O czym nie możesz zapomnieć, urządzając balkon lub taras?

W urządzaniu balkonu lub tarasu skupiamy się przede wszystkim na jego funkcji wypoczynkowej. Zatem w pierwszej kolejności kupujemy fotele ogrodowe, krzesła, pufy, czy huśtawki. Czasem wybieramy pojedyncze meble, a czasem decydujemy się na komplet złożony z kilku elementów. Następnie myślimy o dekoracjach: kwiatach, poduszkach, lampionach. Jednak to nie sprawi, że przestrzeń będzie kompletna. Musi się bowiem znaleźć w niej wszystko, co pozwoli nam na komfortowy i efektywny odpoczynek. Dlatego stoliki ogrodowe to coś, co obowiązkowo powinno znaleźć się w przestrzeni balkonu lub tarasu.

Meble ogrodowe – od czego zacząć zakupy na balkon lub taras?

Każdą przestrzeń warto urządzać wychodząc od jej bazy. I właściwie w każdej przestrzeni tę bazę stanowią meble. Tak jest również w przypadku balkonu i tarasu. Od czego zatem zacząć zakupy, by urządzić piękną i funkcjonalną przestrzeń do odpoczynku na świeżym powietrzu?

Przede wszystkim zdecyduj, czy Twój taras będzie podzielony na strefy, czy też jednak dostępna przestrzeń na to nie pozwala. Czasem dobrze jest stworzyć osobno miejsce do jedzenia posiłków, a osobno do odpoczynku. Niezależnie od tego, na którą z tych wersji się zdecydujesz, nie możesz zapomnieć o takich rzeczach jak:

  • Krzesła ogrodowe lub fotele ogrodowe. Stanowią jeden z najważniejszych elementów wyposażenia tarasu. To na nich będziesz spędzać większość czasu w tej przestrzeni, dlatego zadbaj o to, by były nie tylko ładne, ale również trwałe i wygodne.
  • Stoliki ogrodowe. Czasem zdarza nam się o nich zapomnieć. Tymczasem krzesła bez stolika ogrodowego w zasadzie mogą nie spełniać swojej kompletnej funkcji. Podczas odpoczynku dobrze jest mieć na co odłożyć orzeźwiający napój lub aktualnie czytaną książkę. Wyjątkowo mogą również smakować posiłki na świeżym powietrzu, więc warto zapewnić sobie stolik ogrodowy, by móc je tam zorganizować.
  • Dekoracje i dodatki. Postawienie kompletu mebli wypoczynkowej może nie wystarczyć, jeśli nie uzupełnimy przestrzeni o kilka elementów, które mogą ją uatrakcyjnić. Aby odpoczynek na dworze był przyjemny i efektywny, postaw na duże ilości kwiatów. Mogą przydać się również lampiony, które wprowadzają niezwykłą atmosferę wieczorem, tuż po zmroku. Wesołe płomienie świeczek budują wspaniały klimat!

Jak wybierać meble ogrodowe na swój taras?

Staraj się rozważyć, jakie warunki będą miały meble ogrodowe na Twoim tarasie. Chodzi przede wszystkim o zadaszenie oraz o konkretną stronę świata. Im więcej ostrego słońca w ciągu dnia, tym bardziej warto postawić na trwałe materiały, takie jak np. rattan. Jeśli na tarasie lub balkonie jest przestrzeń zadaszona, w miarę osłonięta przed słońcem, można sobie pozwolić na odrobinę natury, np. drewno lub wiklinę.

Blat stolika ogrodowego również powinien być wykonany z trwałego materiału. Może być to tworzywo, szkło lub bardzo dobrze zabezpieczone drewno. Pamiętaj, że nawet drewno najwyższej jakości z czasem może ulegać blaknięciu lub pękaniu, dlatego dowiedz się wcześniej, czy powinieneś je zabezpieczać w konkretny sposób. Dzięki temu zyskasz piękną przestrzeń na lata.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button