Zastosowanie standów reklamowych na targach branżowych

W biznesie wraz z wysoką jakością usług czy produktów najważniejszy jest marketing. Reklamy odgrywają niezwykle istotną rolę w obecnym świecie. Potencjalni klienci każdego dnia są nimi otaczani, ale tym samym przyzwyczajają się do nich. Co zrobić, aby na nowo wzbudzić ich zainteresowanie?

Stand reklamowy – co to takiego?

Standy reklamowe to nośniki reklamy zewnętrznej, a prościej ujmując – stojaki, na których umieszczane są produkty firmowe. Wykorzystywane są najczęściej na targach branżowych, w sklepach, a także w innych miejscach. 

Ekspozytory mają za zadanie przykuwać uwagę klientów i zachęcić do odwiedzenia danej placówki oraz zapoznania się z jej ofertą. Zwrócenie uwagi klienta jest kluczowe, a więc wygląd standu reklamowego powinien być estetyczny, interesujący i oryginalny. 

Jak wzbudzić zainteresowanie klienta?

Pierwszym i najważniejszym elementem jest logo firmy. Powinno być dobrze widoczne już z dalekiej odległości – dzięki temu wzrasta szansa, że przechodzień spojrzy i zapamięta nazwę firmy, nawet jeśli nie zatrzyma się przy stojaku. Logo firmy, które przykuwa uwagę, czasem jedynie podświadomie zapada w pamięć, a to już duży sukces. 

Jeśli chodzi o reklamę, to nadal bardzo dobrze sprawdzają się różnego rodzaju ulotki. Nawet jeśli wydaje Ci się, że to przeżytek, pomyśl, jak wiele informacji o ofercie możesz na nich umieścić. Standy reklamowe bez ulotek w zasadzie mogłyby nie istnieć, ponieważ to one pełnią funkcję informatywną. 

Oryginalność to cecha, za którą należy podążać, projektując stand reklamowy. W dużej mierze to aspekt wizualny decyduje o tym czy ktoś stanie i zainteresuje się ofertą. Ekspozytory pozbawione charakteru nie zdołają zainteresować potencjalnych klientów. Pamiętaj jednak, że nie jesteś w stanie spełnić oczekiwań wszystkich – ustal jaka jest najważniejsza grupa docelowa, to powinno ułatwić projektowanie. 

Aby wyróżnić się na tle konkurencji podczas targów, stwórz taki stojak, który nie tylko będzie przedstawiał produkt firmowy, ale da coś więcej – dosłownie. Może to brzmieć banalnie, ale różnego typu „zachętki” potrafią zdziałać cuda w kwestii przyciągnięcia uwagi klienta. 

reklama

Dlaczego stojaki reklamowe są skuteczne?

W ostatnich latach Internet w pewnym sensie zawładnął naszym życiem na wielu płaszczyznach – nie inaczej stało się z reklamą. Jesteśmy bombardowani reklamami niemal na każdym kroku: podczas przeglądania stron internetowych, słuchając muzyki, a nawet scrollując tablice mediów społecznościowych. Do tego dochodzi jeszcze telewizja i radio, nie jesteśmy w stanie uciec od wszechobecnych reklam. Nasuwa się więc pytanie – czy aby na pewno warto inwestować w standy reklamowe?

Paradoksalnie to właśnie reklama, można powiedzieć, tradycyjna zwróci naszą uwagę szybciej niż ta wirtualna. Na reklamę w telewizji patrzymy, ale jej nie widzimy; słuchamy, ale jej nie słyszymy. Wszystkie komunikaty, które odbieramy za pośrednictwem telewizorów i smartfonów są wręcz nachalne, a mimo to nie są w stanie nas zainteresować. Właśnie dlatego warto zaufać sprawdzonym metodom!

Standy reklamowe mają swego rodzaju wieloletnie doświadczenie. Ustawione w różnych miejscach, np. placówkach medycznych, wzbudzają zainteresowanie, ale dają nam swobodę. Nie krzyczą, nie wyskakują z naszego telefonu – po prostu stoją. Co więcej, ekspozytory z ulotkami cechuje uniwersalność, ponieważ mogą być ustawiane tak naprawdę wszędzie, zarówno w przejściach, jak i na tle ściany. 

marketing

Standy reklamowe to dobry wybór!

Podsumowując, stojaki reklamowe to dobra metoda na wypromowanie firmy, miejsca czy produktów. Pomimo wciąż pędzącego świata czasem warto zaufać starym, sprawdzonym sposobom. 

Wbrew pozorom stojaki reklamowe mogą zdziałać więcej niż choćby reklamy telewizyjne. Decydując się na nie, trzeba pamiętać o wyeksponowaniu nazwy firmy oraz czymś namacalnym, jak ulotki. Potencjalny klient z pewnością zainteresuje się ciekawie zaprojektowanym standem, zadbaj więc o oryginalność i estetykę – sukces gwarantowany!

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button