Jak wybrać idealny narożnik do salonu? Podpowiadamy w 5 krokach

Narożnik to mebel, który znajduje zastosowanie w salonach klasycznych, jak i nowoczesnych. Sprzyja wypoczynkowi oraz przyjmowaniu gości. Z roku na rok wypierają z użytku tradycyjne kanapy czy też sofy. Są wygodne, designerskie oraz estetyczne. Domowników wprawiają w zachwyt głównie ze względu na swoją funkcjonalność. Łączy w sobie funkcję wypoczynkową z dekoracyjną. Z takim meblem w salonie można bez problemów przyjmować członków swojej rodziny lub też szerokie grono znajomych.

Na czym skupić się przy wyborze narożnika? 5 przydatnych kroków

Dobierając narożnik do własnego salonu należy skupić się na kilku istotnych kryteriach, aby decyzja była trafna i przemyślna. Oto pięć podstawowych kroków, którymi należy się sugerować przy wyborze takich narożników:

Wybór stylu

Wygląd takiego mebla użytkowego ma ogromne znaczenie, dlatego jego stylu absolutnie nie można zlekceważyć. Narożniki często pełnią funkcję reprezentatywną, dlatego muszą wyglądać schludnie i zadbanie. Dobrym wyborem będzie mebel w stylu skandynawskim, który świetnie zaprezentuje się w połączeniu z drewnianą podłogą i płytkami. Jeśli ktoś posiada bardziej nowoczesne wnętrza (np. ściany wyłożone kamieniem), powinien zdecydować się również na nowoczesny typ narożnika. Stworzenie takiej kompozycji sprawi, że pomieszczenie zyska na prestiżu. Ciekawą opcją jest także styl klasyczny, który może okazać się idealną propozycją dla osób, które posiadają w swoich pomieszczeniach materiały dekoracyjne,

Wybór rozmiaru i kształtu

Drugim krokiem, na którym należy się skupić jest wybór odpowiedniego rozmiaru i kształtu. Rozmiar narożnika zawsze powinien być dobrany do wymiarów konkretnego pomieszczenia. Pomiarów dokonuje się przy pomocy zwykłej metrówki. Duże narożniki wymagają większej powierzchni użytkowej, niż te zdecydowanie mniejsze. Jeśli posiada się dużą rodzinę, warto jednak pomyśleć o nieco większych rozmiarach takiego mebla. Ważną decyzją jest także to, czy mebel będzie miał literę L czy też może U. Pierwsza opcja sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach, a druga w tych nieco większych,

Wybór funkcjonalności

Jeden z najważniejszych kroków, ponieważ narożniki mogą posiadać funkcję spania czy też relaksacyjną. Domownicy muszą więc wybrać czy chcą z niego skorzystać w trakcie popołudniowego i wieczornego wypoczynku czy też może będą na nim spać. Jeśli ktoś zdecyduje się na drugą opcję, powinien wybrać narożnik z dodatkowym pojemnikiem na pościel. W przypadku wypoczynku, warto zdecydować się na meble z regulowanymi zagłówkami, aby relaks dawał jeszcze większą przyjemność,

Wybór stopnia miękkości

Miękkie narożniki będą idealnym rozwiązaniem, jeśli będzie chciało się na nich przez dłuższy czas przesiadywać, np. ze znajomymi lub przed telewizorem. Twardsze sprawdzą się podczas spania.

Jak wybrać idealny narożnik do salonu? Podpowiadamy w 5 krokach 2

Wybór tkaniny obiciowej

W tym przypadku można zdecydować się na welur, który nie będzie jednak zbyt wytrzymałą tkaniną, ale za to niezwykle elegancką i przyjemną w dotyku. Może to być także tkanina pleciona, która jest bardziej wytrzymała, ale niezbyt miękka w dotyku. Trzecią opcją będzie tkanina łatwoczyszcząca, która sprawdzi się we wszystkich domach, w których mieszkają dzieci.

Sugerowanie się tymi krokami doprowadzi do tego, że zainteresowani nie będą mieć problemów z dobraniem odpowiednich narożników do swoich wymarzonych salonów.

Przed każdym zakupem należy zdecydować się na przeanalizowanie przynajmniej kilku opcji, tak aby je ze sobą porównać i poddać je ocenie pod kątem swoich indywidualnych potrzeb. Ważne jest to, aby narożnik idealnie pasował do stylu aranżowanego pomieszczenia.

Krótkie podsumowanie

Dobierając narożniki do własnego salonu należy kierować się swoimi potrzebami oraz wielkością pomieszczenia, w którym ma stanąć taki mebel. Nie we wszystkich mieszkaniach sprawdzą się takie same produkty, dlatego opłaca się je obejrzeć z bliska lub też nawet skorzystać z pomocy projektanta wnętrz. Sugerowanie się opiniami znajomych może okazać się pod tym kątem zupełnie niewystarczające.

Artykuł powstał przy wsparciu i inspiracji sklepu meblowego https://www.meble-bogart.pl/. Na zdjęciu głównym widnieje Narożnik z elektrycznie wysuwanym siedziskiem Focus.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button