Piękne kwiaty na balkon i taras

Każdy posiadacz balkonu i tarasu marzy o urządzeniu estetycznego kącika do wypoczynku na świeżym powietrzu. Aby zrealizować ten cel, nie wystarczy zaopatrzyć się w wygodne meble ogrodowe – warto dodatkowo wzbogacić swój balkon i taras w rośliny, które nadadzą otoczeniu bardziej naturalnego charakteru. Do wyboru mamy sporo przepięknych kwiatów, które zachwycą nas swoją niepowtarzalną kolorystyką, przepięknym zapachem, a także niewątpliwymi walorami dekoracyjnymi. Na balkon i taras świetnie sprawdzą się nie tylko popularne rośliny doniczkowe, ale także szlachetne róże.

Róże na balkon i taras – dlaczego warto?

Róże nie bez powodu cieszą się mianem królowych ogrodów. Od wieków zachwycają swoimi przepięknymi, dużymi kwiatami, charakterystyczną, głęboką wonią oraz niepowtarzalnymi walorami dekoracyjnymi, które nie mają sobie równych. Większości z nas róże kojarzą się głównie z gatunkami przeznaczonymi do hodowli w ogrodach. Warto jednak mieć świadomość, że istnieją także odmiany róż, które z sukcesem możemy uprawiać w donicach i skrzynkach, co pozwala przyozdobić nimi także domowy balkon lub taras.

Do uprawy doniczkowej najlepiej sprawdzają się mniejsze odmiany róż. Róże miniaturowe możemy z sukcesem uprawiać w pojemnikach i donicach, dbając jednak o zapewnienie roślinom odpowiedniego poziomu nasłonecznienia, regularne podlewanie, nawożenie i przycinanie. Co istotne, wszystkie róże to rośliny wieloletnie, które prawidłowo uprawiane i zimowane, odwdzięczą się nam obfitym kwitnieniem przez wiele kolejnych sezonów.

Oprócz róż miniaturowych do uprawy na tarasach i balkonach świetnie sprawdzają się także róże wielokwiatowe dorastające do wysokości ok. 40-80 cm. W przeciwieństwie do róż miniaturowych, które na zimę należy chronić przez mrozem, przenosząc je do pomieszczenia, róże wielokwiatowe mogą zimować na zewnątrz. Istnieje jeszcze jedna, bardzo dekoracyjna odmiana róż, które szczególnie pięknie prezentuje się na domowych balkonach i tarasach. Mowa tu o różach piennych.

Piękne kwiaty na balkon i taras 2

Róże na pniu na taras i balkon

Róże pienne występują w różnych wysokościach. Te niższe, o wysokości 60-90 cm, można z powodzeniem uprawiać w donicach. Róże na pniu to niezwykle dekoracyjna odmiana tych szlachetnych kwiatów, obok której trudno przejść obojętnie. To oryginalna i niezwykle estetyczna kwiatowa ozdoba, która szczególnie efektownie zaprezentuje się na balkonie i tarasie. Róże w tej odmianie wyróżniają się koroną wysoko osadzoną na pniu, zajmują więc stosunkowo niewiele miejsca, przez co można je hodować także na niedużym balkonie. Koronę tworzą kaskady kwiatów, które zaleca się regularnie przycinać, aby nadać roślinie pożądanego kształtu.

Dodatkowo, róże pienne są łatwe w pielęgnacji, świetnie nadają się więc na początek przygody z domową hodowlą róż. Bardzo istotną kwestią w przypadku ich uprawy na tarasie i balkonie jest odpowiednie zabezpieczenie roślin na zimę. Są to bowiem róże szczególnie narażone na przemarznięcie. Róże na pniu zasadzone w pojemnikach i donicach zaleca się na zimę przenieść do chłodnego pomieszczenia, w którym będzie panowała temperatura 0-5 stopni Celsjusza.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button