O czym powinieneś wiedzieć, zanim zakupisz lampy ogrodowe?

Miłośnicy ogrodów i spędzania czasu na świeżym powietrzu z pewnością doceniają możliwości lamp ogrodowych, dzięki którym są w stanie nie tylko uzyskać światło, ale także stworzyć niezwykły klimat. Sezon letni sprzyja organizowaniu rodzinnego pikniku na łonie natury, grilla ze znajomymi, a także odpoczynku wieczorową porą na tarasie czy w hamaku. Dlatego właśnie, aby cieszyć się z możliwości, jakie daje nam ogród musimy zadbać o jego odpowiednie oświetlenie dzięki, któremu bez względu na porę dnia będziemy w stanie z niego korzystać, tak jak lubimy. Rynek oferuje nam dostęp do różnorodnych lamp ogrodowych z tego względu, aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, przygotowaliśmy kilka wskazówek – co należy wziąć pod uwagę podczas dokonywania zakupu.

Lampy ogrodowe a powierzchnia ogrodu i styl obiektów

Wybierając lampy ogrodowe, musisz wziąć pod uwagę, jak duży posiadasz ogród oraz co właściwie się z nim znajduje. Dokładnie chodzi o to, aby Twoja decyzja zakupowa odpowiednio komponowała się w zestawieniu z całością, ponieważ jeśli masz niewielkich rozmiarów ogród, a zdecydujesz się na dość masywne i duże lampy, to sprawisz, że będzie on nieco przytłoczony. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku posiadania różnorodnych roślin, krzewów oraz elementów wodnych – pamiętaj, że chodzi o uwidocznienie ich klimatu, ale w taki sposób, aby to nie lampy ogrodowe skupiały na sobie całą uwagę. Najbezpieczniej jest postawić na minimalistyczne rozwiązania świetlne, które są po prostu uniwersalne.

Sposób montażu i energooszczędność lampy ogrodowej

Podczas dokonywania doboru zewnętrznej instalacji oświetleniowej oprócz jej designu, warto wziąć pod uwagę sposób montażu, czyli to jak jest zasilana. W przypadku lamp solarnych sprawa jest o tyle prosta, że same generują dla siebie energię w ciągu słonecznego dnia, którą następnie oddają nocą w postaci światła. Zatem ich montaż jest niezwykle prosty i nie wymaga pomocy elektryka, tak jak wygląda to w sytuacji innych lamp – montowanych w podjazdach czy elewacjach, gdzie trzeba zadbać o instalację elektryczną. Warto także wspomnieć, że jeśli zdecydujesz się na lampy solarne, to nie tylko zaoszczędzisz sporo czasu na ich mocowaniu, ale także zaoszczędzisz na rachunkach za prąd i zrobisz duży krok ku rozwiązaniom przyjaznym dla środowiska.

Szczelność i wodoodporność to must have każdej lampy ogrodowej

W związku z tym, że lampy ogrodowe przeznaczone są do użytku zewnętrznego, gdzie nie ma co ukrywać, istnieje duże ryzyko oddziaływania na nie różnych czynników atmosferycznych, dlatego jest coś, o czym jeszcze powinniśmy pamiętać. Oczywiście mamy na myśli stopień szczelności IP lampy – to od niego zależy czy będzie ona odporna na pył oraz wodę. Jeśli chcemy zamontować oświetlenie bezpośrednio w podłożu, na którym jak wiadomo jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że w czasie ulewy zostanie zalane powinniśmy sięgnąć po lampę cechującą się IP67 lub IP68, czyli taką, którą można zanurzać w wodzie.

Jeśli jesteś na etapie zakupu oświetlenia także do wnętrza domu i zastanawiasz się jakie lampy do łazienki wybrać, to oprócz uwzględniania ich designu także musisz wziąć pod uwagę ich szczelność obudowy – w końcu w łazience nieunikniona jest wilgoć i unosząca się para po kąpieli. Mamy nadzieję, że ten artykuł znacząco ułatwił i usprawnił Twój proces decyzyjny.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button