5 oznak, że czas już wymienić stare łóżko z materacem

Chcesz wiedzieć czy już czas wymienić łóżka z materacem w Twoim domu? Stworzyliśmy zestawienie 5 sygnałów, świadczących o tym, że Twój dotychczasowy mebel przestał spełniać swoje zadanie – zapewnienie bezpiecznego, komfortowego i niezakłóconego snu.

1. Budzisz się ze sztywnym karkiem lub plecami

Jeśli budzisz się ze sztywnym karkiem lub plecami, jest to znak, że Twoje łóżko z materacem nie zapewnia już potrzebnego wsparcia. Z biegiem czasu materace mogą stracić swój kształt i stać się nierówne, co może powodować ból i dyskomfort. Jeśli próbowałeś zmienić pozycję do spania lub użyć poduszki do podparcia głowy i szyi, ale nadal budzisz się z bólu, czas na nowe łóżko z materacem.

Dobre łóżko z materacem powinno zapewniać wsparcie dla kręgosłupa i szyi, aby użytkownik nie budził się z bólem. Jeśli nie masz pewności, jaki rodzaj łóżka z materacem jest dla Ciebie odpowiedni, porozmawiaj ze specjalistą od snu. Pomoże Ci znaleźć idealny mebel, dopasowany do Twoich oczekiwań.

2. Masz problemy z zasypianiem lub przebudzaniem w nocy

Istnieje kilka oznak, że musisz wymienić łóżko lub materac, a jednym z nich jest to, że stale masz problemy z zasypianiem lub snem. Może to oznaczać, że Twoje łóżko z materacem jest niewygodne lub że Twój materac nie zapewnia już potrzebnego wsparcia. Jeśli przez całą noc rzucasz się i przewracasz, być może nadszedł czas na nowy mebel wypoczynkowy.

3. Zauważasz, że Twój materac zwisa pośrodku

Zauważasz, że twój materac odgniótł się i zwisa na środku. To znak, że materac nie zapewnia już takiego podparcia, jak kiedyś. Zwisanie jest prawdopodobnie spowodowane uszkodzeniem wewnętrznej struktury materaca. Może to być spowodowane wieloma czynnikami, w tym normalnym zużyciem, masą ciała i wilgotnością. Kiedy materac odkształcił się na środku, może powodować ból pleców i zakłócać sen.

4. Widzisz widoczne ślady zużycia, takie jak rozdarcia lub plamy

Na łóżku z materacem widać widoczne ślady zużycia, takie jak rozdarcia lub plamy, czas na wymianę. Łóżko czy materac to duża inwestycja, dlatego chcesz mieć pewność, że wytrzyma jak najdłużej. Ale, jak wszystkie rzeczy, w końcu się zużywają. Oto kilka oznak, że nadszedł czas na nowe łóżko lub materac.

5. Masz materac od ponad 7-10 lat

Jeśli masz materac dłużej niż 7-10 lat, prawdopodobnie nadszedł czas, aby go wymienić. Oto kilka oznak, że czas wymienić Twoje łóżko z materacem:

  • możesz poczuć sprężyny przebijające się przez materac,
  • materac odkształca się na środku,
  • budzisz się zesztywniały i obolały,
  • masz w łóżku roztocza lub inne alergeny,
  • twój materac jest nierówny i niewygodny.

Jeśli doświadczasz któregokolwiek z tych objawów, czas zainwestować w nowy materac. Zasługujesz na dobry sen, a stary, zniszczony materac ci tego nie zapewni. Sprawdź ofertę IFM Meble, która proponuje wiele modułów wygodnych mebli wypoczynkowych, takich jak sofy z funkcją spania czy łóżka z materacem. Wybierz wysokiej jakości materac, który zapewni lata komfortu i wsparcia na ifm-meble.com.

 

Materiał sponsorowany, przygotowany przez partnera serwisu.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button