Top 5 rozwiązać high-tech, na które warto postawić w swoim domu?

Hi-tech zagościło w wielu domach w końcu ten styl łączy minimalizm i zastosowanie najnowszych technologii, zwiększających wygodę użytkowania pomieszczeń czy też ogrodu. Coraz więcej osób stawia też na systemy inteligentnego domu, które łączą high-tech z energooszczędnością i wygodą użytkowania. Warto poznać top 5 rozwiązań high-tech, na które warto postawić w swoim domu.

Wentylacja mechaniczna w systemie inteligentnego domu

Na pewno jeśli dysponuje się odpowiednim budżetem warto w ramach projektu domu zaplanować wentylację mechaniczną. W końcu dzięki niej można nie tylko efektywnie wymieniać zużyte powietrze na świeże bez konieczności otwierania okien, ale również odzyskiwać ciepło z powietrza wywiewanego, co pozwala zaoszczędzić i ograniczyć zużycie energii cieplnej. Wentylacja mechaniczna zapewnia czyste powietrze, dzięki zastosowaniu dokładnych filtrów. Dzięki niej masz pewność, że w domu panuje zdrowa atmosfera. Ponadto cała instalacja może być dobrze ukryta. Rekuperator może znaleźć swoje miejsce w kotłowni, czy pomieszczeniu gospodarczym, z kolei przewody są zabudowane i widoczne są jedynie estetyczne anemostaty. Warto podkreślić, że w systemie inteligentnego domu wentylacją mechaniczną można sterować z poziomu smartfona i ustawiać jej parametry zdalnie przed powrotem do domu czy tuż po wyjściu z domu, tak by zoptymalizować zużycie energii elektrycznej.

Rolety zewnętrzne, które zwiększają komfort domowników o każdej porze roku

Kolejne rozwiązanie hi-tech to na pewno rolety zewnętrzne sterowane przy użyciu automatyki. Wykrywają zmierzch i wschód słońca, ale mogą być również zaprogramowane przez użytkownika tak, by zasłaniały przeszklenia o określonej porze i odsłaniały je o wybranej godzinie rano. Bez wątpienia rolety zewnętrzne ograniczają ilość światła słonecznego latem i stosując je można ograniczyć nagrzewanie się budynku. Ponadto zimą gwarantują ograniczenie mostków termicznych, a tym samym utrzymywanie ciepła. Sprawdzają się zatem świetnie przez cały rok, zapewniając uczucie intymności i zaciemnienie, wtedy, gdy jest to potrzebne.

Nowoczesne oświetlenie LED, w tym taśmy LED wielokolorowe, czyli punktowe i dekoracyjne oświetlenie do domu

Oczywiście biorąc pod uwagę elementy funkcjonalne i dekoracyjne w domu w stylu high-tech nie powinno zabraknąć taśmy LED RGB, jako dekoracji wnęki ze sprzętem hi-fi albo łóżka. Taką taśmę można oczywiście zastosować do oświetlenia brzegów sufitu podwieszanego. Taśmy LED wielokolorowe mają wiele zalet, a jedną z nich jest możliwość uzyskania pełnej palety barw z mieszania się trzech barw podstawowych w różnych natężeniach, a więc czerwonej, zielonej i niebieskiej. Można nimi sterować za pomocą pilota, ustawiając przejścia tonalne albo określoną barwę. Kolor światła może również dynamicznie zmieniać się w takt muzyki, co przyda się podczas organizowanych w domu imprez.

Inteligentne urządzenia RTV i AGD, które można programować i sterować nimi zewnętrznie

Na pewno sprawdzą się urządzenia RTV czy AGD, którymi można sterować z poziomu aplikacji. Wieża hi-fi, która współpracuje z systemem kina domowego i inteligentnego domu umożliwia zapewnienie ścieżki dźwiękowej w wybranych pomieszczeniach. Co ciekawe w ramach systemu smart możliwe jest ustawienie innej muzyki w poszczególnych pomieszczeniach, zatem każdy może słuchać tego, na co ma ochotę. Warto wybierać też ekspresy do kawy z programowaniem, które przygotują aromatyczny napój o wybranej porze i pozwolą go wypić rano przed pracą.
Rozwiązania hi-tech zwiększające sterylną czystość w domu, a także zwiększające estetykę i przestrzeń użytkową
Warto postawić również na elementy zwiększające sterylną czystość. Wiele osób poleca mopy parowe, które nie zużywają dużo wody i na jednym napełnieniu mogą pracować wystarczająco długo, by wysprzątać powierzchnię całego mieszkania. Ciekawym rozwiązaniem wpisującym się w stylistykę hi-tech mogą być szklane ścianki, stosowane jako element wydzielenia powierzchni, który zabiera bardzo niewiele przestrzeni użytkowej, a jednocześnie nie sprawia wrażenia optycznego przytłoczenia przestrzeni. Takie ścianki są oczywiście hartowane, zatem bezpieczne. Jednocześni można wybierać rodzaj szkła, jeśli chodzi o jego przezierność, czyli to ile światła będzie przez nie przenikać.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button