Zastosowanie pilarki spalinowej w przydomowym ogrodzie

Pilarki spalinowe to bardzo uniwersalny sprzęt, który może przydać się przy wielu pracach w przydomowym ogrodzie. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się jakie jest zastosowanie pilarek spalinowych i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Praktyczne pilarki spalinowe

Jeżeli pilarka spalinowa ma być wykorzystywana przede wszystkim do prac w drewutni, to w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na długość prowadnicy. Do przycinania desek i rżnięcia drewna na opał w zupełności wystarczą nieduże pilarki o krótkiej prowadnicy. Sprzęt tego typu jest bardzo łatwy w operowaniu, dzięki czemu zdecydowanie trudniej jest zrobić sobie krzywdę. Pilarki o dłuższej prowadnicy są z kolei najlepszym wyborem dla tych osób, które często przycinają gałęzie, wycinają suszki i znacznie większe drzewa.

Jaki sprzęt do cięcia drewna?

Cięcie drewna wbrew pozorom wcale nie jest tak dużym wyzwaniem, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby postawić na odpowiedni sprzęt. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że mała pilarka spalinowa o prowadnicy około 30–35 cm, doskonale nadaje się do wycinania nawet bardzo grubych konarów. Modele o prowadnicy 35–45 cm idealnie nadają się do wycinania większości drzew. W przypadku naprawdę grubych pni niezbędne są pilarki o długości prowadnicy 60–100 cm.

Moc ma znaczenie

Aby wybrać wysokiej jakości sprzęt do prac w ogrodzie, warto zwrócić uwagę również na moc sprzętu. Do wycinania gałęzi w zupełności wystarczą urządzenia z silnikiem o mocy do 2,5 KM. Do wycinania grubszych konarów i cięcia drewna na opał najlepiej sprawdzą się pilarki o mocy 3–5 KM. Przy regularnej wycince drzew niezbędne są z kolei urządzenia o minimalnej mocy 5 KM. Oferta pilarek jest bardzo szeroka i różnorodna, dzięki czemu bez problemu można wybrać idealny sprzęt.

O czym należy pamiętać?

Im większa moc pilarki, tym oczywiście znacznie większy ciężar sprzętu i zdecydowanie większy hałas silnika. Pilarki spalinowe muszą być solidne, dlatego też jak powszechnie wiadomo nie są one lekkie. Oprócz samego silnika spalinowego należy wziąć pod uwagę również ciężar zbiornika na paliwo, prowadnicę i łańcuch. Profesjonalne pilarki z których korzystają drwale, mogą ważyć nawet 10 kg, dlatego też ich obsługa wymaga sporego doświadczenia. W przydomowym ogrodzie najlepiej postawić na dość lekki sprzęt, który dodatkowo wyposażony jest w specjalny system antywibracyjny. Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście oryginalne pilarki od renomowanych producentów, dzięki którym cięcie drewna nie jest tak dużym wyzwaniem.

Szeroka oferta pilarek w sklepie Postech.pl

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button