Jak ustawić łóżko w sypialni?

Sypialnia to najbardziej prywatna część domu, w której spędzamy naprawdę dużo czasu. Dlatego podczas jej urządzania warto postarać się, aby była nie tylko piękna, ale przede wszystkim funkcjonalna. Najważniejszym meblem w tym pomieszczeniu jest oczywiście łóżko – na temat jego zakupu można byłoby wiele napisać – jednak równie ważne, jak rodzaj łóżka jest miejsce, w którym je umieścimy. Postaramy się w kilku słowach wyjaśnić jak prawidłowo ustawić łóżko, aby cieszyć się z jego zalet.

Podstawowe zasady urządzania sypialni

Urządzając sypialnię, należy pamiętać, że jest to miejsce przeznaczone głównie na relaks, dlatego warto postarać się o to, aby znalazły się tam tylko najpotrzebniejsze meble. Istnieje wiele teorii na temat tego, w jaki sposób należy urządzać sypialnie – najpopularniejsza prawdopodobnie jest filozofia feng shui, zgodnie z którą odpowiednie ustawienie mebli wpływa nie tylko na nasz nastrój, ale także na zdrowie. Prawidłowe ustawienie łóżka gwarantuje nam komfortowy sen. 

Łóżko w sypialni powinno stanowić element współgrający estetycznie z pozostałymi meblami znajdującymi się w tym pomieszczeniu. Harmonijnie urządzona sypialnia sprzyja prawdziwemu odpoczynkowi. Oprócz wygodnego łóżka w sypialni dobrze jest umieścić szafkę nocną, na której można położyć drobiazgi, które zawsze chcemy mieć pod ręką. Ponadto w pomieszczeniu zwykle znajduje się duża szafa. Najlepiej prezentuje się ona ustawiona pod ścianą prostopadłą względem łóżka, Należy jednak zostawić tyle miejsca, aby zapewnić swobodne otwieranie drzwi do szafy.

Jak ustawienie łóżka w sypialni wpływa na nasz sen?

Zgodnie z teorią filozofii feng shui zakłada się, że prawidłowe ustawienie łóżka ma ogromny wpływ na nasz sen. I tak na przykład nie należy ustawiać łóżka na wprost drzwi, zdecydowanie lepszym pomysłem będzie postawienie go bliżej rogu pokoju. Zasady feng shui dzielą dom na poszczególne strefy, a sypialnia powinna znajdować się w południowo-zachodniej części domu. Zgodnie z tym najlepiej ustawić łóżko na osi północ-południe. 

Jeżeli jednak chcesz urządzić sypialnię bez sięgania do jakiejkolwiek filozofii łóżko postaw w miejscu, w którym będzie prezentowało się najlepiej. Zwróć jednak uwagę, że jeśli chcesz postawić łóżko pod oknem, możesz być narażony na przeciągi, a dostęp do parapetu będzie nieco utrudniony. Jeśli zechcesz ustawić łóżko w sypialni na wprost okna, pamiętaj o grubych zasłonach, chyba że lubisz się budzić wraz z pierwszymi promieniami słońca.

Sypialnia niewielkich rozmiarów — jak ustawić łóżko w wąskiej i małej sypialni?

Funkcjonalne umeblowanie wąskiej sypialni może być prawdziwym wyzwaniem, zwłaszcza jeżeli chcesz mieć duże łóżko. W niewielkim pomieszczeniu łóżko będzie zajmowało prawdopodobnie większość miejsca, dlatego warto zrezygnować z większości dodatkowych mebli. Sprytnym pomysłem będzie umieszczenie w nogach łóżka ławy z możliwością przechowywania. Z powodzeniem zastąpi miejsce do siedzenia i niewielką szafę. 

Warto ustawić łóżko w taki sposób, aby nie utrudniało korzystania z pomieszczenia, czyli aby można było łatwo podejść do okna, a także, żeby nie było problemu z otwieraniem ewentualnych szafek czy szuflad. W małej sypialni sprawdzą się świetnie łóżka z dodatkowymi szufladami i pojemnikiem do przechowywania mebli – prawie każdy producent łóżek sypialnianych ma w swojej ofercie meble tego typu. Warto przetestować różne sposoby ustawienia łóżka, aby znaleźć ten optymalny. 

Podsumowanie 

Jeżeli planujesz ustawić łóżko w sypialni, pamiętaj o tym, że miejsce, w którym się znajdzie Może znacząco wpłynąć na Wygodę i atmosferę w pomieszczenia. Należy znaleźć równowagę pomiędzy wygodą a estetyką, łóżko powinno stać w takim miejscu, aby był do niego łatwy dostęp, poza tym nie może utrudniać korzystania z pozostałych znajdujących się w sypialni mebli. Przemyślana aranżacja przestrzeni zapewni Ci komfortowe miejsce do relaksu i snu.

Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem serwisu.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button