Różnica między kosą a podkaszarką. Co lepiej kupić?

Zakup sprzętu ogrodniczego to wyzwanie. Trzeba dobrze zaplanować wydatki, aby przypadkiem nie kupić czegoś, co tak naprawdę nie jest potrzebne. A zatem, podkaszarka czy kosa spalinowa? Która maszyna jest bardziej praktyczna? Podpowiadamy!

Dobra podkaszarka do ogrodu

Podkaszarka to urządzenie wykorzystywane w miejscach, gdzie normalną kosiarką trudno cokolwiek zdziałać. Są to więc kąty przy murku, trawnik przy schodach czy na przykład skarpa pod dużym nachyleniem. Tego typu zakamarki często zarastają, ponieważ gospodarzowi brakuje dobrej podkaszarki pod ręką. W związku z tym należy uznać, że to sprzęt bardzo praktyczny. Trudno sobie wyobrazić dom lub działkę za miastem, gdzie nie przydałaby się lekka podkaszarka.

A właśnie – lekkość. To duża zaleta podkaszarki. Nie trzeba być siłaczem, aby sobie z nią poradzić. Zwłaszcza jeśli się weźmie pod uwagę akcesoria do podkaszarek. Chodzi między innymi o specjalne szelki do koszenia. Dzięki nim praca z urządzeniem staje się jeszcze łatwiejsza. Wymienne nożyki do podkaszarki tymczasem pozwalają na pewne cięcie nawet najbardziej problematycznych chwastów. Można je nosić w kieszonce pasów, aby zawsze były dostępne.

Kosa spalinowa – zastosowanie

Kosa do ogrodu to już cięższy kaliber. Ma dużo większą moc niż podkaszarka, ponieważ używa się jej do trudniejszego terenu. Sprawdza się na zapuszczonej działce, gdzie trawa jest stosunkowo wysoka. Taka wykaszarka (inne określenie urządzenia) używana jest również do pracy na większym obszarze, dlatego korzystają z niej służby miejskie. W zwykłym domku jednorodzinnym jednak nie ma większego zastosowania. Owszem, wiele osób z niej korzysta na działce, aczkolwiek do takich celów lżejsza podkaszarka w zupełności wystarczy. Ciężka kosa spalinowa natomiast zmęczy zarówno intensywnością pracy, jak i hałasem. Niestety, tego typu maszyny generują dość sporo decybeli.

Tanie podkaszarki na działkę

Podkaszarka wydaje się lepszym wyborem niż kosa spalinowa, o ile mowa o zwykłej działce wokół domu oraz rutynowych pracach pielęgnacyjnych. Ze względu na lekkość i stosunkowo cichą pracę, podkaszarki sprawdzą się praktycznie w każdym gospodarstwie domowym. Mają względnie wąski zakres cięcia, co notabene poprawia ich skuteczność w trudnych zakamarkach. Dzięki temu znacznie łatwiej jest utrzymać idealny stan trawnika.

Warto jednak wyposażyć się w dodatkowy cylinder do podkaszarki. Pozwoli on wzmocnić wydajność sprzętu. Można go kupić osobno bez obaw, że nie będzie pasował do danego modelu maszyny. Cylindry bowiem powstają według uniwersalnych norm. Ich montaż też jest intuicyjny. Można to zrobić samodzielnie.

 

Wpis gościnny.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button