Jak wyczyścić zlewozmywaki granitowe?

W związku z tym, że zlewozmywaki granitowe ostatnimi czasy są bardzo chętnie wybierane przez klientów, warto dowiedzieć się dlaczego. Faktem jest, że tworzywo, z jakiego są produkowane wpływa na ich niezwykłą wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Oczywiście nie można zapomnieć o ich eleganckim designie, który zachwyca każdego, kto tylko przekroczy próg pomieszczenia. W przypadku zlewozmywaków sprawa czyszczenia wygląda tak samo, jak przy jakimkolwiek innym produkcie – chodzi o to, że efekt wizualny zależy w dużej mierze od nas samych i tego jak o niego dbamy. Dlatego dziś skoncentrujemy się na procesie czyszczenia zlewów wykonanych z granitu, abyś wiedział, co robić w sytuacji zabrudzeń.

Czyszczenie zlewu granitowego – lekkie zabrudzenia

Regularne czyszczenie to podstawa – umieszczenie tych słów na samym wstępie to przemyślany zabieg, zastanawiasz się dlaczego? Sprawa jest nadzwyczaj prosta – jeżeli systematycznie będziesz pamiętać o sprzątaniu, to nie będziesz musiał poszukiwać sposobów na pozbycie się trudnych do usunięcia plam. Skoro już to ustaliliśmy, przejdźmy do sedna sprawy. W przypadku powierzchownych zabrudzeń możesz posłużyć się wilgotną ściereczką, natomiast gdy to nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, sięgnij po gąbkę i delikatny środek czyszczący na przykład płyn do mycia naczyń. W tak prosty i szybki sposób zlewozmywaki granitowe znów mogą wyglądać jak nowe.

Czyszczenie zlewu granitowego – ciężkie zabrudzenia

Gdy mamy do czynienia z dość ciężkimi zabrudzeniami, czyli takimi, z którymi nie uporaliśmy się, stosując wcześniej wspomniane sposoby, musimy podjąć się bardziej radykalnych kroków. Najczęściej jest to konieczne gdy brud zacznie przywierać do tworzywa, zaschnie lub stwardnieje. Na szczęście na takie ewentualności również istnieje sposób! Wystarczy sięgnąć po środki czyszczące, które w swoim składzie posiadają aktywny tlen lub roztwór octu. Dla tych, którzy nie są do końca pewni, co mogliby użyć, najprostszym rozwiązaniem będzie wykorzystać do czyszczenia zwykły proszek do prania.

Sposoby, które możesz wykorzystać są niezmienne bez względu na to czy mamy na myśli zlewozmywaki granitowe podwieszane, czy te wpuszczane w blat, jednak jest pewna kwestia, o której należy pamiętać. Mowa w tym przypadku o kolorze zlewu. Jeżeli w swojej kuchni posiadasz zlewozmywak granitowy w białym, bądź jakimkolwiek innym jasnym kolorze powinieneś zachować szczególną ostrożność podczas jego użytkowania. Oczywiście nie musisz być na baczności podczas zmywania naczyń, w tym przypadku chodzi o odstawianie na jego powierzchnię gorących metalowych przedmiotów, czyli np. garnków. Niestety istnieje ryzyko, że pozostawią one widoczne ślady, pomimo że najczęściej dzięki szybkiej reakcji jesteśmy w stanie je usunąć z pomocą wody i gąbki, to jednak nie warto w ten sposób ryzykować.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button