Materac sprężynowy czy lateksowy – który wybrać?

Jakość snu zależy od wielu czynników, ale niewątpliwie jedną z kwestii, które odgrywają kluczową rolę jest to, na jakim materacu śpimy. Z tego powodu warto dokładnie przemyśleć wybór materaca i dopasować go do indywidualnych potrzeb. Jednymi z częściej wybieranych modeli materacy są materace lateksowe i sprężynowe. Jakie cechy posiadają te produkty? Który z nich lepiej sprawdzi się w sypialni? Podpowiadamy!

Jakość snu zależy od wielu czynników, ale niewątpliwie jedną z kwestii, które odgrywają kluczową rolę jest to, na jakim materacu śpimy. Z tego powodu warto dokładnie przemyśleć wybór materaca i dopasować go do indywidualnych potrzeb. Jednymi z częściej wybieranych modeli materacy są materace lateksowe i sprężynowe. Jakie cechy posiadają te produkty? Który z nich lepiej sprawdzi się w sypialni? Podpowiadamy!

Materace lateksowe – charakterystyka i zalety

Materace lateksowe należą do kategorii materacy piankowych, a pod względem rodzaju podparcia przypominają trochę materace sprężynowe. Przede wszystkim zapewniają sprężyste i elastyczne wsparcie ciała, a przy tym dobrze dopasowują się do jego kształtu. Jeżeli materac jest odpowiednio dobrany do wagi użytkownika, to kręgosłup jest prawidłowo podparty, a mięśnie i ścięgna mogą się rozluźnić i zregenerować. Ponadto, modele lateksowe wyróżniają się właściwościami antybakteryjnymi i antygrzybicznymi – pianka lateksowa ma prozdrowotne właściwości i jest bardzo przewiewna. Gwarantuje to odpowiednią cyrkulację powietrza, dzięki czemu wewnątrz wkładu materaca nie gromadzi się wilgoć. Z tego powodu materace lateksowe są polecane między innymi dla astmatyków i alergików. Warto przy tym zaznaczyć, że nie każdy model lateksowy będzie wykonany z tego samego materiału. Nie każdy sklep z materacami oferuje bowiem modele wysokiej jakości, wykonane z wytrzymałej pianki, w której przewagę stanowi naturalny kauczuk. Warto więc zapoznać się z ofertą producenta jeszcze przed zakupem materaca.

Czym charakteryzuje się materac sprężynowy?

Tym, co charakteryzuje materace sprężynowe jest punktowe, sprężyste podparcie, dopasowane do kształtu ciała. Wynika to z tego, że w materacach, których bazę stanowi system sprężyn kieszeniowych lub multipocket, producenci często stosują układ 7-strefowy. Oznacza to, że twardość sprężyn jest zróżnicowana – bardziej miękkie sprężyny zlokalizowane są w obrębie lżejszych części ciała: głowy i nóg, a mocniejsze podpierają ramiona, plecy i biodra. Co więcej materace sprężynowe produkowane są w różnych twardościach od miękkich po bardzo twarde. Dlatego mogą pasować osobom o drobniejszej budowie ciała , ale też i osobom o wyższej wadze. Ich zaletą jest także fakt, że pracujące sprężyny wymuszają wymianę powietrza wewnątrz materaca. Zapewniają one więc higieniczne warunki i zmniejszają ryzyko, że wewnątrz materaca rozwinie się pleśń lub roztocza.

hilding electro

Biorąc wszystkie kwestie pod uwagę, trzeba jednak zaznaczyć, że wybór materaca jest wyłącznie indywidualną kwestią. Każdy z nas preferuje inną twardość i rodzaj podparcia. Wybierając materac dla siebie, warto dokładnie przeanalizować wszystkie parametry danego modelu. W dłuższej perspektywie może się bowiem okazać, że nawet najmniejszy szczegół będzie miał kluczowe znaczenie dla komfortu i jakości snu.

Artykuł gościnny.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button