Jakie łóżeczko dla niemowlaka wybrać?

Jakie łóżeczko dla niemowlaka wybrać? Z takim pytaniem boryka się wielu przyszłych rodziców. Na co więc powinni zwrócić uwagę przy zakupie łóżeczka dla niemowlaka? Czym należy kierować się przy wyborze łóżeczka dla niemowlaka ? Dzięki nam będziecie wiedzieli czym należy się kierować przy wyborze łóżeczka, oraz na co należy zwrócić uwagę.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Kupując łóżeczko dla niemowlaka powinniśmy kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem oraz wygodą naszego malucha. Prym w tej dziedzinie wbrew pozorom wiodą tradycyjne, drewniane szczebelkowe łóżeczka. Jednakże mimo to nie każde tego typu łóżeczko nada się dla niemowlaka. Aby łóżeczko było bezpieczne, nie powinno ono mieć między innym drzazg, które mogą się wbić w delikatne ciałko niemowlaka, oraz powinno ono być właściwie wykończone. Inną ważną kwestią jest również to, czy łóżeczko jest pomalowane lub polakierowanie substancjami, które nie będą szkodliwe dla naszego maluszka. Pamiętajmy, że część stosowanych farb może znacznie łatwiej się wchłaniać przez delikatną skórę niemowlaka, niż u dorosłego, przez co może negatywnie wpływać na zdrowie dziecka. Ponadto opary niektórych farb mogą drażniąco wpływać na przykład na węch, przez co nasz maluch będzie kiepsko spał. Dla tego też design powinien być co najmniej drugorzędną kwestią, jeżeli chodzi o wybór łóżeczka dla niemowlaka.

Niemowlak niemowlakowi nie równy

Dla tego też łóżeczko wbrew pozorom powinno być dobrane też i do wieku niemowlaka. Pamiętajmy, że cześć niemowlaków już po kilku miesiącach potrafi chwytając się za łóżeczko wspinać się, lub siadać. Dla tego też, jeżeli chcemy zaoszczędzić na kilkukrotnym kupowaniu łóżeczka, najlepiej będzie, jeżeli od razu kupimy większe łóżeczko. Kolejną ważną kwestią jest łóżeczko dla wcześniaka, a mianowicie tak zwane łóżeczko dostawne, które umożliwia spanie maluchowi blisko rodziców, co może być też pomocne w przypadku zwykłych niemowlaków.

Wygoda malucha

Nie warto również oszczędzać na materacu dla malucha, ponieważ zapewnia on między innym i prawidłowe ułożenie maluszka w łóżku, a co za tym idzie jego prawidłowy rozwój. Co do materiału, z jakiego jest on wykonany, ta tutaj zdania są podzielone pomiędzy materace naturalne jak na przykład te wykonane z kokosa a tymi wykonanymi z materiałów sztucznych. W przypadku tych pierwszych musimy jednak pamiętać, że mogą one między innymi powodować alergie. W przypadku tych drugich warto zwrócić uwagę czy dany materiał jest oddychający.

Dodatki

Jeżeli chodzi o dodatki do łóżeczka, to warto zastanowić się na przykład moskitiera czy też przewijak. W przypadku tego pierwszego ułatwi to nam codzienne przewijanie dziecka, natomiast ten drugi jest szczególnie przydatny latem, gdyż ukąszenie niemowlaka przez komara jest dla dziecka szczególnie uciążliwe i bolesne, a przecież nie możemy przy dziecku stosować silnych środków chemicznych. Dzięki moskitierze zapewnimy dziecku spokojny sen, szczególnie latem przy otwartym oknie.

Podsumowanie

Wybór łóżeczka dla niemowlaka może okazać się trudnym wyborem, dla tego też nie należy podejmować go pochopnie, ponieważ może on mieć wpływ na bezpieczeństwo naszego malucha oraz jego zdrowie, a także jego komfort, a przecież na tym nam właśnie zależy. Z tego też powodu warto czasem wydać więcej pieniędzy i kupić łóżeczko lepszej klasy. Dzięki temu możemy też uniknąć dodatkowych wydatków, co może spowodować, że mimo wszystko na zakup łóżeczka wydamy mniej pieniędzy, ponieważ nie będziemy musieli kupować drugiego łóżeczka dla naszego malucha.

Znajdź swoje wymarzone łóżeczko na stronie PlanetaDziecka.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button