wymiarów ścian na obliczenie niezbędnej ilości styropianu. Kolejny krok to wybór samego styropianu – tutaj też z pewnością pomogą doradcy z firmy. Wszystkie styropiany oferowane przez styropmin.pl posiadają bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła lambda, dzięki czemu są optymalnym rozwiązaniem jeśli chodzi o utrzymanie ciepła. Styropmin.pl współpracuje z wieloma renomowanymi firmami budowlanymi i cieszy się doskonałą opinią wśród wykonawców. Jego produkty spełniają wszystkie normy techniczne i warunki bezpieczeństwa dotyczące materiałów budowlanych. Są tanie, bezpieczne i gwarantują doskonałą jakość.

Jakie obiekty można ocieplać styropianem?

Właściwie nie ma ograniczeń. Ocieplanie domu styropianem można już zaplanować w fazie budowy domu. Można też zastosować styropian później. Nic nie stoi na przeszkodzie aby użyć tego rodzaju izolacji również w starych budynkach. Właśnie te ostatnie narażone są najbardziej na działanie wilgoci, co niejednokrotnie prowadzi do uszkodzeń i zagrzybienia ścian. Jako materiał izolacyjny styropian stosuje się w fasadach budynków, w tarasach i balkonach, a także do izolacji dachów stropów, a także elementów wewnętrznych domu. Decyzja o ocieplaniu domu styropianem może przynieść natychmiast wymierne korzyści i pozwoli zmniejszyć potężne rachunki za energię elektryczną, gaz lub materiały opałowe.

Materiał promocyjny styropmin.pl/

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button