
Istnieje kilka różnych typów grzejników, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego rozwiązania do swojego domu. W przypadku wykorzystania jako dodatkowe źródło ciepła, każda opcja może obniżyć całkowity rachunek za ogrzewanie domu. Nie oznacza to, że rachunek za energię nie wzrośnie, ale skutkuje to ogólnymi oszczędnościami. Jaki grzejnik wybrać? Sprawdź!
Spis treści
Co wziąć pod uwagę wybierając grzejnik?
Zanim kupisz grzejnik, poświęć chwilę, aby zastanowić się, gdzie będziesz go używał i która odmiana jest najlepsza dla zimnych miejsc w twoim domu. Promienniki są najlepsze, jeśli chcesz bardzo szybko ogrzać pomieszczenie. Z drugiej strony, jeśli chcesz ogrzać całe pomieszczenie w swoim domu, lepszym wyborem będzie grzejnik konwekcyjny, elektryczny lub podłączony do sieci. Jeśli szukasz grzejnika, który wytrzyma codzienne użytkowanie, to grzejniki wielofunkcyjne są jednymi z lepszych. Przy wyborze odpowiedniego grzejnika pomocny będzie dobry sklep z grzejnikami. Tam wybierzesz opcję, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom w zależności od wielkości pomieszczeń i oczekiwanej częstotliwości użytkowania.
Rozważania dotyczące zakupu grzejników do pomieszczeń
Przestrzeń do ogrzania
Ważną kwestią przed zakupem grzejnika do pomieszczeń jest ilość ciepła, jaką chcesz z niego wyprowadzić. Większość grzejników zużywa od 600 do 1500 watów mocy na godzinę. Im większa moc, tym więcej wytwarza ciepła i więcej zużywa energii. Określ powierzchnię swojego pokoju, a następnie zapoznaj się ze specyfikacją grzejnika, aby upewnić się, że może skutecznie i bezpiecznie ogrzać Twoją przestrzeń.
Koszty utrzymania
W jaki sposób moc grzejnika przekłada się na opłaty za rachunki za media podczas korzystania z grzejników do pomieszczeń? Koszt będzie się różnić między uruchomieniem grzejnika przez kilka godzin w tygodniu a używaniem go jako głównego źródła ciepła każdego dnia. Będzie zależeć od tego, czy jest to grzejnik w salonie, czy grzejnik łazienkowy.
Funkcje bezpieczeństwa
Wiele nowych modeli grzejników do pomieszczeń zawiera funkcje bezpieczeństwa, które ograniczają ryzyko pożaru w Twoim domu. Duże znaczenie przy wyborze grzejnika ma wbudowany termostat i ochroną przed przegrzaniem. Te grzejniki nie tylko pozwalają wybrać preferowaną temperaturę w pomieszczeniu, ale zapewniają automatyczne wyłączenie, jeśli zaczną się przegrzewać wewnętrznie. Wiele ogrzewaczy pomieszczeń zawiera również przewrócone wyłączniki bezpieczeństwa. Jeśli w Twoim gospodarstwie domowym znajdują się dzieci lub zwierzęta domowe, które mogą mieć skłonność do wpadania na nie w ciągu dnia, ta funkcja automatycznie wyłącza grzejnik, jeśli przypadkowo się przewróci.