Wymiary szafki RTV – jakie będą optymalne?

Urządzanie salonu zwykle wiąże się z wieloma wyzwaniami. Jednym z nich jest wybór takiej szafki RTV, która będzie nie tylko estetyczna, ale także funkcjonalna. Szafka pod telewizor powinna wpisać się w całe wnętrze, spełnić funkcję praktyczną i ozdobną, a także wprowadzić harmonię w pomieszczeniu. Jakie wymiary szafki RTV będą najlepsze?

Szafka pod telewizor – wymiary optymalne

Kluczowym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, podczas zakupu szafki RTV, jest jej szerokość. To właśnie ten czynnik ma największe znaczenie, ponieważ pozwala na dopasowanie szafki do telewizora. Zgodnie z podstawową zasadą uznaje się, że szerokość szafki RTV powinna być większa od przekątnej ekranu telewizora o około 5-10 centymetrów. Najlepiej zmierzyć swój telewizor i sprawdzić, jaka będzie optymalna szerokość szafki. Telewizor w żadnym wypadku nie powinien wystawać poza krawędzie szafki, ponieważ może to spowodować jego upadek lub uszkodzenie.

W sklepach meblowych można znaleźć szafki o szerokości od 120 do 210 centymetrów, dlatego każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Osoby posiadające wiele akcesoriów do telewizora lub urządzeń takich jak konsole powinny wybrać szeroką podstawę szafki. W ten sposób mebel pomieści wszystkie sprzęty, a całość będzie wyglądać estetycznie.

Jaka wysokość szafki pod telewizor będzie najlepsza?

Wysokość szafki RTV powinna być dopasowana do potrzeb osób, oglądających telewizję, oraz do wysokości kanapy. Najlepiej, jeśli telewizor znajduje się na wprost linii wzroku, dlatego też zwykle uznaje się, że szafka RTV powinna mieć wysokość od 50 do 60 centymetrów. Ten czynnik wpływa przede wszystkim na wygodę użytkowania i zapewnia możliwość swobodnego oglądania telewizji.

Obecnie modne są także wiszące szafki, które można ustawić w taki sposób, aby były dokładnie dopasowane do preferencji domowników. Dobrze jednak pamiętać o tym, aby nie zamontować szafki zbyt wysoko, ponieważ utrzymywanie głowy w nienaturalnej pozycji sprawia, że po pewnym czasie pojawia się ból mięśni karku. Szafka nie powinna być zamontowana także zbyt nisko, ponieważ w takiej sytuacji konieczne jest pochylanie się.

Jaką szafkę RTV kupić?

Wymiary szafki RTV powinny być dopasowane do wielkości pomieszczenia oraz przekątnej ekranu telewizora. Wybierając taki mebel, dobrze zwrócić uwagę także na inne aspekty, na przykład materiał wykonania. Najlepiej postawić na szafkę drewnianą, wykonaną z litego drewna. Ten materiał jest trwały, estetyczny i wytrzymały, dlatego będzie sprawdzać się doskonale przez wiele lat.

Szafki RTV z litego drewna cechują się także wysoką jakością i są uniwersalne, ponieważ pasują zarówno do stylu klasycznego, jak i skandynawskiego, a także bardziej nowoczesnego. Kupując szafkę RTV, dobrze zwrócić uwagę na jej wymiary i materiał wykonania, a także dwa dodatkowe czynniki. Pierwszym z nich jest obecność szuflad, w których można schować urządzenia elektroniczne, nieużywane sprzęty, płyty z filmami. Drugim ważnym aspektem jest możliwość ukrycia kabli od telewizora oraz innych urządzeń (na przykład konsoli, wieży, dekodera). W ten sposób cały kącik multimedialny wygląda znacznie bardziej estetycznie.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button