Palenisko ogrodowe – przestrzeń na prawdziwy ogień w ogrodzie

Wieczorne spotkania przy ognisku wywołują lawinę wspomnień i wzruszeń. Trudno odtworzyć klimat budowany przez prawdziwy ogień za pomocą jakiegokolwiek substytutu. Jeśli pragniesz stworzyć przestrzeń na spotkania w gronie rodziny i przyjaciół we własnym ogrodzie, palenisko z pewnością Ci to ułatwi. Poznaj jego najważniejsze zalety i zobacz, jakie modele możesz aktualnie nabyć w sklepach.

Przenośne palenisko ogrodowe – najważniejsze zalety

Paleniska ogrodowe mają ogromną zaletę w postaci braku konieczności kopania otworu w ziemi. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku świeżo założonych trawników czy ogrodów z brakiem wolnej przestrzeni na klasyczne rozwiązania. Przenośne palenisko można rozstawić w zasadzie wszędzie – na kostce brukowej czy na tarasie. Zamknięta forma daje poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad ogniem. Dzięki niej nie musisz zajmować się czasochłonnym sprzątaniem – wystarczy przenieść palenisko z popiołem i wysypać go do miejsca na niego przeznaczonego. Na uwagę zasługuje również niska cena rzędu 200-300 złotych. To tanie rozwiązanie – w porównaniu z kosztownymi kominkami ogrodowymi czy wędzarniami. Nie wymaga też żadnych mokrych prac murarskich ani montażowych. Jego zaletą jest również duża dostępność i szeroki wybór modeli. Ogromną zaletą paleniska jest to, że w przeciwieństwie do klasycznego grilla nadaje się ono do palenia drewnem. Unikalny zapach i doznania wizualne zapewniają klimat wieczornego spotkania.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając palenisko do ogrodu?

Modele dostępne na rynku różnią się od siebie pod względem konstrukcji nóg, koloru wykonania, kształtu, głębokości czy wysokości. Zajrzyj do sklepu internetowego Merkury Market, aby znaleźć rozwiązanie optymalne dla siebie. Niektóre paleniska sprzedawane w sklepach celowo nie są malowane, aby użytkownik sam mógł nadać im wygląd dopasowany do swoich oczekiwań.

Palenisko zasilane gazem – alternatywa dla drewna

Dla tych, którzy nie chcą zmagać się z cięciem i pozyskiwaniem drewna, dobrą alternatywą jest palenisko zasilane gazem. Energia pochodzi z butli gazowej ukrytej wewnątrz. Nowoczesny wygląd nie zdradza, na pierwszy rzut oka, tego sprytnego rozwiązania. Wysoka jakość wykonania z zastosowanie kompozytu mineralnego przypominającego beton świetnie sprawdza się do nowoczesnych ogrodów. Góra paleniska pokryta drobnym grysem zasłania instalację gazową, do złudzenia przypominając prawdziwy stos drewna.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button