Nie masz czasu na wizytę u prawnika? Umów spotkanie online!

Nigdy nie wiesz, w jakiej sytuacji może Ci się przydać porada prawna. Nagły wypadek w trakcie wakacji, czy problemy w przedsiębiorstwie – dzięki szybkiej konsultacji z osobą biegłą w przepisach prawa, zaoszczędzisz sporo nerwów. Jednak co zrobić, kiedy osobista wizyta w kancelarii z różnych powodów nie wchodzi w grę? W ostatnim czasie coraz więcej prawników decyduje się na udzielanie porad online.

Polska przenosi się do Internetu

Postępująca cyfryzacja społeczeństwa dotyka coraz większą część naszego życia. Bez wątpienia przyspieszyła ją pandemia koronawirusa, w trakcie której zostaliśmy zmuszeni przez czynniki zewnętrzne do tego, by spory fragment swojej aktywności – także zawodowej – przenieść do sieci. Przez ten czas rozwinęło się sporo wartościowych rozwiązań technologicznych, pozwalających na załatwianie wielu spraw formalnych za pośrednictwem Internetu. W wielu urzędach państwowych można było załatwić sprawy online jeszcze przed pandemią – jednak ze względu na koronawirusa, wachlarz możliwości oferowanych przez administrację państwową online znacznie się poszerzył.

Dobrym przykładem tego działania jest rozwój Internetowego Konta Pacjenta, które zaliczyło naprawdę szybki rozwój: za jego pośrednictwem byliśmy informowani o nałożeniu kwarantanny i mogliśmy zapisywać się na szczepienia. Dziś sprawnie funkcjonują elektroniczne skierowania i recepty, mamy również dostęp do swojej historii chorób i ewidencji wizyt u specjalistów, co znacznie ułatwia przenoszenie dokumentacji medycznej między placówkami.

Infolinia prawna online – co to takiego?

Tylko kwestią czasu było aż za przykładem placówek medycznych, szkół i urzędów podążą kancelarie prawnicze. Ostatnie dwa lata przyzwyczaiły nas do załatwiania spraw za pośrednictwem Internetu i coraz więcej Polaków zaczęło rozglądać się za możliwością uzyskania porady prawnej online najlepiej w systemie 24h – bywa, że sytuacje losowe, w których potrzebna jest pomoc znawcy prawa, zaskakują o najróżniejszych porach.

Tam, gdzie jest zapotrzebowanie, natychmiast pojawia się i oferta. Obecnie możemy więc z powodzeniem znaleźć kancelarie działające w trybie online. Zasady, według których można skontaktować się z prawnikiem, są różne, spośród nich na uwagę zasługuje koncepcja infolinii, która oferuje porady prawne online, 24h na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Kontaktując się z nią, można uzyskać natychmiastową pomoc od specjalisty w interesującej nas dziedzinie prawa, a także skorzystać z możliwości przygotowania ważnych dokumentów w błyskawicznym terminie.

Kiedy warto skorzystać z porady prawnej online?

Porady prawne online to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców – zarówno właścicieli dużych firm, jak i małych działalności gospodarczych. Osoby prowadzące własny biznes nie zawsze mają możliwość udania się osobiście do kancelarii, możliwość odbycia szybkiego spotkania online z radcą prawnym z pewnością ułatwi im prowadzenie interesów. Jednak działalność kancelarii online nie jest dedykowana tylko dla przedsiębiorców, z ich usług – podobnie jak z usług prawników działających stacjonarnie, może skorzystać każdy, potrzebujący pomocy obywatel.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button