Ogród letni – możliwość korzystania z tarasu od wiosny do jesieni

Taras to wydłużenie naszego mieszkania. To wspaniałe miejsce do wypoczynku oraz spotkań. Tarasy stały się niezwykle popularne w krajach o łagodnym klimacie. Typowy taras nie posiada bowiem zadaszenia i ścian. Jest po prostu płaską powierzchnią, na której można postawić meble ogrodowe. Jednak dzięki rozwojowi technologii budownictwa, właściciele tarasów w krajach o zróżnicowanym klimacie, mogą z nich korzystać w zasadzie przez cały rok. Taras możemy bowiem zabudować w systemie zimnym lub ciepłym. Wykorzystując profile ciepłe, ogród będzie ogrzewany, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się całorocznym ogrodem zimowym. Używając natomiast profili zimnych, do naszej dyspozycji będzie ogród letni, który ochroni nas przed deszczem i wiatrem.

Którego wykonawcę wybrać?

Ogrody letnie są funkcjonalne i bezpieczne jedynie wtedy, gdy do ich zabudowy wynajęto profesjonalną firmę. Przy realizacji takiego zadania, niezbędne są: fachowa wiedza poparta doświadczeniem oraz znajomość aktualnych branżowych trendów.

Do wykonania ogrodu letniego, z całą pewnością można polecić ekipę z WinterGroup. Firma ta wykonuje zarówno ogrody letnie, ogrody zimowe, jak i zadaszenia tarasów. Ma na swoim koncie szereg udanych realizacji. Warto przejrzeć stronę internetową przedsiębiorstwa, która znajduje się pod adresem: https://winter-gardens.pl/oferta/ogrody-letnie/. Na uwagę zasługują zdjęcia z wykonanych ogrodów letnich oraz firmowy blog.

Współpracując z WinterGroup, mamy gwarancję dostosowania zabudowy do stylu naszego domu. Firma oferuje projekty ogrodów letnich pasujące zarówno do budynków nowoczesnych, jak i również do tych, które posiadają długą historię. Wszystkie materiały, z których wykonuje się zabudowę, to produkty najwyższej jakości.

Technologia ogrodów letnich

Zadaniem ogrodu letniego jest umożliwienie komfortowego spędzania czasu na tarasie. Oznacza to, że takie zadaszenie ma nas chronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz oraz wiatr. To zadanie jest możliwe do spełnienia dzięki wykorzystaniu odpowiednich materiałów oraz wiedzy budowlanej.

Współczesne ogrody letnie budowane są w czterech technologiach:

  • ogrody z aluminium,
  • ogrody ze ścian PCV,
  • ogrody ze szklanym dachem,
  • ogrody z poliwęglanowym dachem.

Jeśli zależy nam na tym, aby nasz taras był skonstruowany z dużych przeszkleń, to warto wybrać taras z aluminium. Do jego budowy wykorzystuje się bowiem sztywne profile aluminiowe o minimalistycznej konstrukcji.

Ogrody ze ścian PCV to rozwiązanie dla osób praktycznych i oszczędnych. Ściany PCV posiadają wysokie parametry termiczne. Są estetyczne i łatwe do utrzymania w czystości.

Kolorystyka i wystrój zabudowanego tarasu

Niezależnie od tego, na którą opcję technologiczną się zdecydujemy, mamy spory wybór w zakresie kolorystyki tarasu. W przypadku tarasów aluminiowych do dyspozycji jest paleta RAL. Natomiast tarasy z PCV występują w różnych strukturach drewna lub jednolitych kolorach.

Na wystrój tarasu letniego istotny wpływ mają także akcesoria. Chodzi o rodzaj zastosowanego oświetlenia oraz żaluzji. Te i inne akcesoria również znajdują się w ofercie WinterGroup.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button