Filtry wody do dzbanków – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Filtry wody do dzbanków występują w różnych wariantach. Jaki dzbanek z filtrem do wody jest najbardziej polecany do użytku domowego?

Filtr do wody do dzbanka – jaki wybrać?

Picie wody kranowej może być jedną z alternatyw dla kupowania napojów butelkowanych. Ciecz, która przepływa przez rury do punktu poboru jest sprawdzana pod kątem ewentualnych nieczystości. Nie zawsze jednak to, co wlejemy do szklanki będzie odpowiadać naszym oczekiwaniom. Jakość wody może zostać popsuta m.in. przez zły stan rur wewnętrznych czy wyeksploatowanej armatury. W jaki sposób można poprawić jej smak i oczyścić ją z niepożądanych składników? Z pomocą przychodzą nam filtry wody do dzbanków, dzięki którym można w łatwy i nieingerencyjny sposób nadać wodzie odpowiednich walorów smakowych. W jaki sposób jednak wybrać odpowiedni filtr do wody dzbankowy, aby odpowiadał naszym oczekiwaniom? Jako konsumenci mamy do wyboru kilka możliwości, np.:

  • Filtry Dafi. Filtr do wody Dafi to produkt polskiej produkcji cechujący się bardzo skutecznym systemem filtracji. W ofercie firmy znajdują się m.in. filtry wzbogacające wodę w magnez. Filtr do wody dzbankowy jest w stanie oczyścić nawet 200 litrów. Dzbanek filtrujący wodę ma pojemność ok. 3,3 litra. System oczyszczania pozwala pozbyć się z cieczy zanieczyszczeń mechanicznych, aktywnego chloru czy metali ciężkich. Filtr do wody dzbanek jest nieco bardziej ekonomicznym wyborem, niż inne produkty tego typu.
  • Filtry Brita. To niezwykle popularny filtr do wody dzbanek, który jest produkcji niemieckiej. Filtr wody do dzbanków Brita zmniejsza ryzyko osadzania się kamienia. Niweluje także substancje potencjalnie niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Dzbanki z filtrem do wody Brita mają pojemność ok. 3,5 litra. Samo naczynie może być wyposażone w elektroniczny wskaźnik wymiany wkładu.

Filtr do wody pitnej dzbanek – czym kierować się podczas zakupu?

Filtr do wody dzbankowy może być także wytwarzany przez inne, mniej znane firmy. Wybór wkładów jest całkiem spory, dlatego jeśli zamierzamy wybrać mniej popularny produkt, to warto się zastanowić nad jego parametrami. Ważne, aby sam dzbanek filtrujący wodę był wygodny w użytku i pozwalał wydajnie korzystać z możliwości systemu filtrującego. Dzbanek filtrujący szklany będzie bardziej solidny, niż plastikowe naczynie – choć taki wybór wiąże się z koniecznością zapłacenia nieco więcej. Dzbanek do filtrowania wody będzie najczęściej determinował to, z jakich wkładów będziemy mogli korzystać. Warto zatem połączyć kwestię zakupu dzbanka z parametrami samego filtra. Jaki filtr do wody do dzbanków sprawdzi się w warunkach codziennego korzystania? Przede wszystkim taki, który:

  • ma skuteczny system filtracji, który pozwala na usunięcie chloru, kamienia i metali ciężkich;
  • cechuje się wysoką wydajnością, dzięki czemu stanie się bardzo opłacalnym wyborem;
  • jest prosty w eksploatacji, czyli prostota czyszczenia dzbanka i szybkość wymiany wkładu;
  • jest kompatybilny z posiadanym dzbankiem, czyli pozwoli wykorzystać filtr w praktyce;
  • ma atrakcyjną cenę, czyli jest opłacalny i pozwoli wydajnie oczyścić wodę.

Jeśli mamy zamiar często korzystać z zalet wody filtrowanej, to z pewnością warto wyposażyć się w nieco większy dzbanek. W przypadku braku dostępności filtrów oryginalnych możemy poszukać także sprawdzonych i skutecznie działających zamienników.

 

Materiał reklamowy, przesłany przez stronę partnerską.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button